anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Allegro smart niewykorzystana etykieta

fabrykasokow
#10 Popularyzator#

Witam znowu 🙂

 

mam nadzieję, że wkrótce poznam wszystkie przypadki allegro i nie będę już zadawać pytań, ale jak na razie ponownie proszę Was o pomoc.

Promuję na swojej stronie zamawianie przez allegro i odbiór osobisty zamówienia. Jedna klientka miała tak zrobić, ale zamiast tego kliknęła paczkomat za 0,00 w smart. Zamówienie przyjedzie odebrać na miejscu. Wobec tego mam etykietę "pustą" nie wykorzystaną. Co teraz? Olać? czy allegro będzie potem mnie z twego jakoś rozliczać? w sensie z ilości wygenerowanych etykiet.

druga sprawa - w nawiązaniu do sytuacji powyżej, zastanawiałam się dlaczego Pani wybrała opcję "paczkomat", zamiast "odbiór w punkcie". Sprawdziłam, odbiór w punkcie chyba ma ograniczenia ilościowe, inie można tego zmienić ręcznie. Przy wystawianiu aukcji allegro wprowadza liczbę sztuk automatycznie.

Co robię nie tak? Help!

 

oznacz moderatorów
14 ODPOWIEDZI 14

Adekpol
#13 Ambasador#

Na ten moment Allegro nie rozlicza z tego, lecz ma/miało w planach brać prowizję od kosztów transportu, w przypadku wybrania przez Klienta pobrania, i umówienia się na odbiór osobisty, prowizja od kosztu transportu zostanie zabrana

 

Jeśli chodzi o etykiety, to teraz problem polega na jakości sprzedaży, bez wprowadzenia numeru listu przewozowego, jakość za tę kryterium poleci w dół

 

Jeśli chodzi o Klientkę, podejrzewam że sugerowała się ceną dostawy, było 0 to uznała że jest to odbiór osobisty i podejrzewam że nie czytała opisu 🙂

 

Ograniczenia ilościowe? Chodzi o to że w paczce można zapakować 5 produktów a przy odbiorze osobistym nieskończoność?

Jeśli tak to w opcji Smart, klient płaci 0 zł, ale na przykład kupił 15 produktów, to można wystawić 3 listy przewozowe na 3 paczki

oznacz moderatorów

fabrykasokow
#10 Popularyzator#

Chodziło mi o ograniczenie ilościowe w opcji "odbiór w punkcie", bo automatycznie wskakuje "1" sztuka i tego nie można zmienić. Pani zamówiła 8 szt produktu i morze dlatego nie mogła zaznaczyć opcji "odbiór w punkcie" ze względu na ograniczenie ilosciowe.

co do jakości sprzedaży, mogę przecież wygenerować te etykiety i ich nie wysłać po prostu. 

oznacz moderatorów

fabrykasokow
#10 Popularyzator#

Ktoś coś jeszcze może powiedzieć?

oznacz moderatorów

Kaliope_Brzeg
#21 Demiurg#

@fabrykasokow  Raczej mogła zaznaczyć i z tego nie skorzystała nie wiedzieć dlaczego . Ta zakładka wyboru ilości sztuk w odbiorze osobistym jest nieaktywna i ilość sztuk jest nieograniczona.

_____________
Kama
oznacz moderatorów

nat_not
Moderatorka
Moderatorka

@fabrykasokow Opcji "Odbiór osobisty w punkcie sprzedawcy" nie można edytować w cenniku, ponieważ z założenia ma ona być bezpłatna. Ilość produktów nie ma tutaj znaczenia.

Jesteś pewien, że klientka nie widziała tej opcji na karcie płatności? A może dokonała zakupu w wielu ofertach i nie we wszystkich udostępniłeś możliwość odbioru osobistego?

   Natalia
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie!
oznacz moderatorów

fabrykasokow
#10 Popularyzator#

Jestem pewna, że tego nie widać, ponieważ próbowałam tak zamówić soki z prywatnego konta na allegro i też mi się nie wyświetliła taka opcja.

oznacz moderatorów

Kaliope_Brzeg
#21 Demiurg#

@fabrykasokow  Faktycznie dziwne, na aukcji jak się kliknie w dostawę to widać ustawiony odbiór osobisty. Wrzuciłam sok do koszyka i wyborze dostawy już go nie ma.

_____________
Kama
oznacz moderatorów

fabrykasokow
#10 Popularyzator#

Dokładnie! Dziękuję @Kaliope_Brzeg że pofatygowałaś się żeby też to sprawdzić 🙂

oznacz moderatorów

cloudcloud
Była Moderatorka
Była Moderatorka

@fabrykasokow bardzo proszę, abyś napisała do nas w tym miejscu.

   Klaudia
   Były Moderator
oznacz moderatorów

fabrykasokow
#10 Popularyzator#

Dziękuję za odpowiedz. Jeśli chodzi o opcję "odbiór osobisty" już sobie poradziłam. Ale nadal mam dwie niewykorzystane etykiety do paczkomatu, czy Allegro może to jakoś usunąć?

oznacz moderatorów

Kaliope_Brzeg
#21 Demiurg#

@fabrykasokow  Co wykombinowałaś z tymi odbiorami ? 🙂

_____________
Kama
oznacz moderatorów

fabrykasokow
#10 Popularyzator#

Nie wprowadziłam punktu odbioru w osobnej zakładce, dlatego się nie wyświetlała opcja. Człowiek codziennie uczy się czegoś nowego 😜 ale nadal nie wiem co zrobić z tymi etykietami które wiszą mi w systemie in postu. 

oznacz moderatorów

Kaliope_Brzeg
#21 Demiurg#

@fabrykasokow  Że w managerze Inpostu? Tym to się wcale nie przejmuj. One za jakiś czas po prostu zginą i po sprawie. To że nie nadane może mieć wpływ na Twoje statystyki w jakości sprzedaży ale z tym już nic nie zrobisz.  Ja tutaj sprzedaję już kupę lat i wciąż nie wszystko do końca ogarnięte 🙂

_____________
Kama
oznacz moderatorów

Vryko
#18 Luminarz#

"mam nadzieję, że wkrótce poznam wszystkie przypadki allegro"

Toś mnie teraz rozśmieszyła... 😄

______________
Sołtys Allegro
oznacz moderatorów