anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Allegro - naliczanie opłat na które nie wyraziłem zgody

kolendziolka_pl
#9 Pomysłodawca#

Dlaczego doliczyliście do paczek opłate dodatkową za dostarczenie w sobotę skoro niczego takiego nie zaznaczyłem???? Wszedzie na normalnych portalach z zamawianiem kurierów za taką opcję trzeba dodatkowo zapłacić ale dopiero jak sam tego chce lub gdy klient poprosi o to. Nie zaznaczyłem nic ze paczka ma być na sobotę a Wy doliczyliście mi za parę paczek prawie 200 zł!!! Zamiast zarobić jestem do tyłu... brak słów...

oznacz moderatorów
59 ODPOWIEDZI 59

Monika__L
#15 Entuzjasta#

Oczywiście ze tak. Ja sie zgadzam. Próbowałam tylko odpoweidziec na pytanie dlaczego? Ja sama niejednokrotnie padłam ofiara cudownego przekierowania

oznacz moderatorów

medalik_2009
#17 Koryfeusz#

@Monika__L jeśli dostaniesz podkładkę od Allegro/kuriera DPD, w postaci odrzuconej reklamacji bo "kupujący/adresat przekierował przesyłkę do innego oddziału", to zrób tak:

  1. Odczekaj 90 dni, jak minie czas na wystawienie komentarza.
  2. Wystaw kupującemu fakturę za zamówione przez niego przekierowanie paczki.
  3. Wezwij klienta do zapłaty za zleconą przez niego usługę.
  4. Jak nie zapłaci, to możesz za grosze w trybie uproszczonym uzyskać sądowy nakaz zapłaty.

U nas był na szczęście jeden tylko taki przypadek, zanim wymiksowaliśmy się z kuriera DPD. Kupujący zapłacił pomiędzy 3 a 4 etapem. 😉

oznacz moderatorów

Monika__L
#15 Entuzjasta#

Pkt2. Kupujacy podniesie larum bo przekierowanie miało byc bezpłatne. Jak by wiedział ze nie jest to by nie zmieniał adresu

oznacz moderatorów

medalik_2009
#17 Koryfeusz#

@Monika__L to niech składa reklamację u przewoźnika i/lub Allegro za wprowadzenie w błąd. 🙂

oznacz moderatorów

nat_not
Moderatorka
Moderatorka

@kolendziolka_pl Otrzymaliśmy potwierdzenie, że naliczone koszty dotyczyły nadania przesyłek w sobotę. Opłata jest naliczana również wtedy, gdy samodzielnie zawozisz paczki do oddziału. Są wtedy przyjmowane i skanowane w sobotę, co oznacza ich nadanie właśnie tego dnia.

O dodatkowej opłacie informujemy również w Regulaminie - Załącznik nr 4:

nat_not_0-1679504546194.png

 

 

   Natalia
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie!
oznacz moderatorów

kolendziolka_pl
#9 Pomysłodawca#

Ja **piiip**... bo chce aż przeklnąć... PACZEK NIE NADAJEMY PRZEZ ALLEGRO W SOBOTE!!! A nawet jesli jest nadane (nadane a nie zabrane czy też doręczone przez kuriera w sobotę) to nie zaznaczam opcji paczki na sobotę nigdzie, płacić powinienem standardową opłatę. Poza tym NIGDY nie doręczałem przesyłek do oddziału a wysłałem ich już naprawdę sporo. Totalnie nie prawda, proszę sobie spojrzeć na nasze konto i paczki z dopłatami... takim podejsciem sprawiacie ze sprzedającemu sie odechciewa wspolpracy z Wami a to z nas macie przecież pieniądze. Płacimy nie małe opłaty a Wy zamiast pomoc macie wywalone...

oznacz moderatorów

kolendziolka_pl
#9 Pomysłodawca#

Czyli co... jeżeli wygeneruje etykiete w sobotę o godzinie np 20.00 to mam doplate za nadanie w sobotę mimo ze opcja doręczenia na sobotę nie jest zaznaczona? Jesli tak to jest to chore podejście bo często musimy nadganiać paczki w weekend bo w tygodniu brakuje czasu.

oznacz moderatorów

nat_not
Moderatorka
Moderatorka

@kolendziolka_pl Nie chodzi o generowanie etykiety, tylko moment zeskanowania paczki. Wtedy pojawia się w systemach jako nadana. Jeśli stanie się to w sobotę, zostanie doliczona opłata za nadanie tego dnia.

