anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Allegro Kurier DHL - 2 dni oczekiwania na podjazd kuriera

AcousticPassion
#8 Zapaleniec#

Korzystając z Allegro Kurier DHL muszę czekać aż 2 dni robocze na podjazd kuriera - taki termin pojawia się podczas zamawiania podjazdu przez Allegro. Musiałem z tego względu usunąć ową opcję dostawy.

Proszę o informację dlaczego tak jest i czy może to zostać zmienione. Widuję DHL regularnie w mojej okolicy, więc nie jest to związane z jakąś mało uczęszczaną lokalizacją.

Dziękuję

oznacz moderatorów
12 ODPOWIEDZI 12

la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@AcousticPassion dostępne terminy są nam przekazywane przez przewoźników, więc jeśli są pokazywane daty odległe o dwa dni to widocznie przewoźnik wcześniej nie ma dostępnych kurierów, którzy mogliby odebrać przesyłkę. 
Nie jesteśmy w stanie tego zmienić 😞  

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów

AcousticPassion
#8 Zapaleniec#

Proszę o zapytanie DHL czy mógby to zweryfikować, ponieważ jak wspomniałem widuję kuriera w okolicy dość często.

oznacz moderatorów

la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@AcousticPassion to że widzisz Kuriera w okolicy nie oznacza, że jest on dostępny. Widzisz go, ponieważ pracuje, więc to tym bardziej wskazuje na jego zajętość. 
Natomiast sprawdzimy, czy nie ma błędów w adresie skoro zawsze gdy zamawiasz podjazd pokazuje taki czas. Czy możesz podać numer przykładowej przesyłki, tylko tak możemy sprawdzić jakie godziny zwraca przewoźnik i to przeanalizować 🙂  

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#

@la_nika od jesieni obowiązkowy 2-gi kurier do smarta i co my biedne żuczki mamy zrobić 

DPD odpada - wiadomo dopłaty wyssane z palca 

DHL - problemy z nadawaniem , klienci też się skarżą 

oj czuję ,że od jesieni mocno spadnie ilość ofert ,,smart ,, ciekawe co na to klienci z abonamentem , trza będzie im oddawać kasę 

oznacz moderatorów

la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@mdrogeria myślę, że nie ma co się negatywnie nastawiać na zapas. A widzisz staramy się wyjaśniać takie sytuacje, bo czasami może się tak zdarzyć, że na podjazd czeka się dwa dni, ale jeśli to się dzieje nagminnie to coś nie tak i chcemy to sprawdzić. 

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#

@la_nika 🥀 ,,staramy się,,  to niestety zbyt mało , każdy z nas sprzedających ma wypracowane sposoby wysyłki , współpracuje z przynajmniej dwoma przewoźnikami i wszystko hula jak należy , a teraz co ? DHL odpasda , DPD odpada , jaki nam pozostawiacie wybór ?? Stwórzcie system umożliwiający sprzedawcom ustawienia czasu wysyłki indywidualnie dla każdego przewoźnika bo nowe warunki smarta od jesieni rozp....szą wszystko , a teraz to co mnie boli najbardziej  ,a mianowicie podejście do systemu ocen . Czytałem wieele wiele wątków i tylko jedno mi się na myśl nasuwa --- wyraźnie dążycie do mocnego obniżenia jakości u drobnych sprzedawców żeby nie robili konkurencji w algorytmie trafności dla Waszego sklepu , innego wytłumaczenia nie widzę .

Wzywam Was Gaduły , co o tym myślicie ? , mam trochę racji czy się zapędziłem ? kostas11 az1rael medalik_2009 serwis-texas pinsplash Ziolko39 kolekcjoner608

oznacz moderatorów

FUTURE1
#8 Zapaleniec#

Podjazdy DHL to jedna tragedia ,allegro przymusza do korzystania szantażując zabraniem smarta

a później obniża za opóźnione dostawy .

oznacz moderatorów

_HolaOla_
Moderatorka
Moderatorka

@FUTURE1 nikogo nie przymuszamy do udziału w programie Smart. Decyzja, czy z niego korzystasz, czy nie należy do Ciebie. 

   Ola
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie! 🙂
oznacz moderatorów

lady-szarlotka
#9 Pomysłodawca#

@mdrogeria No cóż , kazdy sposób jest dobry aby ograniczyc ilość dopłat do smartów. Gdyby nagle zlikwidowali to byłby sie podniósł szum, a tak to bedzie problem przerzucony na sprzedawców. Nie maja smarta bo nie spełniaja warunków, to nie wina wszechmocnego alla to wina sprzedawcy, oni zrobili wszystko, żeby było ok.

oznacz moderatorów

AcousticPassion
#8 Zapaleniec#

DHL 26019288534

DHL 26018419400

DHL 25826982591

"to że widzisz Kuriera w okolicy nie oznacza, że jest on dostępny. Widzisz go, ponieważ pracuje, więc to tym bardziej wskazuje na jego zajętość."

Na prawdę?

oznacz moderatorów

AcousticPassion
#8 Zapaleniec#

Czy udało się wyjaśnić powyższą kwestię?

oznacz moderatorów

pinsplash
#21 Demiurg#

@la_nika tak jak pisał @mdrogeria  nie za bardzo jest wybór. DPD to NAGMINNE doliczanie wyimaginowanych kosztów, DHL problem z odbiorami, AllegroOne - porażka na poziomie 120%. To owszem się zdarza w normalnym biznesie też, ale tutaj dodatkowo za takie winy przewoźnika karani są sprzedawcy - bezpośrednio finansowo - jak dopłaty, czy często np negatywem bez treści którego nie usuwacie.

_______
BRÓSLI
oznacz moderatorów