anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Allegro nagradza Twoje konto Premią Lojalnościową [phishing 06.03.2023]

gree3
#7 Wielbiciel#

Witam,

Otrzymalem mail nibyallegro.jpg od was . Czy mozecie potwierdzic ze to faktycznie od Allegro?

oznacz moderatorów
43 ODPOWIEDZI 43

kolekcjoner608
#21 Demiurg#

Obrazka nie widzimy ale jak jest to obiecanka jakiejś premii itp. to nie łódź się że coś zyskasz .Tak działają oszuści którzy chcą przejąć władzę nad twoimi środkami na koncie . Nie wchodź w takie podejrzane ,podsyłane linki.

oznacz moderatorów

gree3
#7 Wielbiciel#
 

tresz maila:

 

 

Allegro nagradza Twoje konto Premią Lojalnościową w wysokości 659,98 zł
Bonus zostanie przyznany w ciągu następnych 72 godzin.

Wygrana kwota bonusu: 659,98 zł
Opłaty: 4,39992 zł
Łączna kwota: 655,61 zł


Aby otrzymać bonus, należy uzyskać dostęp do usług online w ciągu 72 godzin od otrzymania tego e-maila.
[edycja]
 

Kwota bonusu zaksięgowana na Twoim koncie wynosi 659,98 zł Od dziś masz jeszcze jeden powód, aby żyć swoim kontem Allegro

Dziękuję Ci!

Zespół Allegro
oznacz moderatorów

akcesoria-net-pl
#15 Entuzjasta#

@gree3 Ty tak na serio pomyślałeś, że to prawda?

oznacz moderatorów

gree3
#7 Wielbiciel#

Jakbym pomyslal to nie chcialbym sprawdzenia

oznacz moderatorów

ko_alka
Moderatorka
Moderatorka

@gree3 Cześć. 🙂 Dobrze, że jesteś czujny i dopytałeś na Gadane o tę sprawę! Jest to próba wyłudzenia danych, nie klikaj proszę w żadne linki. Poprosiłam już odpowiedni zespół o zabezpieczenie strony, do której prowadzi odnośnik. 

Ola
Moderatorka

  _____________
  Wypełnij ankietę i daj znać, co myślisz o Allegro Gadane! 🙂
oznacz moderatorów

az1rael
#21 Demiurg#

@ko_alka @la_nika @nat_not @_HolaOla_  a moderatorka mogłaby moje konto sprawdzić bo mi wczoraj mail przyszedł że na sierpień 2022 zalegam 1.40pln za nie wiem co bo sprawdzalem rozliczenia na koncie i widnieje 0,0 pln więc co to za cuda?

oznacz moderatorów

ko_alka
Moderatorka
Moderatorka

@az1rael Hej, jasne! Sprawdziłam sytuację na Twoim saldzie, ale nie ma na nim żadnej zaległości. Prześlij nam proszę tego mejla na spolecznosc@allegro.pl (za pomocą opcji "przekaż dalej")

Ola
Moderatorka

  _____________
  Wypełnij ankietę i daj znać, co myślisz o Allegro Gadane! 🙂
oznacz moderatorów

az1rael
#21 Demiurg#

@ko_alka czy mogę podesłać tego maila pod koniec tygodnia bo chwilowo nie mam dostępu do tego maila z telefonu bo na laptopie mam haslo zapisane a w szpitalu pare dni pobędę?

oznacz moderatorów

ko_alka
Moderatorka
Moderatorka

@az1rael Przykro mi to słyszeć 😞 Mam nadzieję, że szybko wyjdziesz do domu! 

Jeśli chodzi o przesłanie mejla, to oczywiście, na spokojnie 🙂 Na tym koncie nie widzę żadnej nieuregulowanej należności, zatem najprawdopodobniej będzie to kolejna próba wyłudzenia danych i zachęta do klikania w podejrzane linki.

