anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Allegro żąda zwrotu pieniędzy

MAMY ROZWIĄZANIE!
ajlona12345
#7 Wielbiciel#

Allegro żąda zwrotu pieniędzy za rzekome  braki w palecie.Nr aukcji:10193494590

Miał ktoś taką sytuacje?

oznacz moderatorów
51 ODPOWIEDZI 51
aragil
#15 Entuzjasta#

ajlona12345 "Nie chodzi mi tu o pomoc,tylko taką opinie na dany temat."

1.Zaplac rekompensatę.

2.Skontujsie ze kupującym w sprawie zwrotu palety.

3.Na przyszłość :zdjęcie(opis) z oferty musi zgadzać się z wysyłanym towarem.

oznacz moderatorów
ZibiK30
#18 Luminarz#

@ajlona12345 Wystarczyło zaznaczyć w sprzedaży "uszkodzone" wyłączyć rękojmię pisząc o nieprzyjmowaniu zwrotu i nie byłoby problemu a w opisie napisać, że są używane w rożnym stanie. Chciałaś zarobić na elektro-śmieciach a mając firmę i nie wiedząc jak to wygląda prawnie? To masz nauczkę trochę 😉 Nie żebym się śmiał, bo nie o to chodzi tylko o własne ryzyko przy takiej sprzedaży takich rzeczy.

Opinia na Allegro może być śmieszna ciekawa lub druzgocąca


Link do pomocy Allegro Kliknij i napisz

oznacz moderatorów
ajlona12345
#7 Wielbiciel#

Przeczytaj moje wypowiedzi uważnie,opis aukcji i roszczenia kupującego.

oznacz moderatorów
ZibiK30
#18 Luminarz#

@ajlona12345 Czytałem ofertę i wystarczy, ze jedna rzecz była tam niesprawna co ogłoszenie kwalifikuje do "wady ukrytej" a przy wadzie ukrytej możesz sobie pisać co chcesz, nawet wyłączenie rękojmi nie obejmuje wady ukrytej

Polecam teraz Tobie zapoznać się z prawną wykładnią "wada ukryta" i "opis towaru niezgodny z ofertą" 😉

Opinia na Allegro może być śmieszna ciekawa lub druzgocąca


Link do pomocy Allegro Kliknij i napisz

oznacz moderatorów
RED
#21 Demiurg#

@ajlona12345 allegro nie może Ciebie do niczego zmusić

nie zapłacisz to będziesz miał tylko zablokowane konto na tym serwisie

co możesz skutecznie odblokować drogą sądową

 

do tej pory w żaden sposób serwis nie odpowiedział na jakiej podstawie prawnej żąda od ciebie zwrotu wpłaty

ja sie pytałem i tez nie odstałem żadnego paragrafu

także na forum tutaj nie zostało to podane

takie żądanie nosi znamiona zawarte w art 286 kodeksu karnego

Ciekawe czy Kupujący zgłosił także na policji oszustwo z w/w paragrafu z pełną świadomością że odpowiada kranie za składanie fałszywych zeznań czy też zgłaszanie przestępstwa którego nie było

 

---------------------------------------------------------------------------------

ponadto serwis twierdzi, że wypłacając jakieś pieniądze nie staje sie właścicielem tego towaru a także że nie przejmuje praw i obowiązków kupującego

-------------------------------------------------------

gdyby wypłata była ubezpieczeniem (a nie jest) to w teorii można by było żądać regresu wypłaty

 

gwarantuje Ci także że tutaj w twoim wątku nikt z allegro nie poda podstaw prawnych dla działań serwisu

 

 

oznacz moderatorów
ZibiK30
#18 Luminarz#

@RED A gdzieś mają to w regulaminie? "ponadto serwis twierdzi, że wypłacając jakieś pieniądze nie staje sie właścicielem tego towaru a także że nie przejmuje praw i obowiązków kupującego" Też tak uważam, dlatego wiele podejmowanych kroków przez allegro jest dla mnie niezrozumiałe i nigdy nie słyszałem ani nie widziałem jaki mechanizm lub gdzie w jakimś regulaminie jest zawarta "umowa" między stronami kupna - sprzedaży w której allegro zmienia się z pośrednika i usługodawcy platformy sprzedażowej na  windykatora przejmując wierzytelności strony a wcześniej prawa zmian do umów miedzy stronami. Ciekawa kwestia jak inne dziwnie interpretowane niezgodnie z prawem w mojej opinii.