   Natalia
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie!
oznacz moderatorów

BabylonV
#8 Zapaleniec#

Niezła patologia tutaj odchodzi. Nam też allegro doliczyło bezzasadne opłaty do rachunku, jedynie na podstawie „widzi mi się” dpd. Oto bieg wydarzeń:

- 1 luty, spływa zamówienie – wysyłka dpd w ramach smart
- trzy godziny później, paczkę zanosimy do punktu pickup dpd
- 21 luty, niespodzianka część 1 - DPD - Kurier opłaty dodatkowe 19,99 zł [SOBOTA (nadanie lub doręczenie w sobotę)].
- 23 luty, dowiaduję się o opłacie i chwilę później wysyłam reklamację do allegro.
- 6 marca, „ekspert ds. reklamacji” (zespół allegro) informuje mnie, że reklamacja jest uwzględniona i rachunek został skorygowany (potwierdzam). Bez słowa przepraszam – przecież się nic nie stało… Czy to konic? NIE!
- 10 marzec, niespodzianka część 2 - DPD - Kurier opłaty dodatkowe 3,99 zł [DPD_N1_PODJAZD Zlecenie odbioru (dot. jednorazowego zlecenia 3 lub mniej paczek)]. Tak, do tej samej k*mać paczki. Przypominam, wysyłka smart, paczka zaniesiona do punktu pickup przewoźnika.
- kolejna reklamacja
- 17 marzec, kolejny „ekspert” informuje mnie o pozytywnym rozpatrzeniu i ponownie zwraca wyłudzone pieniądze.
- Tak to już koniec, mam przynajmniej nadzieję. Jeśli allegro uraczy mnie kolejną opłatą do tej paczki, nie omieszkam się z Wami tym podzielić.

@msniezek  napisałeś "Nie do końca rozumiem, co jako Allegro moglibyśmy z tym zrobić"
Może najzwyczajniej w świecie, zablokować przewoźnikowi możliwość doliczania sprzedawcom opłat z tytułu usług opcjonalnych (tych dodatkowo płatnych - zlecanych przez klientów), na które po pierwsze nie mamy wpływu a po drugie zwyczajnie się na to nie godzimy. Jak myślisz, jest to do zrobienia?
Chyba, że Twoim zdaniem klient ma prawo, w ramach smart dpd, dobierać sobie płatne opcje zarządzania paczką, na nasz (sprzedawców) koszt i jest to rzecz całkowicie normalna a my wszyscy tutaj robimy g***o burzę bez powodu. Jeśli tak, daj mi proszę znać.

Aha, dla ciekawskich, numer paczki to: 1000559980635U Można sobie prześledzić tracking.

oznacz moderatorów

msniezek
Administrator
Administrator
Ekipa Gadane

@BabylonV z tego, co wiem - popraw mnie, jeżeli się mylę - jest tylko jedna taka usługa, o której rozmawiamy w tym wątku, a mianowicie przekierowanie do innego oddziału. W skali Allegro opłata ta dotyczy mniej więcej 0,007% przesyłek tego przewoźnika. O naszej perspektywie pisałem tutaj.

Jeżeli chodzi o powyżej opisaną sytuację - cieszę się, że zakończyła się pozytywnie. Po to właśnie jest procedura reklamacyjna - nie twierdzę, że działa idealnie, ale nie wiem też, w jakim stopniu jest to wina Allegro, a w jakim wina DPD. Z pewnością DPD jest jednym z poważniejszych graczy na polskim rynku i domyślam się, że korzyści z oferowania tej formy dostawy są wyższe od problemów z nią związanych.

   Maciej Śnieżek
   Menedżer Społeczności

   Tak jak roślina, społeczność potrzebuje pielęgnacji i troski, by rozkwitać.
   Dbajmy o nasze dobre relacje!
oznacz moderatorów

Rydel_IT
#10 Popularyzator#

 Właśnie zrobiłem sobie zestawienie za 2022-01-01 do 2023-03-22. 
Łączna kwota dopłat do DPD na 271,15 zł, głównie za niesłusznie naliczone podjazdy kuriera, których nigdy nie zamawiałem.

Łączna ilość przesyłek 629, dopłat 67 sztuk to nam wychodzi 10.65% przesyłek z dopłatą. A będzie więcej bo przecież DPD nalicza dopłaty nawet do roku wstecz. 

Proszę się do tego odnieść.

oznacz moderatorów

sl-aw-ek
#16 Inspirator#

@Rydel_IT Kurier sobie sam otwiera zlecenie, Ty tylko płacisz. 

oznacz moderatorów

marcus0015
#9 Pomysłodawca#

@msniezek Coraz mniej sprzedawców oferuje DPD w swoich cennikach, stąd wchodzący przymus oferowania 2 kurierów by utrzymać się w programie Smart. Korzyści z oferowania tej formy były w moim przypadku niższe od problemów z nią związanych. Kwoty dopłat sięgały kwot kilku tysięcy miesięcznie, wtedy zrezygnowałem z usług tej firmy i to była bardzo udana decyzja. Zaznaczę, że nigdy z żadnym innym przewoźnikiem nie miałem żadnych kłopotów. Teraz Allegro w nowych zasadach chce wymusić powrót do "współpracy" z tym "przewoźnikiem". Zgadnijmy, jaki będzie skutek? Kosmiczne wzrosty cen? Przejście do konkurencji? 

oznacz moderatorów

Client:80340374
#14 Krzewiciel#

 @msniezek "W skali Allegro opłata ta dotyczy mniej więcej 0,007% przesyłek tego przewoźnika."

