anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Allegro lokalnie status aukcji - nieopłacone

ancka1982
#2 Obserwator#

Witam, 

otrzymałam meila o treści: "Kupujący rozpoczął zakup przedmiotu z wysyłką. Czekamy na płatność:", po 12 godzinach status aukcji nadal nieopłacona, a kupujący twierdzi, że zrobił przelew. Co zrobić?

oznacz moderatorów
17 ODPOWIEDZI 17

mdrogeria
#21 Demiurg#

ancka1982 nie wysyłaj dopuki status platności nie zmieni się na ,,zakończona ,,Te same informacje kupujący ma w swojej zakładce ,, zakupy ,,

oznacz moderatorów

pinsplash
#21 Demiurg#

@ancka1982  jak zrobił płatność przelewem tradycyjnym to moze to potrwać nawet ze 2 dni robocze. W każdym razie nie wysyłaj dopóki nie otrzymasz potwierdzenia i zmiany statusu płatności na zrealizowana.

_______
BRÓSLI
oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

Być może chce wyłudzić towar bez wpłaty. Jeśli nie widzisz pieniędzy, niczego nie wysyłaj.

oznacz moderatorów

Manwe89
#7 Wielbiciel#

Ok. A kiedy ten status fizycznie ma miejsce? I jak się dowiedzieć że mam oczekiwać na przelew tradycyjny? Przecież kupujący nie zna mok go nrb 

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

@Manwe89 A co nie masz konta na Allegro?

oznacz moderatorów

Knowhere
#21 Demiurg#
oznacz moderatorów

Manwe89
#7 Wielbiciel#

to gdzie widać to wiem. zastanawia mnie tylko status nieopłacona. Kiedy ma miejsce? Co fizycznie zrobił kupujący? Wspomniane też zostało w tym wątku, że może kupujący zrobił zwykły przelew. Ale jak byłoby to możliwe? Przecież nie zna mojego NRB

oznacz moderatorów

Knowhere
#21 Demiurg#

@Manwe89 Albo nie dokończył płatności (przerwał ją, celowo bądź nie), albo została odrzucona.
Co do zwykłego (tradycyjnego) przelewu, to oczywiście mógł go zrobić (zamiast płatności BLIKiem, kartą, czy szybkiego przelewu) na konto PayU i dlatego tyle czasu to trwa.

______________

"złote myśli" xyz96: "Sprzedawcy zawsze byli, są i będą moimi wrogami na AG."😄

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

@Manwe89 Nie płaci na twoje przecież konto tylko na to samo co tzw szybkim przelewem.

oznacz moderatorów

adasku32
#8 Zapaleniec#

Mam to samo. 

Mail o rozpoczęciu zakupu przez kup teraz.

Status nieopłacona.

Jak się sprawa zakończyła  ? 

oznacz moderatorów

Arni_STI
#8 Zapaleniec#

Różnie, raz dostałem płatność następnego dnia (chyba weekend, zależy też od formy płatności), a kiedy indziej klient ciapa nie ogarniał i nie wie czy zapłacił blokując mi towar, prosił o powtórne wystawienie kup teraz. 

oznacz moderatorów

adasku32
#8 Zapaleniec#

U mnie chyba próba wyłudzenia była. Od momentu zakupu brak kontaktu i brak $.

oznacz moderatorów

Arni_STI
#8 Zapaleniec#

Powiem tak, ludzie nie ogarniają a Allegro Lokalnie działa siermiężnie, sam raz niechcący przerwałem płatność i ponawiałem i poszło, ale jak ktoś nie ogarnia, wyjdzie ze strony itp to potem ma problem np ze znalezieniem guzika "ponów płatność". Gorzej że jest czat i ktoś ci może tyłek zawracać oczekując że wytłumaczysz jak krowie na rowie, inny powie "aaa kij tam, coś źle kliknąłem" i kupi gdzie indziej.

 Wiadomo, ktoś może próbować wyłudzić towar, ale zasada jest prosta; nie mam "płatność zakończona" i kasy na koncie allegro to nie wysyłam. A jak płatność się przeciąga to poganiam, by mi nie blokował towaru. Potwierdzenie pdf to se można samemu spreparować, na każde ogłoszenie mam odpowiedź "kontakt email???". A.L. to hybryda Allegro i **piiip** ale chyba z wadami obu na raz.

oznacz moderatorów

pawlopi
#7 Wielbiciel#

Podpinam się bo mam taką sytuacje, aukcja zdjęta, kontaktu z kupującym brak. Co z kosztami wystawienia? Prowizja itp?

oznacz moderatorów

toMCioPP
#11 Animator#

Póki na Twoje konto w AF nie wpłyną środki, allegro nie naliczy Ci żadnej prowizji, nie ma takiej technicznej możliwości. Dopiero po zaksięgowaniu środków otrzymujesz maila z adresem kupującego, a w zakładce rozliczenia pojawia się -X zł. Czyli to ta opłata zwana prowizją potocznie. Także spokojnie, nie ma wpłaty, nie ma obciążeń.

oznacz moderatorów

pawlopi
#7 Wielbiciel#

Dziękuje za odpowiedz, rzadko sprzedaje cokolwiek i sporo zmian się dzieje. Opłata za wystawienie przepada jeśli do transakcji nie dojdzie?

oznacz moderatorów

toMCioPP
#11 Animator#

Nie ma opłat za wystawienie od lat. No chyba, że coś się zmieniło od zimy, czyli kiedy ostatni raz coś wystawiałem. Płaciło się za promowanie, ale sama aukcja lub ogłoszenie nie było obłożone kosztami. Nawet teraz sprawdziłem i na ''lokalnie'' nadal jest za darmo. Dopiero obsługa transakcji, czyli tzw. ''prowizja'' będzie naliczona, o ile wpłaci. 

oznacz moderatorów