anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Allegro Kurier24 InPost pobranie

CypisOfficial
#10 Popularyzator#

Witam, kupujacy użył opcji Allegro Kurier24 InPost pobranie.

Pierwszy raz mam stycznosc z tego typu wysylka, zazwyczaj kupujacy kupowali przez paczkomaty i wystarczylo wydrukowac etykiete do paczki.

Teraz nie bardzo wiem jak za to sie zabrac, oraz gdzie mam nadac paczke.  Prosze o pomoc i szczegolwe informacje jakie mam mozliwosci w tym przypadku.

 

oznacz moderatorów
7 ODPOWIEDZI 7

LEW433
#21 Demiurg#
oznacz moderatorów

CypisOfficial
#10 Popularyzator#

Załóżmy, że chcę nadać paczkę w Paczko Punkcie za darmo, czy jest to możliwe? 

CypisOfficial_0-1632164104730.png

Z tego co widzę nie, więc jakim prawem ja mam opłacać przesyłkę, przecież to powinien zrobić kupujący.

 

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

@CypisOfficial 

Jak nadać przesyłkę Allegro Kurier24 InPost?

Jak nadać paczkę Allegro Kurier24 InPost u kuriera lub w PaczkoPunkcie?

Nadawca może korzystać z opcji nadania przesyłek poprzez kuriera, który przyjeżdża do nadawcy po paczki zadeklarowane przez niego wcześniej do nadania w Managerze Paczek. Usługa odbioru przesyłek przez kuriera jest bezpłatna, jeżeli nadawca jednorazowo nadaje 5 lub więcej przesyłek.

W pozostałych przypadkach, jeżeli paczki zostały nadane u kuriera, nadawca uiszcza dodatkową opłatę, którą należy doliczyć do ceny za usługę Allegro Kurier24 InPost. Jest ona uzależniona od ilości nadanych paczek. Aktualne ceny za podjazd kuriera znajdują się w Cenniku . Nadanie Paczki bezpośrednio w Oddziale operatora lub PaczkoPunkcie jest bezpłatne. 

UWAGA! Można zamówić podjazd kuriera wspólnie z innymi usługami: Allegro Paczkomaty24/7 InPost oraz Allegro miniKurier24 InPost.

Jak nadać paczkę Allegro Kurier24 InPost w Paczkomacie?

Istnieje możliwość nadania paczki kurierskiej w Paczkomacie, jeśli tylko nie przekracza ona gabarytu C. Ten sposób nadania możliwy jest zarówno dla paczek Allegro Kurier24 InPost, jak i pozostałych paczek kurierskich, których etykiety generuje się za pośrednictwem Managera Paczek. Usługa nadania paczki Allegro Kurier24 InPost w Paczkomacie jest bezpłatna. 

Aby nadać paczkę Allegro Kurier24 InPost w Paczkomacie, podczas generowania etykiety paczki Allegro Kurier24 InPost jako miejsce nadania zaznacz wybrany przez siebie Paczkomat. Opłać przesyłkę, wydrukuj etykietę i... gotowe. Wygenerowana zostanie etykieta o gabarycie C (41 x 38 x 64 cm). Paczkę oklejoną taką etykietą możesz umieścić w Paczkomacie.

Gdy planujesz nadać paczkę Allegro Kurier24 InPost w Paczkomacie, musisz pamiętać, aby paczka ta nie przekraczała gabarytów akceptowalnych przez Paczkomaty. Maksymalnym gabarytem jest tu gabaryt C (41 x 38 x 64 cm), zaś maksymalna waga wynosi 25 kg.

Wszystkie przesyłki są objęte podstawowym ubezpieczeniem do kwoty 5000 zł.

oznacz moderatorów

CypisOfficial
#10 Popularyzator#

Chcialem nadac paczke w paczko punkcie i wciaz nie rozumiem jakim prawem ja mam opłacać przesyłkę, przecież to powinien zrobić kupujący.

Co w przypadku gdy kupujacy nie odbierze paczki, to ja bede stratny za wysylke, oraz ponownie odeslanie przesylki do mnie? Przeciez ja powinienem wyslac wysylke za darmo, a to na kupujacym powinno spoczywac przymus oplacenia, a nie na mnie, bo to ja jestem narazony w tym wypadku na straty finansowe w przypadku gdy kupujacy np. nie odbierze paczki i jej nie oplaci, bezsens...

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

@CypisOfficial Jeśli to bezsens, nie udostępniaj pobrań. Pobranie polega na tym, że kupujący płaci za towar i wysyłkę przy odbiorze.

oznacz moderatorów

CypisOfficial
#10 Popularyzator#

Oczywiście, że bym nie udostępniał, ale jestem zmuszony, by mieć oferty SMART.

Co jeżeli kupujący nie odbierze przesyłki? Ja będę w takim wypadku stratny za paczkę, która wyszła + jeszcze będę musiał opłacić powrotną?

oznacz moderatorów

Kaliope_Brzeg
#21 Demiurg#

@CypisOfficial 

Przeczytaj może porządnie warunki przesyłek Smart. Allegro Kurier24 InPost w ogóle nie bierze w tym udziału. I pierwsze słyszę, że pobranie to warunek posiadania Smarka.

_____________
Kama
oznacz moderatorów