anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Allegro reklamacje

CzesciFranc
#8 Zapaleniec#

Witam,

Została zgłoszona do allegro reklamacja dnia 13.09.2024r na opłatę za usługi dodatkowe DHL.

Allegro napisało 11.09.2023r "Dzień dobry, kontaktuję się z Państwem w sprawie reklamacji numer 44728259, która dotyczy przesyłek o numerach: 28197079182 28200259238. Moja wiadomość nie zawiera jeszcze decyzji reklamacyjnej w sprawie opłat, które przewoźnik naliczył do Państwa przesyłek. W Państwa imieniu złożyłem reklamację do przewoźnika DHL. Jak tylko otrzymam odpowiedź zwrotną, niezwłocznie skontaktuję się z Państwem ponownie. Bardzo proszę o cierpliwość."

Odpowiedziałem allegro w odpowiedzi powołując się na regulamin

Z powodu braku ustosunkowania się Allegro do złożonej reklamacji w ciągu 30 dni, została ona uznana za zasadną, w związku z powyższym wnoszę o zwrot środków, reklamacja była złożona do Allegro, nie do przewoźnika. Zgodnie z załącznikiem nr 16 regulaminu Allegro

 

Natomiast allegro odwołało się do tego, że "Zgodnie z deklaracją mamy, jako Allegro, 30 dni na rozpatrzenie reklamacji.
W sprawie o numerze 44728259 zgodnie z deklaracją rozpatrzyliśmy reklamację w przeciągu 30 dni, po czym została ona przekazana do przewoźnika.
Wszystko tutaj przebiega regulaminowo. "

Dziś natomiast napisali, że Termin rozpatrzenia reklamacji nie został przekroczony. Rozpoczęliśmy procesowanie zgłoszenia 44728259 w ustawowym terminie 30 dni od przyjęcia. W związku z koniecznością uzyskania dodatkowych informacji od wykonawcy usług, w tym przypadku przewoźnika DHL, termin ten może wydłużyć się o 30 dni od momentu przekazania reklamacji do przewoźnika.
Allegro nie ma możliwości zweryfikować Pana przesyłek, ponieważ to przewoźnik się tym zajmuje.

 

Jak ma się regulamin allegro, skoro oni się go nie trzymają?

oznacz moderatorów
0 ODPOWIEDZI 0