Opinia na Allegro może być śmieszna ciekawa lub druzgocąca


Link do pomocy Allegro Kliknij i napisz

oznacz moderatorów
RED
#21 Demiurg#

@ZibiK30 taką informację uzyskałem od allegro - nabywają tylko roszczenie finansowe

był tu także wątek jak wobec mojej firmy zastosowano pok - ja nie musiałem nic oddawać allegro

bez zgody stron nie można zmieniać wykonawców umowy

a przy zakupach konsumenckich od firm jest to wręcz zabronione w ustawie

 

oznacz moderatorów
ZibiK30
#18 Luminarz#

@RED Tu akurat zdaje sobie sprawę, że nie może się nic takiego odbywać na "tak zwaną gębę" Jednak zapisy akceptowanych regulaminów mogą być, tyle, że nie wiem, czy jest ktoś w stanie wcisnąć takie umowy w regulaminy 😉 Ja nie mam nic przeciwko temu mechanizmowi, po prostu chciałbym aby był jasny i przejrzysty dla stron zawierających umowy 😉

Nie wyobrażam sobie umów nieruchomości lub pojazdów za grube pieniądze vs mechanizm POK allegro 😄 😉

Opinia na Allegro może być śmieszna ciekawa lub druzgocąca


Link do pomocy Allegro Kliknij i napisz

oznacz moderatorów
ajlona12345
#7 Wielbiciel#

Czyli przed wystawieniem takiej palety,trzeba ją najpierw rozpakować,porobić zdjęcia poszczególnych produktów,złożyć ją z powrotem i wystawić.Jeżeli klient jest cwany to wyjmie zawartość i napisze o brakach i zażąda zwrotu środków.Zdjęcia z aukcji pokrywają się ze zdjęciami dostarczonej palety do klienta.Jednym słowem zrobiłem się na cacy.

oznacz moderatorów
Client:44052296
#21 Demiurg#

@ajlona12345  jak nie staniesz to i tak masz wiatr w twarz. Kupujący są szczwani i wiedzą jak urobić żeby zarobić. nawet jak w tym pudełku byłby odkurzać to i tak kupujący może iść w zaparte że tam był jakiś chłam.

oznacz moderatorów
RED
#21 Demiurg#

@ajlona12345

Czyli przed wystawieniem takiej palety,trzeba ją najpierw rozpakować,porobić zdjęcia poszczególnych produktów,złożyć ją z powrotem i wystawić.

za mało - musisz zrobić zdjęcia przedmiotu w 360 stopniach i każdy osobno sprawdzić czy działa

a jak wystawisz za 5zł to i tak dostaniesz zwrot

generalnie sam się podstawiłeś, tak jak zrobiłeś to mogłeś sprzedawać 20 lat temu

wg obowiązujących przepisów prawnych i zasad działania serwisu allegro

sprzedaż przedmiotów używanych niesprawdzonych jest niemożliwa

chyba że chcesz otrzymywać 99% zwrotów

masz tu wątki o częściach samochodowych i jak część Kupujących zrobiła sobie z tego całkiem dochodowy biznes

 

oznacz moderatorów
ZibiK30
#18 Luminarz#

@ajlona12345 Nie, takie rzeczy dla własnego bezpieczeństwa sprzedaje się jako uszkodzone i wyłącza prawa do rękojmi. W opisie można napisać, ze sprzęt po zwrotach mogący: nadawać się do naprawy, być sprawnym. Wszelkie naprawy i dalsze użytkowanie sprzętu na własną odpowiedzialność kupującego.

Taki zapis gwarantuje nie przejmowaniem się co się stanie dalej. Wyobraź sobie że ktoś z tego sobie bierze, sprzęt jakiś i podłącza go do prądu (wiertarka powiedzmy). Działa i nagle jest jakieś zwarcie, zabija lub paraliżuje użytkownika. Sprzedawca odpowiada, bo sprzedał rzecz używaną a nie uszkodzoną.

Uszkodzona to rzecz nie działająca nie spełniająca czynności do jakich była przeznaczona.

Używana to rzecz w pełni sprawna zgodnie z jej przeznaczenia, mogąca zawierać uszkodzenia , które nie mają wpływu na jej działanie i przeznaczenie. czyli pękniecie, porysowanie, zużycie mechanizmów itp.

Opinia na Allegro może być śmieszna ciekawa lub druzgocąca


Link do pomocy Allegro Kliknij i napisz

oznacz moderatorów