anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Allegro SMART - brak usługi dla Paczkomaty

_SZAFKA_
#8 Zapaleniec#

Witam,

mam pytanie odnośnie usługi allegor smart.

W cenniku dostawy mam ustawione kilka opcji w tym:

Allegro paczkomaty

Allegro DPD

Ceny dostawy zgodne z regulaminem.

Niestety dla allegro paczkomaty w moich ofertach nie widać możliwość darmowej przesyłki z pakietem smart.

Dla DPD jest wszystko ok.

Z czego może wynikać problem.

oznacz moderatorów
27 ODPOWIEDZI 27

xyz96
#21 Demiurg#

@_SZAFKA_ Masz tam chyba InPost paczkomaty, a nie powinno być Allegro Paczkomaty 24/7 InPost ?

https://allegro.pl/pomoc/dla-sprzedajacych/informacje-dla-sprzedajacych/jak-zdefiniowac-cennik-dosta...

oznacz moderatorów

_SZAFKA_
#8 Zapaleniec#

No właśnie w cenniku dostaw mam ustawione Allegro Paczkomaty 24/7 InPost.

 

Tak samo jak Allegro Kurier DPD.

 

I dla DPD pokazuje Smart a dla Paczkomatów nie...

oznacz moderatorów

nat_not
Moderatorka
Moderatorka

@_SZAFKA_ Podaj numer przykładowej oferty, w której pojawia się ten problem.

   Natalia
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie!
oznacz moderatorów

DarkStoorM
#17 Koryfeusz#

@nat_not W żadnej ofercie nie mają smart, czy coś się zmieniło w warunkach? Muszą być dwa sposoby odbioru w punkcie czy sam Allegro Paczkomat wystarczy? 

Tak na szybkiego zerknąłem sobie w ich konto i przykładowo 9599436507

oznacz moderatorów

nat_not
Moderatorka
Moderatorka

@DarkStoorM Dzięki. @_SZAFKA_ Cena dostawy w ramach paczkomatów jest za wysoka. Warunek: Allegro Paczkomaty 24/7 InPost - maksymalnie 8, 99 zł; a Paczkomaty 24/7 - maksymalnie 8,00 zł.

   Natalia
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie!
oznacz moderatorów

_SZAFKA_
#8 Zapaleniec#

@nat_not mamy ustawione w cenniki Allegro Paczkomaty 8,99.

Opcji paczkomaty nie mamy włączonej. Dziwne jest wlaśnie to, że wyświetla jako Paczkomaty a nje Allegro Paczkomaty

oznacz moderatorów

nat_not
Moderatorka
Moderatorka

@_SZAFKA_Jesteście pewni, że chodzi o cennik dodany do tych ofert? Sprawdźcie to poprzez ich edycję.

   Natalia
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie!
oznacz moderatorów

_SZAFKA_
#8 Zapaleniec#

@nat_not tak jesteśmy pewni. Mamy zdefiniowany tylko jeden cennik podpięty do wszystkich ofert.. Jak zmieniamy ceny w Allegro Kurier DPD wszystko działa (zmiany i smart jest widoczny od razu).

Dla Allegro packzomaty niestety nie działa.

Gdybyśmy nie spełniali warunków smart, to dla DPD też nie powinno być smarta.

oznacz moderatorów

_SZAFKA_
#8 Zapaleniec#

@DarkStoorM sprawdzilismy oferte z poziomu innego uzytkowanika i pokazuje smart dla kuriera DPD.

W cenniku mamy ustawione Allegro paczkomaty za 8,99 ale w opcjach dostawy pokazuje Paczkomaty...

oznacz moderatorów

DarkStoorM
#17 Koryfeusz#

@_SZAFKA_ Z tego co wiem, w ofercie już nie widać przedrostka Allegro, przez co trzeba w cenniku dwa razy sprawdzać, czy odpowiedni sposób jest dodany. Mnie zastanawia to, czy trzeba mieć dwa sposoby odbioru w punkcie (poczta i paczkomat), żeby był Smart. Chociaż już kogoś tutaj widziałem, co miał tylko paczkomat i smart był aktywny.

oznacz moderatorów

mwmonety
#21 Demiurg#

@DarkStoorM U mnie jest tylko paczkomat i jest smart aktywny ale my większość wysyłamy właśnie przez niego .

oznacz moderatorów

DarkStoorM
#17 Koryfeusz#

Hmmm, a to ciekawe. Dla testu ustawiłem sobie dwa rodzaje paczkomatu: Allegro Inpost i Paczkomat 24/7 w różnych cenach. Po aktualizacji nie wyświetlało dwóch rodzajów paczkomatu tylko ten tańszy.

