anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Abonament Inpost - czy to się opłaca?

Boorleska
#9 Pomysłodawca#

Cześć. Czy jedynym plusem posiadania abonamentu Inpost, to podjazd kuriera, czy są jeszcze jakieś?

Wykupując abonament za 150zł netto, czyli ok 184 zł brutto, mogę wysłać do 20 paczek  w korzystnych cenach, czyli średnio 6-7 zł taniej.  Koszt abonamentu 184zł brutto dzieląc na 20 wychodzi 9,20zł na paczkę....gdzie tu korzyść, bo nie mogę się doszukać?

oznacz moderatorów
15 ODPOWIEDZI 15

serwis-texas
#20 Guru#

@Boorleska 

Oj coś mieszasz. Abonament dotyczy wysyłki bezpośrednio od InPost. Abonament jest skierowany do usługi z sklepów własnych.  Nie użyjesz go jeżeli przekażesz odpowiedni adres e-mail Allegro transakcji. Jeżeli cena jest 9.20 to i tak jest taniej niż Allegro Paczkomat 9,99 zł. A czemu taniej o 6- 7 zł, nie wiem, być może jednorazowe nadanie paczki metodą InPost paczkomat kosztuje 15 zł.

oznacz moderatorów

Boorleska
#9 Pomysłodawca#

Czyli jeżeli mam w allegro opcję wysyłki kurier Inpost pobranie, to wysyła na własną rękę poza allegro?

oznacz moderatorów

serwis-texas
#20 Guru#

@Boorleska 

Może inaczej. Z poziomu oferty to nawet nie idzie rozkminić.  Jeżeli w Twoim cenniku są usługi z przedrostkiem Allegro, np Allegro Kurier 24 to są przesyłki na zasadzie, podpisuje umowę Allegro z InPost, Allegro przedstawia Ci ceny (są atrakcyjne dla klienta) nakazuje przekazać odpowiedni adres e-mail transakcji, w celu weryfikacji że to się odbyło na Allegro.

https://allegro.pl/dla-sprzedajacych/allegro-kurier24-inpost-oraz-allegro-minikurier24-inpost-inform...

oznacz moderatorów

Boorleska
#9 Pomysłodawca#

Czy aby wysłać przesyłkę Allegro Kurier 24 Inpost płatne przy odbiorze za 15.87 muszę mieć podpisaną umowę abonamentową z Inpost?

oznacz moderatorów

Boorleska
#9 Pomysłodawca#

 Jeżeli w abonamencie za przesyłkę paczkomatem płacę 9 zł zamiast 15 to zyskuję 6 zł......ale za abonament muszę zapłacić 184zł, więc 184zł muszę wliczyć w swoje koszty wysyłki, czyli wysyłka paczki wychodzi drożej. W tym abonamencie mogę wysłać10-20 paczek, czyli 184:20 to ok 9.20zł do paczki. Czy coś źle rozumuję?

oznacz moderatorów

serwis-texas
#20 Guru#

@Boorleska 

Czy Tobie chodzi o to?

https://inpost.pl/abonamenty-dla-firm

Jeżeli tak, to jak byk 150 netto i paczkomat, zapewne A od 10,26 i kurier od 11,46  tu zapewne ważne będą gabaryty i masa.

oznacz moderatorów

Boorleska
#9 Pomysłodawca#

Tak o to. I  w tym abonamencie mogę wysłać w preferencyjnych cenach 20 paczek?

oznacz moderatorów

serwis-texas
#20 Guru#

@Boorleska 

No ale wg mnie abonament, to abonament. Płacisz 150 i masz preferencyjne ceny. Czy nie będzie najlepiej zadzwonić do InPostu bezpośrednio? W ogóle potrzebne Ci to? Masz sprzedaż poza Allegro?

 

oznacz moderatorów

Boorleska
#9 Pomysłodawca#

Nie mam, ale jak w korzystnych cenach wysyłać z allegro za pobraniem ?

oznacz moderatorów

Boorleska
#9 Pomysłodawca#

"Aby nadać przesyłkę Kurier InPost pobranie musisz dodać umowę własną"  Czy jest jakaś wysyłka za pobraniem, że by nadać bezpośrednio z "wysyłam z allegro"  bez umowy z firmą kurierską?

oznacz moderatorów

serwis-texas
#20 Guru#

@Boorleska 

Jest.

https://allegro.pl/dla-sprzedajacych/allegro-kurier-dpd-informacje-dla-sprzedajacych-ZGjlBn2rdU4

Natomiast DPD traktuje sprzedawcę Allegro bardzo źle.  Stanowczo odradzam.

Naliczają nad gabaryty, trzeba to reklamować, więcej straty czasu i nerwów. Wolałbym podpisać umowę z innym kurierem.

oznacz moderatorów

Boorleska
#9 Pomysłodawca#

Czyli bez umowy za pobranie trzeba płacić ok 20zł

oznacz moderatorów

serwis-texas
#20 Guru#

@Boorleska 

Tak, około. Pamiętaj że ustawisz cenę dla klienta max 17.99 zł.

Powtórzę się, serdecznie nie polecam.

oznacz moderatorów

Boorleska
#9 Pomysłodawca#

To jakie pobranie wychodzi najkorzystniej dla sprzedającego, żeby utrzymać smarta?

oznacz moderatorów

Boorleska
#9 Pomysłodawca#

Doczytałam. Bez umowy mogę nadać przesyłkę pobraniową przez wysyłam z allegro za pomocą DPD i UPS 😊  UPS mam blisko. Dzięki

oznacz moderatorów