anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Allegro zablokowało konto i nie chcę go odblokować

Interklimek
#7 Wielbiciel#

Witam, mam problem z zawieszeniem konta przez Allegro. Po jednym dniu dostałam informację o zawieszeniu konta i prośbę o wysłanie zdjęć:

"Prosimy Cię o potwierdzenie Twojej tożsamości oraz możliwości pozytywnej finalizacji transakcji. W tym celu prześlij nam:

zdjęcie towaru wystawionego na sprzedaż wraz z umieszczonym obok niego Twoim dokumentem tożsamości,
kolorowe zdjęcia (nie skany) obu stron Twojego dokumentu tożsamości,
zdjęcie Twojej twarzy (selfie), na którym widać także Twój dokument tożsamości."

 

Zdjęcia zostały wysłane na co Allegro odpisało:

"Dziękuję za przesłanie zdjęć. Już je usunęłam. Proszę też je usunąć ze swojego komputera i z poczty e-mail.

Weryfikacja nie zakończyła się pomyślnie. Odwieszenie konta wiązałoby się ze zbyt dużym ryzykiem dla bezpieczeństwa transakcji, zatem pozostanie ono zwieszone."

 

Co mam teraz zrobić? Specjalnie założyłam firmę aby sprzedawać na Allegro i zainwestowałam w towar, a moje konto zostało zablokowane i serwis nie chce go odblokować.

Bardzo proszę o pomoc.

 

 

oznacz moderatorów
20 ODPOWIEDZI 20

LEW433
#21 Demiurg#

Nikt tu nie odblokuje Ci konta tylko DB, dział bezpieczeństwa, pytaj dalej czego chcą.

oznacz moderatorów

Interklimek
#7 Wielbiciel#

Dlaczego Allegro twierdzi, że odblokowanie konta wiązałoby się ze zbyt dużym ryzykiem dla bezpieczeństwa transakcji? Kilka transakcji zostało wysłanych i paczki są już u klienta.

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

🤔

oznacz moderatorów

Client:109808341
#12 Orędownik#

Zawieś firmę, weź komplet dokumentów i udaj sie do jakiegoś bdb prawnika albo kancelarii.

Nie wiem...jaki jest sens pytac na takim/darmowym forum 😮

W ogóle uważam, ze totalnym bezsensem jest zadawnie tego typu pytań. Poza tym są już identyczne tematy na forum.

oznacz moderatorów

az1rael
#21 Demiurg#

@Client:109808341 sens jest taki by zanim się wyda środki na dobrego prawnika lepiej się poradzić bo nie każdy umie sobie wyszukać wątki albo jest tak zielony że nawet nie wysnuje z nich związku przyczynowo skutkowego. Chociażby po to by usłyszeć że dział bezpieczeństwa to taka czarna dziura której wiecznie nie wiadomo o co chodzi a której działania są czasem tak oderwane od rzeczywistości że najlepiej od razu bombardować z dużego kalibru idąc do prawnika 

oznacz moderatorów

Client:109808341
#12 Orędownik#

@az1rael   osobiście uwazam, ze zalozenie firmy powinno byc poprzedzone jakims solidnym testem (z logiki, znajomosci K.C. i inne) jak przed przyjeciem do pracy w duzej/szanowanej firmie.

Po tym co tutaj czytam (ze strony sprzedajacych) to jestem niemile zaskoczony jak to co niektorzy sprzedawcy nie znają podstaw np. Ustawy K. i zadają takie głupie pytania, że nie tylko ręce opadają.

Lat ze dwadziescia wstecz zanim zacząłem pracować w jednej z najwiekszych firm IT musialem zaliczyc jednomiesieczny  (160h) kurs savoir-vivre zakończony egzaminem. Byly tylko dwie oceny: negatywna i pozytywna.

oznacz moderatorów

az1rael
#21 Demiurg#

@Client:109808341 w dobie usług tak rozwiniętych że wystarczy opłacić prawnika, księgową etc wątpię bo każdy myśli że założę firmę i kokosy będę zbierał, a po pół roku normalne zusy us i c.uj wi co jeszcze bo o takich instytucjach nie słyszał, ja wiem że firmy nie założę nigdy bo bym się wykończył nerwowo to nie dla mnie, zresztą najpierw analizuję dopiero potem coś robię

oznacz moderatorów

Client:109808341
#12 Orędownik#

@az1raelzawsze mozesz zatrudnic prawą rękę żeby Ci wszystko ogarniała...a to, że póżniej sie obudzisz zadłużony czy pogrążony to osobny temat 😉