Przy wystawieniu nowej oferty, ten tańszy paczkomat był widoczny (Paczkomat 24/7, nie ten Allegro) i Smart całkowicie zniknął z oferty, a po chwili wróciło na droższy paczkomat (Allegro InPost) i Smart się aktywował, ale tańszy paczkomat zniknął z oferty mimo, że w cenniku jest i w ofercie mam "najtańsza dostawa od [x]", gdzie pokazuje cenę tańszego paczkomatu, a nawet go nie widać. Jakieś dziwne zachowanie. 🤔

oznacz moderatorów

_SZAFKA_
#8 Zapaleniec#

@DarkStoorM Próbowalismy różnych ustawień:

1. Allegro Paczkomat (7,99) + Paczkomat (8,99) - widoczna tylko tańsza oferta - brak smarta

2, Allegro Paczkomat przepłata (8,99) + przy obiorze (12,49) - brak smarta

3, Allefro paczkomat (5,99) - brak smarta

 

Warunki dla Smarta spełnione, ustawienia zgodne z regulaminem - opcji SMART dlaa paczkomatów brak...

oznacz moderatorów

DarkStoorM
#17 Koryfeusz#

@_SZAFKA_ Jesteście w stanie na chwilę do cennika wrzucić odbiór w punkcie na poczcie? Dla bezpieczeństwa, najlepiej do zakończonej oferty z nowym, nieużywanym cennikiem gdzie będzie Allegro odbiór w punkcie na poczcie i Allegro InPost i odczekać parę minut.

oznacz moderatorów

_SZAFKA_
#8 Zapaleniec#

@DarkStoorM Włączyliśmy odbiór w punkcie - smart działa

Dodatkowo przetestowaliśmy:

Allegro Paczka w ruchu - smart działa

Allegro list polecony - smart działa

 

A dla paczkomatów dalej nie...

 

oznacz moderatorów

DarkStoorM
#17 Koryfeusz#

@_SZAFKA_ Przejrzałem sobie jeszcze raz wymogi smart i jakoś nie mogę się doszukać czemu akurat przy paczkomacie nie działa. Chyba te ciągłe zmiany wszystko psują 😞

Niby mają być dwie metody dostawy z dwóch różnych grup albo 50% uzupełnionych numerów przesyłek.

oznacz moderatorów

_SZAFKA_
#8 Zapaleniec#

U nas oba warunki spełnione - niestety Smart dla Paczkomatów brak.

Przez takie działania tracimy na konkurencyjności ponieważ ok. 90% klientów wybiera paczkomaty.

oznacz moderatorów

_HolaOla_
Moderatorka
Moderatorka

@_SZAFKA_ Napisz proszę do nas w tej sprawie tutaj. Nasi pracownicy sprawdzą dokładnie jaki jest powód tej sytuacji i postarają się pomóc rozwiązać ten problem, 

   Ola
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie! 🙂
oznacz moderatorów

_SZAFKA_
#8 Zapaleniec#

@DarkStoorM Dowiedzieliśmy się dzisiaj, że Smart na paczkomaty nie jest aktywowany, ponieważ adresy allegro mail były źle przekazywane inpostowi (chodzi o znak "+" i część z nim).

Problem jest tylko przy imporcie w serwisie furgonetka. Dodam, że zlecaliśmy przez Furgonetkę, bo mają lepsze ceny (oczywiście jeżeli nie ma się smarta).

Pytanie, czy jest to zgodne z regulaminem (jeśli chodzi o włączenie usługi)?

Gdyby chodziło o rozliczenie, ok rozumiemy brak zwrotu.

 

oznacz moderatorów