Skoro to tylko 0,007% to czy warto dla "drobnych" wydać nawet wielokrotność kwoty dopłaty na obsługe tych dopłat (na konsultantów, na prawników, na pisanie pism, na odpowiadanie na reklamacje, na czas poświęcony sprawie przez różne osoby z Allegro), żeby tę dopłatę wyrwać od sprzedającego ?

Ja uważam, że jest to całkowicie nieracjonalne. Nie służy absolutnie nikomu: ani Allegro, ani kupującemu, ani sprzedającemu, ani wzajemnemu zaufaniu  (o którego kondycję wszyscy sprzedający jak i wszyscy pracownicy allegro powinni dbać).

Wiem, że wątek o przekierowaniach ale chciałbym zwrócic uwage, że DPD to nie tylko przekierowania.

Dopłaty za podjazdy mimo np stałego zlecenia też są absurdalne

Dopłaty za "niestandard" powinny wystepować tylko wtedy gdy DPD przedstawi protokół weryfikacyjny wraz z dokumentacją zdjeciową

 

oznacz moderatorów

brakestop
#13 Ambasador#

DPD_N1_PODJAZD Zlecenie odbioru (dot. jednorazowego zlecenia 3 lub mniej paczek

za okres styczeń, luty, marzec mam tego kilkaset pozycji.

Sam jestem zszokowany ... tym bardziej, że mam umowę własną z DPD i każdego dnia swoich poza Allegro paczek wysyłam sporo. Więcej. 

 

Tu chyba prokurator by się przydał ...

 

edit: siedzę i oczom nie wierzę ! Tego jest więcej.

 

NAZWA USŁUGI DODATKOWEJ:

Dopłata do paczki o wadze powyżej 25 do 31.5 kg

KOD:

DPD_N42_KURIER_NADWAGA_25_31_5

 

NAZWA USŁUGI DODATKOWEJ:

Dopłata do paczki o wadze powyżej 10 do 15 kg

KOD:

DPD_N39_KURIER_NADWAGA_10_15

 

NAZWA USŁUGI DODATKOWEJ:

Pobranie (maksymalna kwota pobrania wynosi 15 000 zł)

KOD:

DPD_P2_KURIER_POBRANIE

 

muszę policzyć ile to tysięcy złotych w skali roku. 

 

 

oznacz moderatorów

Rydel_IT
#10 Popularyzator#

Właśnie w tym rzecz, wielu sprzedawców nawet nie zdaje sobie z tego sprawy, a DPD traktuje to jako dodatkowy dochód. 

A Allegro nadal twierdzi, że nie jest to problem systemowy. To dlaczego inni dostawcy nie robią takich numerów?

oznacz moderatorów

brakestop
#13 Ambasador#

Właśnie generuję sobie raporty DPD - mimo, że mam z nimi umowę stałą na podjazd każdego dnia, gdyż hurtownia motoryzacyjna wysyła własne paczki - nie tylko Allegro.

 

Jestem załamany ! To jak mafijne układy !! 

oznacz moderatorów

brakestop
#13 Ambasador#

W raporcie za okres od 1.01.2023 do dziś 22.03.2023 rok mam, o czym do dziś nie wiedziałem:

 

- 584 dodatkowych opłat. DODATKOWYCH. Tylko DPD. Inpostem tez wysyłam, DHL, UPC tez wysyłam. Allegro ONE tez wysyłam.

 

584 dodatkowych opłat za 3 miesiące na kwotę 3311 zł wyłącznie DPD - z którym mam umowę własną na codzienny podjazd i odbiór paczek sprzedawanych klientom NIE ALLEGROWYM. 

Trzy tysiące trzysta jedenaście polskich złotych.

 

O nie .. ja tego nie zostawię. 

 

1805 zł za 3 miesiące sama usługa darmowa SMART 😉 

 

126 paczek z nadwagą za dodatkowe 344 zł 

 

CORAZ WIĘKSZY SZOK 

oznacz moderatorów

medalik_2009
#17 Koryfeusz#

@brakestop jak możesz... Opłać to bez słowa skargi ku chwale handlu internetowego!

oznacz moderatorów

medalik_2009
#17 Koryfeusz#

@Rydel_IT DPD? Jeśli Allegro, które pobiera opłaty, nie jest w stanie wykazać protokołu przeważenia, zgody sprzedawcy na płatne dodatkowe świadczenie, to portal wyłudza te pieniądze od sprzedawców na Allegro, naliczając dopłaty bez podstawy prawnej i faktycznej.

oznacz moderatorów