anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Allegro DPD i apaczka

MAMY ROZWIĄZANIE!
torebeczka-pl
#9 Pomysłodawca#

Witam, nadałem przesyłki DPD poprzez Apaczka i tam opłaciłem zamówienia, teraz widzę że w rozliczeniach Allegro doliczone zostało -11,99zł. Dlaczego dwa razy zapłaciłem za tą samą przesyłkę?

oznacz moderatorów
30 ODPOWIEDZI 30
torebeczka-pl
#9 Pomysłodawca#

Czyli zleciłem paczkę 2020-04-10 DPD dostarczył 2020-04-14 i mi allegro doliczył 11,99.

oznacz moderatorów
ELEKTROMARKET
#12 Orędownik#

faktycznie, nie doliczają każdej dostawy oddzielnie tylko zbiorczo na koniec miesiąca,

dopiero będzie przepychanka z pośrednikiem bo on też mi policzy te wysyłki - występuje jako płatnik na każdym liście przewozowym 

 

oznacz moderatorów
torebeczka-pl
#9 Pomysłodawca#

Moim zdaniem to allegro powinno nas zwolnić z tej opłaty.

oznacz moderatorów
torebeczka-pl
#9 Pomysłodawca#

Ja i reszta napisaliśmy do allegro za pośrednictwem formularza https://allegro.pl/pomoc/kontakt?kategoria=44362df6-b15a-4eac-a24c-c534495b1bda&subjectId=2d542135-a...

Miałem bardzo dużo przesyłek i jeżeli nie anulują tej opłaty to słabo to widzę....

oznacz moderatorów
twojecukierki
#7 Wielbiciel#

Cześć, i co dostaliście jakieś odpowiedzi?  bo ja taką ( poniżej ). teraz pewnie zacznie się odbijanie piłki że broker też zapłacił itd itp  więc chyba najlepiej zwrócić się od razu do dpd o rozliczenie tej kwoty z nimi .

"Dzień dobry,

dziękuję za wiadomość i przepraszam za wydłużony czas oczekiwania na odpowiedź.

Już wyjaśniam. Nie przewidujemy robienia korekt, ponieważ zostaliśmy obciążeni przez DPD za przesyłkę. Broker obciążył prawdopodobnie za paczkę, za którą z kolei sam nie zostanie obciążony przez DPD i finalnie powinien skorygować FV Panu jako sprzedawcy.  W tym przypadku sugeruję kontakt z serwisem nadawczym. "

oznacz moderatorów
kostas11
#21 Demiurg#

@ELEKTROMARKET dałem wcześniej instrukcję jak to wyłączyć, broker poprawnie policzył, Allegro namieszało podmieniając wysyłki, musisz zmienić na kurier DPD i nie będą się dublować 🙂

________
Κώστας
oznacz moderatorów
torebeczka-pl
#9 Pomysłodawca#

@kostas11 największy problem to przesyłki które już wyszły ja mam ok 50.

oznacz moderatorów
kostas11
#21 Demiurg#

@torebeczka-pl powinni zwrócić bo nie ponieśli kosztów nadania a dwa razy płacić za to samo to przegięcie, DPD dostało kasę od brokera i allegro za to samo zamówienie 🙂

________
Κώστας
oznacz moderatorów
kostas11
#21 Demiurg#

@ELEKTROMARKET jak masz umowę z DPD to nic Ci nie doliczą, przy brokerach jest ten problem 😞

________
Κώστας
oznacz moderatorów
ELEKTROMARKET
#12 Orędownik#

na razie mam umowę z brokerem ale załatwiam drugą umowę  bezpośrednio z DPD  i wtedy problem zniknie bo Allegro-DPD będę wystawiał na oddzielnej platformie 

oznacz moderatorów
torebeczka-pl
#9 Pomysłodawca#

Tak też jestem na tym etapie. 

Allegro zrzuca na apaczkę i ponoć apaczka ma wystawić fakturę korygującą jakoś po 20.04. Dam znać jak to się skończy.

oznacz moderatorów