anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Allegro lokalnie - sprzedałem , ale mój przedmiot jest większy niż podane wymiary INPOST

dagmareczka1
#8 Zapaleniec#

Dzień dobry , 

 

Bardzo proszę o pomoc , dawno nie sprzedawałem nic na allegro. Wystawiłem przedmiot na allegro lokalnie , automatycznie przypisana została wysyłka paczkomatem inPost wybrałem największą paczkę. Klient dokonał zakupu towaru i wygenerowałem list przewozowy do paczkomatu. Jednak kiedy patrzę na wymiary , prawdopodobnie skrytka będzie za mała ( przedmiot ma 80cm długości , paczka mieści max 64 cm ) być może uda się włożyć ją jakoś na skos , ale co jeśli nie ? 

 

Czy można jakoś anulować tą płatność za wysyłkę ? Czy po wygenerowaniu listu INPOST allegro pobierze mi 8,99 zł za wysyłkę jeśli będę zmuszony nadać kurierem ? Czy najlepiej anulować całą transakcję ? 

 

POMOCY 🙂

oznacz moderatorów
17 ODPOWIEDZI 17

mdrogeria
#21 Demiurg#

dagmareczka1 popełniłeś błąd oferując dotawę paczkomatem dla przedmiotu, który przekracza dopuszczalne gabaryty . Etykietę możesz anulować tu -anulacje@inpost.pl , a klientowi musisz wysłać inną formą .

oznacz moderatorów

dagmareczka1
#8 Zapaleniec#

Bardzo dziękuje za podpowiedź , i czy napisanie maila na adres : anulacje@inpost.pl  automatycznie rozwiąże sprawę pobrania 8,99 za wysyłkę przez allegro ? Czyli będę musiał dopłacić tylko różnicę ? Czy kwota 8,99 i tak zostanie pobrana ?

oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#

dagmareczka1 Spraswdź sobie na rachunku allegro . Jeśli oplata została naliczona ,a paczka nie nadana Inpost po 30 dniach uznaje eytkietę za anulowaną i musisz na stronie przewoźnika wystąpić o zwrot należności .

oznacz moderatorów

dagmareczka1
#8 Zapaleniec#

@mdrogeria Bardzo dziękuje , sprawdziłem w rozliczeniach z Allegro , i nie ma tam kwoty za wysyłkę. Czyli rozumiem , że w takiej sytuacji wystarczy napisać maila o anulowaniu etykiety i zamówić kuriera na własną rękę ? 🙂 

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

@dagmareczka1 Nie, żaden mail o anulowaniu etykiety nie pomoże.

oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#

dagmareczka1 jeśli na Twoim koncie nie figuruje kwota za przesyłkę nie musisz nic robić .

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

@dagmareczka1 W przypadku Allegro Lokalnie niczego nie anulujesz i nie edytujesz. Błędnie wprowadzona etykieta to Twoja strata, musisz dopłacić i nadać paczkę tradycyjnie.

https://allegro.pl/pomoc/dla-sprzedajacych/zarzadzanie-sprzedaza-na-allegro-lokalnie/jak-nadac-przes...

oznacz moderatorów

dagmareczka1
#8 Zapaleniec#

Rozumiem , czyli dopóki nie wyślę przez wygenerowaną etykietę to opłata nie zostanie pobrana ? I mogę spokojnie wysłać kurierem ( dopłacę oczywiście , nauczki kosztują 🙂 a te 8,99 za paczkomat nie zostanie pobrane bo nie skorzystam z etykiety ? Dobrze rozumiem ?

oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#

dagmareczka1 tak , ale jeszcze jedna ważna sprawa . Skontaktuj się z klientem , przedstaw problem i ustalcie wspólnie formę dostawy .Tak po ludzku ,żeby nie było pretensji .😃

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

@dagmareczka1 Tak, dobrze rozumiesz, a @mdrogeria  od początku wprowadzał Cię w błąd, za co przyznałeś mu niesłusznie rozwiązanie problemu 🙂 Możesz to jeszcze zmienić 🙂

oznacz moderatorów

dagmareczka1
#8 Zapaleniec#

@xyz96 Bardzo dziękuje za pomoc ! 

@mdrogeria Bardzo dziękuje za pomoc ! 

 

Oczywiście kontaktuje się za moment z kupującym i ustalimy sposób wysyłki 🙂

 

Pozdrawiam was serdecznie

oznacz moderatorów

la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@dagmareczka1 tak jak poinformował Cię @xyz96. Opłata za wygenerowanie przesyłki w ramach Allegro Paczkomaty InPost na Allegro Lokalnie jest naliczana dopiero w momencie umieszczenia jej w skrytce. Cieszę się, że udało się rozwiązać Twój problem. Pozdrawiam serdecznie 🙂

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#

dzięki dagmareczka1 zdjęłaś ze mnie brzemię . pozdr😀

oznacz moderatorów

elzbieta31
#7 Wielbiciel#

Zgadza się.

Wypada jeszcze dać znać Kupującemu, że przesyłka się opóźni, tak żeby wszystko było dogadane i nie było żadnych wątpliwości. Niektórym Kupującym zależy na czasie i na konkretnej formie odbioru (bo np. nie chcą stać w kolejce na poczcie, ani tym bardziej czekać pół dnia na kuriera).

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@xyz96 żadna strata 🙂  kasę dolicza do konta po nadaniu a nie po wygenerowaniu etykiety 🙂

Opłatę naliczymy po nadaniu przesyłki – w momencie, gdy włożysz paczkę do paczkomatu i zamkniesz drzwi skrytki.

https://allegro.pl/pomoc/dla-sprzedajacych/zarzadzanie-sprzedaza-na-allegro-lokalnie/jak-nadac-przes...

________
Κώστας
oznacz moderatorów

vonNogay
#16 Inspirator#

@dagmareczka1 Nie próbuj wkładać paczki jakoś na skos, aby weszła do skrytki, bo Inpost może Ci doliczyć dopłatę za przesyłkę ponadgabarytową. Lepiej dopłacić kilka zł. i wysłać kurierem.

oznacz moderatorów

_HolaOla_
Moderatorka
Moderatorka

@dagmareczka1 W przypadku podania błędnych danych lub złego rozmiaru przesyłki do paczkomatu na Allegro Lokalnie, skontaktuj się proszę z nami przez ten formularz. Pomożemy Ci rozwiązać ten problem, tak abyś mogła wygenerować nową etykietę na poprawne dane. Opłata nie zostanie naliczona, jeśli jako Sprzedająca nie wysłałaś jeszcze przesyłki.

 

Pozostałym uczestnikom tej dyskusji dziękuję za porady, ale bardzo proszę o odnoszenie się do wątku, a nie wypowiedzi innych osób. Jeśli uważacie, że dane rozwiązanie nie jest poprawne, zgłaszajcie je do nas lub po prostu napiszcie swoje. 

   Ola
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie! 🙂
oznacz moderatorów