anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Allegro Kurier DPD pobranie - Pobranie przy doręczeniu: Usługa niedostępna u tego przewoźnika

FEDIA_PL
#9 Pomysłodawca#

Dzień dobry.

Czy ktoś spotkał się z taką sytuacją?

Kupujący wybrał formę dostawy: "Allegro Kurier DPD pobranie" i w ramach usługi SMART nie zapłaci za dostawę (dostawa gratis), ale my nie możemy zamówić tej usługi, ponieważ pojawia się komunikat "Pobranie przy doręczeniu: Usługa niedostępna u tego przewoźnika".

Z góry dziękuję za pomoc.

Pozdrawiam.

oznacz moderatorów
14 ODPOWIEDZI 14

_HolaOla_
Moderatorka
Moderatorka

@FEDIA_PL Czy mógłabyś przesłać mi screen ekranu z tym komunikatem oraz informację o zamówieniu, którego dotyczy ta sytuacja?

   Ola
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie! 🙂
oznacz moderatorów

FEDIA_PL
#9 Pomysłodawca#

Zrzutu ekranu nie mogę już zrobić, ponieważ musieliśmy dokonać zamówienia poprzez opcję Kurier DPD (za pośrednictwem platformy Allegro) zamiast Allegro Kurier DPD i teraz nie ma już możliwości zlecenia przesyłki przy tym zamówieniu.

Czy w tej sytuacji zostanie pobrana jedynie standardowa opłata (3,99 + dopłata za pobranie) czy pełna opłata za przesyłkę na mocy naszej umowy z DPD?

Zrzut zamieściliśmy w zgłoszeniu do Allegro (zgłoszenie nr "11858830" [ ref:_00D24aE05._5003V8j5bk:ref ]) - generalnie wyglądało to tak, że opcja Allegro Kurier DPD nie była podświetlona (czyli jakby niedostępna), a przy próbie złożenia zamówienia pojawiał się komunikat: Pobranie przy doręczeniu: Usługa niedostępna u tego przewoźnika.

Problem dotyczy zamówienia: 60d3c683-1ece-11eb-b9b3-c3de01805392

oznacz moderatorów

_HolaOla_
Moderatorka
Moderatorka

@FEDIA_PL Weryfikujemy tę sprawę, dlatego poczekaj proszę na odpowiedź naszego pracownika w korespondencji mailowej. 

   Ola
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie! 🙂
oznacz moderatorów

FEDIA_PL
#9 Pomysłodawca#

Dziękuję, będziemy oczekiwać na odpowiedź.

oznacz moderatorów

SKiL-PC
#10 Popularyzator#

Witam serdecznie, ja mam podobny problem. Próbuję nadać paczkę przez Allegro Api i
"pickup.pointId" "Usługa niedostępna u tego przewoźnika"

Próbuję nadać paczkę

Allegro miniKurier24 InPost

Parametr pickup.pointId przekazuje tylko mój pickuppoint z ktorego kurier ma pobrać paczkę.

Mogę prosić o weryfikację?

UUID b769e602-2da2-5cce-a7bf-08328e74e9da

Zamówienie

681791f0-538e-11ed-a21d-f7cf6013ebfa
oznacz moderatorów

antonioNT
#8 Zapaleniec#

Mam ten sam problem obecnie

antonioNT_0-1606301918114.png

 

oznacz moderatorów

nat_not
Moderatorka
Moderatorka

@antonioNT Czy masz umowę własną z przewoźnikiem? Bez umowy nie będzie możliwe skorzystanie z metody Allegro Kurier DPD pobranie w Wysyłam z Allegro.

   Natalia
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie!
oznacz moderatorów

Kredka_Gdansk
#2 Obserwator#

Mam ten sam problem. Nie mam umowy z DPD. Co powinienem teraz zrobić aby wysłać paczkę za pobraniem?

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@Kredka_Gdansk żeby nadać w smarcie za darmo i nie być w plecy ?

Albo

Aby uzyskać login i hasło do narzędzia nadawczego DPD, wypełnij formularz. Skontaktuje się z tobą zespół DPD i poinformuje o dalszych krokach.

Albo

Nadać przez pośrednika / brokera który to obsługuje 🙂

  • Ustal, czy w nowym modelu rozliczeń pośrednik nie obciąży cię za przesyłki nadane metodami z przedrostkiem Allegro.
  • Sprawdź, czy pośrednik wymienia z nami informacje, aby dowiedzieć się, za które przesyłki nie powinien cię fakturować, bo rozliczasz się za nie bezpośrednio z Allegro.

https://allegro.pl/dla-sprzedajacych/allegro-kurier-dpd-nowy-model-rozliczeniowy-ZGjlBn2rdU4

 

________
Κώστας
oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@FEDIA_PL a jak nadajesz bo jak przez allegro i bez umowy to nie nadasz, musisz podpiąć umowę do pobrań 😞

________
Κώστας
oznacz moderatorów

FEDIA_PL
#9 Pomysłodawca#

Umowa jest podpięta. Ale skoro Kupujący zamówił poprzez Smart (czyli wysyłka za pobraniem gratis), to powinniśmy to nadawać poprzez Allegro Kurier DPD, a nie poprzez Kurier DPD.

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@FEDIA_PL Tak mi przyszło do głowy bo wysyłaj z allegro bez umowy tylko opłacone z góry, to czekaj na odpowiedź HolaOla 

________
Κώστας
oznacz moderatorów

RadoLine_pl
#1 Nowicjusz#

mam to samo, nikt do tej pory nic nie odpowiedział?

 

oznacz moderatorów

Kaliope_Brzeg
#21 Demiurg#

@RadoLine_pl  

Ale co chcesz usłyszeć? Podpisz umowę z DPD albo usuń pobrania z oferty.

_____________
Kama
oznacz moderatorów