anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Abonament podstawowy a naliczona opłata transakcyjna

laserowewariacje
#7 Wielbiciel#

31.01 aktywowałam abonament podstawowy. Wczoraj wpadło zamówienie i mam policzoną opłatę transakcyjną. Jak to w końcu jest? Opłaty są naliczane mimo abonamentu czy nie? 

oznacz moderatorów
8 ODPOWIEDZI 8

Halfrunt
#18 Luminarz#

Nie wiem czy tu nie chodzi przypadkiem o to, że nie będą naliczane opłaty transakcyjne dopiero od sprzedaży w tych produktach, które zostały wystawione w chwili obowiązywania abonamentu, ale się dowiemy, przywołując moderację  @ko_alka @mr_oma @la_nika @nat_not @_HolaOla_  

@laserowewariacje zakładam że masz na myśli tylko tę opłatę 1 zł od transakcji, a nie prowizję od sprzedaży w ogóle.

oznacz moderatorów

laserowewariacje
#7 Wielbiciel#

Przy towarze za 59 zł naliczyło mi opłatę od sprzedaży 11,90. I teraz się zastanawiam co ten abonament daje, jak to faktycznie jest z tymi opłatami. Czy abonament w czymś pomaga czy nie. Parę dni temu aktywowałam konto allegro i uczę się tego wszystkiego dlatego będę wdzięczna za takie wytłumaczenie jak chłop krowie na między o co w tym chodzi 😉 

oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#

@laserowewariacje to temat rzeka , możnaby pisać cały dzień i tak wszystkiego nie ogarniesz . Krótko to wygląda tak - allegro chce jak najwięcej złupić sprzedawców , a sprzedawcy robią wszystko ,aby jak najmniej zapłacić przy zadowalającym poziomie sprzedaży .

oznacz moderatorów

Halfrunt
#18 Luminarz#

@laserowewariacje 

Czym innym jest opłata transakcyjna, a prowizja od sprzedaży i prowizja od sprzedaży w ofercie wyróżnionej.

Prowizja to kwota do zapłaty nalicznana od sprzedaży przedmiotu wraz z kosztami wybranej przez klienta dostawy.

Jeśli np. sprzedajesz produkt za 100zł. a klient nie miał smarta i wybał dostawę kurierem np. za 15zł. to w dziale w którym obowiązuje prowizja 12% zapłacisz jej 

100+15= 115zł. x12% = 13,80 zł. + 1zł. opłaty transakcyjnej (jeśli nie masz wykupionego abonamentu). Razem 14,80zł.

Jeśli wykupiłaś abonament który kosztuje załóżmy 50zł. (bo nie pamietam dokładnie kwoty) tylko z powodu by mniej płacić prowizji, to obniża on tylko tę złotówkę od transakcji, wobec czego opłaca się, gdy zawierasz powyżej 50 transakcji miesięcznie, no chyba, że zafascynujesz się innymi funkcjami, które abonament oferuje. 

 

Teraz jeśli klient dokona zakupu w smart to prowizji zapłacisz 100zł. x 12% = 12zł. plus dopłatę do kosztów smarta, tę w wysokości 4,49 (np. za allegro kurier ups) doliczą do Twojego rachunku.

 

Jeśli np. miałaś ofertę wyróżnioną, w której klient dokonał zakupu, to prowizja od sprzedaży (tu też w zależności od działu wynosi np. u mnie 75% tej podstawowej. czyli na naszym przykładzie 13,80 x 75% = 10,35zł.  którą dodajesz do prowizji zwyczajnej. 

 

Ponad to jeśli klient zwróci paczkę w smart, ma wszystko za darmo, ale tobie nie zwrócą kosztów dopłaty do smarta, które zapłaciłaś. 

 

jeśli masz jakiś niesprzedany produkt od roku to naliczją za to opłatę utrzymaniową. 

Nie wsponę już o słynnych dopłatach DPD i wiele innych pułapek z wyróżnieniem ...

 

 

oznacz moderatorów

laserowewariacje
#7 Wielbiciel#

Baaardzo dziękuję za dokładne wytłumaczenie. Teraz zdecydowanie bardziej wiem o co w tym chodzi. 

oznacz moderatorów

nat_not
Moderatorka
Moderatorka

@laserowewariacje Nie widzę w historii Twojego rachunku opłaty transakcyjnej. Wczoraj naliczyliśmy jedynie prowizję od sprzedaży w ofercie 13220189801.

   Natalia
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie!
oznacz moderatorów

Nowtech__
#7 Wielbiciel#

Dlaczego opłaty za abonament podstawowy są naliczane nieregularnie?Zrzut ekranu 2023-03-31 144821.jpg

oznacz moderatorów

_HolaOla_
Moderatorka
Moderatorka

@Nowtech__ Opłaty za abonament są naliczane regularnie co 30 dni. Dlatego w związku z tym, że nie wszystkie miesiące mają równo 30 dni, opłata może być naliczana w różnych dniach miesiąca jednak zawsze równo co 30 dni. 

   Ola
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie! 🙂
oznacz moderatorów