anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Allegro a fiskus

Sabastos
#7 Wielbiciel#

Witam

Sprzedałem parę rzeczy na allegro, łącznie to może to około 2000 zł 

I tu moje pytanie, czy będę musiał rozliczyć z tego w picie na następny rok? A jeśli tak to skąd mogę mieć potwierdzenie że faktycznie coś sprzedałem? (bo kilka aukcji anulowałem) 

oznacz moderatorów
7 ODPOWIEDZI 7

kostas11
#21 Demiurg#

@Sabastos sprzedałeś zarobkowo, kupiłeś w celu odsprzedaży, to musisz rozliczyć, jeśli to były rzeczy które miałeś dłużej niż 6 miesięcy nic nie musisz zgłaszać 🙂

________
Κώστας
oznacz moderatorów

Sabastos
#7 Wielbiciel#

Więc jeśli dane przedmioty miałem dłużej niż 6 miesiecy, to nie muszę rozliczać. A co z kwotą? Bo sprzedałem parę rzeczy w jednym miesiącu i wyszło nieco ponad 2000 zł. Plus gdzie jeszcze mogę nieodpłatnie uzyskać pomoc w tej kwestii żeby być 100% pewny i nie musiał się tłumaczyć fiskusowi? 

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@Sabastos https://bezprawnik.pl/sprzedaz-na-allegro-a-urzad-skarbowy/

Kolejną kwestią jest opodatkowanie i konieczność ujęcia sprzedaży w zeznaniu podatkowym. Jeżeli właściciel sprzedanej rzeczy posiadał ją co najmniej pół roku, to nie ma obowiązku zapłaty podatku i ujęcia sprzedaży w PIT. Problem powstaje, gdy posiadanie było krótsze niż ww. okres. Wtedy należy taką sprzedaż w zeznaniu podatkowym zewidencjonować i uiścić niezbędną kwotę, tytułem podatku.O czym warto pamiętać?

Powyższe informacje można przedstawić skrótowo w kilku punktach. Tak też warto pamiętać, że:

  • sprzedaż nie może być prowadzona w sposób ciągły i zorganizowany,
  • sprzedaż nie może stanowić regularnego i jedynego źródła dochodu,
  • zwolniona z opodatkowania jest sprzedaż rzeczy, która była w posiadaniu sprzedawcy dłużej niż 6 miesięcy,
  • należy pamiętać o kwocie wolnej od podatku.
________
Κώστας
oznacz moderatorów

Sabastos
#7 Wielbiciel#

Więc jeśli sprzedałem przedmioty które miałem w posiadaniu dłużej niż 6 miesiecy, to wszystko jest git. Dzięki, martwiłem się ze jak sprzedałem w jednym miesiącu więcej niż połowa minimalnej krajowej to muszę zapłacić podatek, ale jak te przedmioty mam w posiadaniu dłużej niż 6 miechów to są zwolnione z opodatkowania. Dobrze rozumiem? 

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@Sabastos dobrze rozumiesz, o ile nie jest to ciągła sprzedaż 🙂 

________
Κώστας
oznacz moderatorów

milka1234567890
#17 Koryfeusz#

@kostas11No jak to 100  par butów, 100 wiertarek itd. 😁

oznacz moderatorów

Sabastos
#7 Wielbiciel#

Jeszcze ostatnie pytanko, bo wyczytałem że na 2021 rok sprzedaż na allegro wolna od podatku jest wtedy gdy w danym miesiącu nie przekracza 1400 zł. To ma znaczenie? Bo nie wiem co jest nadrzędne ta kwota, czy przedmiot który posiadam od ponad pół roku 

oznacz moderatorów