anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Allegro Kurier24 InPost problem z wymiarami przesyłki

MAMY ROZWIĄZANIE!
melkor2
#8 Zapaleniec#

Witam. Sprzedałem właśnie wzmacniacz gitarowy(ściślej combo). Po zapakowaniu towaru pojawił się jednak nieoczekiwany problem. Na stronie allegro i InPostu napisane jest, że suma wszystkich boków(rozumiem wszystkich trzech?) przesyłki nie może być większa niż 160cm, przy czym najdłuższy nie może mieć bodajże więcej niż 80cm jednak gdy wszedłem w menadżera paczek InPostu to okazało się, że mam do wyboru jedynie gabaryt C: 41 x 38 x 64 i nie mogę wybrać większego. Tylko ten jeden jest dostępny. A wymiary mojej przesyłki to 66 x 50x 42 Wybrałem odbiór przesyłki przez kuriera a nie paczkomat więc nie rozumiem czemu mam tylko ten jeden gabaryt dostępny a nie ma "D". Jak mam więc nadać tą przesyłkę. Zignorować te gabaryty i zostawić "C" a potem wyjaśnić o co chodzi kurierowi? Bardzo bym prosił o szybka odpowiedź. Z góry dzięki
A przy okazji czy można za jakąś dodatkową opłata oznaczyć przesyłkę jako powiedzmy wrażliwą, tak żeby nie rzucali kartonu przez pół paki 😉

oznacz moderatorów
8 ODPOWIEDZI 8
melkor2
#8 Zapaleniec#

@ko_alka@mr_oma@la_nika@nat_not@_HolaOla_  Bardzo prosiłbym o pomoc

oznacz moderatorów
mr_oma
Była Moderatorka
Była Moderatorka

@melkor2, czy możesz podesłać filmik lub zrzuty ekranu z momentu tworzenia etykiety w Menadżerze Paczek? Chciałabym sprawdzić, jakie ustawiłeś filtry i jaki gabaryt możesz wybrać.

   Maja
   Moderatorka


   _____________
   Daj znać, co myślisz o Allegro Gadane i wypełnij ankietę! 🙂
oznacz moderatorów
melkor2
#8 Zapaleniec#

Proszę 

menadżer paczek.png

oznacz moderatorów
melkor2
#8 Zapaleniec#

Wchodzę w zakładkę Allegro> Import Allegro Inpost. Wybieram typ przesyłki "Allegro Kurier24 Inpost(przedpłata)" no i wybieram swoją transakcję i mam dostępny tylko gabaryt C

oznacz moderatorów
medalik_2009
#17 Koryfeusz#

@melkor2 bo tak jest w menedżerze Inpost. Sprawdziłem właśnie w ustawieniach aplikacji zakładkę "domyślny rozmiar przesyłki". Dla Allegro miniKuriera24 są 3 do wyboru (A-B-C), dla Allegro Kuriera24 tylko jeden (C).

@InPost to jak jest z tymi maksymalnymi dopuszczalnymi rozmiarami przesyłek dla usług kurierskich Allegro Inpost.

oznacz moderatorów
melkor2
#8 Zapaleniec#

@mr_oma 

Teraz doczytałem w poradniku, że przesyłki Allegro Kurier24 mają domyślnie przypisany gabaryt C i aby wysłać większą należy nadać ją w punkcie lub przez odbiór kurierski. Tylko jak mam to zrobić skoro wybieram "utwórz zlecenie odbioru" i dalej nie mogę wybrać większego gabarytu? 

oznacz moderatorów
mr_oma
Była Moderatorka
Była Moderatorka

@melkor2, problem leży prawdopodobnie po stronie interfejsu InPost (nie zmieniono dodatkowo gabarytów dla tej metody). Natomiast wymiary są wiążące. Paczki nie nadasz w paczkomacie, ale możesz zanieść ją do punktu lub skorzystać z podjazdu kuriera.

   Maja
   Moderatorka


   _____________
   Daj znać, co myślisz o Allegro Gadane i wypełnij ankietę! 🙂
oznacz moderatorów
melkor2
#8 Zapaleniec#

Dziękuję bardzo. Paczka nadana, kurier zamówiony 🙂

oznacz moderatorów