anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Allegro dla okazjonalnych sprzedawców

MAMY ROZWIĄZANIE!
grey_mouse
#8 Zapaleniec#

Czy jako okazjonalny sprzedawca mogę sprzedać coś na Allegro ( nie na Allegro Lokalnie) Chodzi mi o skorzystanie z opcji licytacji z ceną minimalną?

Na jakie różnice powinna się przygotować? 

Jeśli chodzi o rękojmię i gwarancję ? Np  czy przy sprzedaży na Allegro muszę zgodzić się na pełne warunki rękojmi i gwarancji i prawo do zwrotu bez podania przyczyny.

Czy mogę sprzedać w ten sposób rzeczy ruchome używane? 

 

 

oznacz moderatorów
7 ODPOWIEDZI 7
xyz96
#21 Demiurg#

@grey_mouse Tak, możesz sprzedawać na Allegro. Rękojmia obowiązuje 2 lata, ale w aukcji możesz napisać, że ją całkowicie wyłączasz. Gwarancji dawać nie musisz. Gwarancja nie jest obowiązkowa. Jako osoba prywatna nie musisz przyjmować zwrotów bez podania przyczyny. 

Klikasz "wystaw przedmiot", a potem odnośnik "dotychczasowy formularz", pokazany na zdjęciu na dole po prawej.

AAAA.JPG

oznacz moderatorów
grey_mouse
#8 Zapaleniec#

Na jakiej podstawie prawnej mogę wyłączyć rękojmię? Kc mówi o ograniczeniu do roku i wyłączeniu na podstawie przepisów szczególnych. Nie znam takich . Nie żebym bardzo chciała dawać  rękojmię ale nie znam podstawy żeby się z tego wybronić. 

oznacz moderatorów
xyz96
#21 Demiurg#

@grey_mouse Ojej, poczytaj sobie przepisy w necie i znajdziesz. Prywatna osoba na pewno może wyłączyć całkowicie rękojmię. Znajdź w Kodeksie cywilnym dział Rękojmia i poszukaj zapisu o rozszerzeniu, ograniczeniu lub wyłączeniu rękojmi. Na pewno znajdziesz. 

oznacz moderatorów
grey_mouse
#8 Zapaleniec#

Poczytałam. Konsument to osoba fizyczna dokonująca zakupu z przedsiębiorcą. Czyli ten art. Kc nie jest dla mnie. Super dzięki Ci bardzo. 

oznacz moderatorów
LEW433
#21 Demiurg#

Możesz sprzedawać na zwykłym także, jak masz wystaw przedmiot na dole po prawej stronie masz "wystaw przez dotychczasowy formularz" i przechodzisz do zwykłego allegro.

Jako prywatny nie musisz przyjmować zwrotów.

Obejmuje cię rękojmia ale możesz ją wyłączyć.

oznacz moderatorów
xyz96
#21 Demiurg#

😄

oznacz moderatorów
Client:94057046
#14 Krzewiciel#

@xyz96 Wszystko w porządku?

oznacz moderatorów