anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Allegro usunęło opinie o produkcie kupujący straszy sądami

MAMY ROZWIĄZANIE!
miskaa123a
#8 Zapaleniec#

Dzień dobry, sprawa następująca. Kupujący wystawił opinie o produkcie na 3 gwiazdki (niby spoko nie przeszkadzało mi to ale opinia zawierała informacje nie do końca o produkcie a raczej o odczuciach kupującego z jego używania i fizycznych odczuć - coś w stylu że pierścionek fajny ale uwiera przy noszeniu 🙂 

Trochę dla sprawdzenia, bo wcześniej nie wiedziałam na jakiej zasadzie to działa klinkęłam opcję "zgłoś komentarz" zaznaczając opcję że komentarz nie dotyczy produktu, ku mojemu zdziwieniu okazało się że allegro usunęło komentarz, ale zaczęły się "schody" ... Kupujący dzwoni do mnie z pretensjami że usunęłam jego komentarz że założy mi sprawę w sądzie, już skontaktował się z prawnikiem i pisze na mnie karę do Urzędu Ochrony Konsumentów. Szczerze mówiąc nie wiem co mam robić, ta opinia nie przeszkadzała mi tak bardzo, raczej z ciekawości kliknęłam tę opcję i teraz boje się że będę mieć kłopoty, poradźcie coś bo obawiam się że ja dziś nie zasne 😞 

 

oznacz moderatorów
30 ODPOWIEDZI 30
miskaa123a
#8 Zapaleniec#

Rozumiem, dzięki za wyjaśnienie w takim razie długo byłam w błędzie w tej kwestii.

oznacz moderatorów
LEW433
#21 Demiurg#

Spokojnie nic nie zrobi, sądzisz że pójdzie do sądu gdzie nic nie zdziała bo to Allegro usunęło. Możesz podać go do Allegro, powinni mu to wyjaśnić, napisz rano będzie tu moderacja i wszystko ci wyjaśnią i potwierdzą: @ko_alka @mr_oma @la_nika @nat_not @_HolaOla_  

oznacz moderatorów
miskaa123a
#8 Zapaleniec#

Dziękuję wam za odpowiedzi, tak zrobię. Do rana na pewno o tym nie zapomne.... 🙂 Mam nadzieje że się rozejdzie po kościach 😮 

oznacz moderatorów
miskaa123a
#8 Zapaleniec#

🙂

oznacz moderatorów
la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@miskaa123a czy moja pomoc jest wciąż potrzebna? Tak jak doradziła społeczność, możesz być spokojna, skoro usunęliśmy ocenę kupującego, na pewno mieliśmy ku temu podstawy 🙂 

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów
miskaa123a
#8 Zapaleniec#

mimo wszystko czekałam na waszą odpowiedź, bardzo Ci dziękuję - takie sytuacje są dla mnie bardzo niekomfortowe, lubię być w porządku wobec innych a tutaj zostałam storpedowana przez Pana i zaczęłam się zastanawiać po co w ogóle opcja usuwania tych opinii skoro rodzi to takie problemy, już chyba nigdy z niej nie skorzystam :))) 

oznacz moderatorów
la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@miskaa123a przykro mi, że wiadomości kupującego Cię zdenerwowały. Rozumiem, że to niekomfortowe i pewnie odebrałabym to tak samo jak Ty. Nie masz czym się martwić 🙂 

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów
AGD-SERVICE
#13 Ambasador#

Mam prośbę - czy możesz dokładniej określić sytuację? - To był pozytywny komentarz, czy negatywny? (ja zakładam, że pozytywny). Czy możesz wkleić tutaj tekst komentarza kupującego? Nie ukrywam, że bardzo by mi też to pomogło.

Aż muszę Ci pogratulować, że Allegro usunęło taki komentarz (nie widziałem go).

Odnośnie informacji od kupującego - całą sprawę po prostu "olej" i nie przejmuj się tym. Komentarz usunął serwis Allegro, widocznie miał do tego jakieś podstawy w związku z własnym regulaminem. Kupujący nie może mieć do Ciebie żadnych roszczeń w tym względzie - sprzedawca po prostu nie ma fizycznej możliwości usunięcia komentarza. 

Nie bój się, nie będziesz mieć żadnych kłopotów. Niech kupujący zgłasza sprawę gdzie chce, i tak zostanie "wyleszczony".

Info od kupującego - to czysta "ściema" - na 100% kupujący nie skonsultował się z prawnikiem, zgłoszenie do UOKiK - też ściema - bo z niby jakiego powodu? Dla pewności - sprawdź sobie aukcje i wszystkie zapisy pod względem zgodności z prawem - jak masz jakieś nieścisłości, to może to zgłosić.

Gdyby taki "leszcz" skonsultował się z prawnikiem - to ten nawet nie wyraziłby żadnej chęci nawet zainteresowania taką sytuacją. Gdybym poszedł z takim "bzdetem" do swojego prawnika - to chyba musiałbym szukać nowego. 

oznacz moderatorów
miskaa123a
#8 Zapaleniec#

to nie był komentarz tylko opinia o produkcie . produkt zgodny z opisem wysłany 4 miesiące temu, komentarz był pozytywny. opinia po prostu według mnie nie dotyczyła opisu produktu jego jakości, wytrzymałości tylko odczuć użytkownika, jak pisałam. 

Pan teraz twierdzi że jego siostra jest prawnikiem i będą się konsultować jeszcze w tej sprawie 😮 

oznacz moderatorów
LEW433
#21 Demiurg#

Za bardzo nie dyskutuj z nim, odsyłaj go za każdym razem do Allegro.

oznacz moderatorów
AGD-SERVICE
#13 Ambasador#

@miskaa123a

Dokładnie. Nie dyskutuj, odpowiedzi udzielaj "minimalistycznie". W temacie.

LEW433 - dokładnie Ci napisał co masz robić. Masz również odpowiedź od moderatora.

To, że ktoś ma w rodzinie, krewnych, "pociotkach" jakiegoś prawnika - kompletnie nic nie znaczy. Równie dobrze może napisać, że sam jest prawnikiem.

 

oznacz moderatorów