Wracaj do zdrówka 🌷

Ola
Moderatorka

  _____________
  Wypełnij ankietę i daj znać, co myślisz o Allegro Gadane! 🙂
oznacz moderatorów

az1rael
#21 Demiurg#
oznacz moderatorów

ko_alka
Moderatorka
Moderatorka

@az1rael W takim razie już zajęłam się tą sprawą i przekazałam link z prośbą o zablokowanie tej strony 🙂 

Ola
Moderatorka

  _____________
  Wypełnij ankietę i daj znać, co myślisz o Allegro Gadane! 🙂
oznacz moderatorów

orzechwhz
#2 Obserwator#

Witam, czy ktoś już dostał w niedługim czasie maila z informacją o blokadzie konta?

Screenshot_20230307-180107.png

Pytam bo niedawno podawałem swojego maila w jednej z nanych poruwnywarek ubezpieczenia i nagle takie scamy i zastanawiam się czy to zbieg okoliczności czy jednak administrator lubi się dzielić danymi z oszustami. 

Screenshot_20230307-175218.png

 

@ko_alka@la_nika@nat_not@_HolaOla_ 

oznacz moderatorów

ko_alka
Moderatorka
Moderatorka

@orzechwhz Cześć. 🙂 Dobrze, że zachowałeś czujność. Jest to próba wyłudzenia danych. Nie klikaj proszę w żadne linki, a mejla prześlij nam (za pomocą opcji "przekaż dalej") na phishing@allegro.pl - zgłosimy konieczność zablokowania tej strony. 

Więcej informacji o phishingu znajdziesz tutaj: https://allegro.pl/cert/artykuly/phishing-informujacy-o-rzekomych-bledach-logowania-i-grozacy-zablok... 

Ola
Moderatorka

  _____________
  Wypełnij ankietę i daj znać, co myślisz o Allegro Gadane! 🙂
oznacz moderatorów

renjan1
#9 Pomysłodawca#

Ashampoo_Snap_czwartek, 9 marca 2023_0h33m12s_001_Skrzynka odbiorcza � renjan@poczta.fm - Outlook.jpgAshampoo_Snap_czwartek, 9 marca 2023_0h33m59s_001_Skrzynka odbiorcza � renjan@poczta.fm - Outlook.jpg

oznacz moderatorów

kolekcjoner608
#21 Demiurg#

Obrazków nie widzimy do czasu ich zatwierdzenia . Podejrzane meile zawsze warto zgłaszać do allegro by zweryfikowali i ewentualnie zablokowali takiego delikwenta.

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

Policja to twój wybór. Allegro zrobi swoje> zablokuje .

oznacz moderatorów

ko_alka
Moderatorka
Moderatorka

@renjan1 Cześć, nie jest to wiadomość od Allegro. Jeśli masz taką możliwość, to prześlij nam  proszę tego mejla za pomocą opcji "przekaż dalej" na adres phishing@allegro.pl. Dzięki temu będziemy mogli zgłosić do zablokowania stronę, do której link jest w wiadomości

Ola
Moderatorka

  _____________
  Wypełnij ankietę i daj znać, co myślisz o Allegro Gadane! 🙂
oznacz moderatorów

gree3
#7 Wielbiciel#

oook

 

oznacz moderatorów

Client:38016680
#7 Wielbiciel#

Z tego adresu e-mailowego: contact@pwcontrolling.co.pl   otrzymałam nast.informacje :

Allegro nagradza Twoje konto Premią Lojalnościową w wysokości 659,98 zł
Bonus zostanie przyznany w ciągu następnych 72 godzin.

Wygrana kwota bonusu: 659,98 zł
Opłaty: 4,39992 zł
Łączna kwota: 655,61 zł


Aby otrzymać bonus, należy uzyskać dostęp do usług online w ciągu 72 godzin od otrzymania tego e-maila.

 

uzyskaJ dostęp do swojego konta onlinoe

 

 

Kwota bonusu zaksięgowana na Twoim koncie wynosi 659,98 zł Od dziś masz jeszcze jeden powód, aby żyć swoim kontem Allegro

oznacz moderatorów