anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

3 przesyłki generowane do jednej oferty - da się?

7NiceShop
#8 Zapaleniec#

Witam,

Sprzedaje dosyć duże i ciężkie donice. W ramach jednej oferty oferuję komplet 3 szt. (dużej, mniejszej i najmniejszej). Ponieważ dla bezpieczeństwa chciałbym je rozdzielić i wysyłać w trzech (lub chociaż dwóch) osobnych paczkach czy można to jakoś zapisać w cenniku dostawy?
Normalnie gdy klient zamówi ten komplet dostanę jedną etykietę a chciałbym 3.
Jakieś pomysły?

oznacz moderatorów
6 ODPOWIEDZI 6

mikeza
#20 Guru#

jeżeli sprzedajesz to jako jeden produkt (komplet) to tak nie przejdzie. Trzeba byłoby rozbić je na osobne oferty i wtedy ustawić cennik tak, że 1 doniczka w 1 paczce.

chyba, że ustawić coś według wagi, nigdy nie próbowałem, ale może w ten sposób, np. 1 paczka do 2 kg, a powyżej 2 kg 2 paczki. ale jak wspomniałem ja z wagą nigdy cennika nie miałem, więc nie wiem czy tak to zadziała.

______________________________________
Dobra rada zaczyna się od milczenia
oznacz moderatorów

az1rael
#21 Demiurg#

@mikeza a jakby wystawiał każdą wielkość jako osobna aukcja a potem stworzył zestaw na allegro w rodzaju kupisz 3 różne to będziesz miał taniej o kwotę x? Nie zrobi mu 3 paczek do jednego zamowienia na kazdy rozmiar osobno 1 paczkę?

oznacz moderatorów

mikeza
#20 Guru#

tak byłoby ok, najważniejsze, że doniczki byłyby na osobnych aukcjach, klient kupując 3 sztuki miałby np. rabat za zakup w zestawie, a cennik można byłoby ustawić już dowolnie, np. każda doniczka w 1 paczce. Jeśli kwota zamówienia przekroczyłaby pułap smarta to wszystko gra.

______________________________________
Dobra rada zaczyna się od milczenia
oznacz moderatorów

7NiceShop
#8 Zapaleniec#

Nie bardzo tak mogę. Z hurtowni mam to jako komplet i nie chce dekompletować i robić osobnych aukcji dla każdej z doniczek.
A co się dzieje jeśli spróbuję wygenerować wiele etykiet, ktoś wie? Wydaje mi się, że nie ma technicznie blokady ale jak to będzie rozliczone, ile kosztują te kolejne (nadmiarowe) etykiety?
W regulaminie jest zapis i ceny kolejnych ale nie wiem czy chodzi o przysługujące do zamówienia etykiety czy nie...

oznacz moderatorów

mikeza
#20 Guru#

te ceny dotyczą kolejnych paczek w smarcie, ale to jest właśnie w przypadku wysyłki przesyłki składającej się z 2-3 podpaczek. Jeśli sam będziesz generował etykiety, to policzy normalną stawkę, jak bez smarta.

spróbuj jeszcze ustawić wagę , może to coś da. Czyli np. 1 paczka - 2 kg, a ponad 2 kg 2 paczki. Możliwe, że wtedy system rozbije ten zakup na większą liczbę przesyłek w smarcie.

______________________________________
Dobra rada zaczyna się od milczenia
oznacz moderatorów

7NiceShop
#8 Zapaleniec#

Dzięki, tak mam właśnie ustawione - w katalogu Allegro wg parametrów ważą 20kg a na dostawie mam ustawione dla paczki max. 10kg wiec powinien chociaż 2 etykiety przydzielić do zamówienia.
Dowiem się czy tak jest jak ktoś kupi 😄

oznacz moderatorów