oznacz moderatorów

az1rael
#21 Demiurg#

@Client:109808341 dlatego to się takie łatwe wydaje założę firmę tu 200 dam księgowej zewnętrznej mi ogarnie to tu 100 dam komuś co mi ogarnie co innego i tak się myśli, że 100 czy 200 to przecież mało ja tu będę trzaskał kasiore jak mennica, a po kwartale przechodzi bo jest ło kurła skąd takie koszty jak ja na zusa nie mogę wyrobić matko bosko objebali mnie!!! A jeszcze samozachwyt firmą to i jeszcze się na genialne pomysły wpada abonament na komórkę firmowy allinclusive, auto w leasing bo prezes musi się prezentować, trza mieć macbooka na firmę srata tata i masakra potem człowiek młody i pół bańki długów

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

I prawnik zmusi Allegro żeby mu pozwolili sprzedawać? Ma firmę i może sprzedawać wszędzie i nie ma zapisane w żadnym dokumencie że to musi być Allegro, brać się do roboty i szukać alternatyw bo jak czytam tu, a jest wiele wątków jak się uparli to nic nie zrobi.

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

Allegro nic zapewne do Ciebie nie ma tylko do tego co sprzedajesz, czym handlujesz?

oznacz moderatorów

Interklimek
#7 Wielbiciel#

Kawa i herbata - taki towar został zakupiony do handlu. Teraz widzę, że Allegro ma również wystawione aukcje w tych kategoriach. Czyżby pozbywanie się konkurencji?

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

Trudno odnieś się do powodu, najczęściej chcieli zdjęcia drogiej elektroniki. 🤗

oznacz moderatorów

vonNogay
#16 Inspirator#

Niestety tak działa allegro, potrafią komuś zniszczyć firmę w 5 minut, dlatego zakładanie działalności wyłącznie na potrzeby tego serwisu to ogromne ryzyko 😞 Bardzo Ci współczuję, ale nic nie zrobisz, wielu użytkowników jest w takiej sytuacji 😞 Ta weryfikacja to moim zdaniem ściema, decyzja o zablokowaniu konta została już podjęta, a zdjęć dowodu i selfie żądają, aby mieć dla siebie potwierdzenie, że konto nie jest na jakiegoś słupa, dzięki czemu wiedzą, że jak się pojawią jakiegoś odszkodowania z allegro protect to będą mieli z kogo ściągać kasę.

oznacz moderatorów

Interklimek
#7 Wielbiciel#

Nie rozumiem jak można zablokować konto na Allegro po kilku godzinach od wystawienia aukcji i nie chcieć go odblokować. Teraz dostałem takiego maila od Allegro:

 

"Dzień dobry,

Nie podajemy szczegółów dot. narzędzi i procedur stosowanych w weryfikacji.

 

Osoby na forum sugerują kontakt z Działem bezpieczeństwa, a dział ten nabiera wody w usta i nie jest chętny do pomocy. Jak mogę wymusić odblokowanie konta? Mam kasę utopioną w towar plus zablokowane kilkaset zł na środkach Allegro.

oznacz moderatorów

starling_shop
#14 Krzewiciel#

Przeczytaj za co ostatnio Allegro miało problem z UOKIK, przemyśl to i podejmij rozsądne działania (i/lub zmień platformę) zamiast pisać na forum. Tutaj nikt Ci nie pomoże.

oznacz moderatorów

Interklimek
#7 Wielbiciel#

Łatwo powiedzieć - zmień platformę. Każdy tutaj dobrze wie, że Allegro jest monopolistą w tej dziedzinie i większość klientów najpierw idzie tam. Szukam tutaj porady co w tej sytuacji zrobić i jak wyglądają ewentualne procesy sądowe i pisma od prawników? Czas to pieniądz, a ja nie mam pieniędzy czekać kilka miesięcy...

oznacz moderatorów

Client:96810784
#13 Ambasador#

Myślisz, że pisanie na forum w jakiekolwiek sposob temu zaradzi? Idź do prawnika, 150 zł na poradę chyba jeszcze masz...

oznacz moderatorów

Client:109808341
#12 Orędownik#

@Interklimekmasz racje. Wiekszosc tylko pisze to co zwykle; skontaktuj sie z DB. Dlatego ja dla odmiany napisalem (jak zwykle) zebys zatrudnik prawnika. Tutaj czesc to teoretycy tylko.

oznacz moderatorów