anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Allegro zmienia zdanie

Sergiusz0101
#9 Pomysłodawca#

Witam, dostałem około 2 dni temu maila od Allegro, że klientowi zostało przyznane POK i to w wysokości 100% za uwaga! Ryske na szkiełku od aparatu która powstała zapewne podczas transportu :D. Ale do rzeczy dostałem maila, że nie jestem zobowiązany do spłaty tej należności, a dziś dostałem maila, że mam zrobić przelew 2400 na konto Allegro. Mógłby ktoś powiedzieć czy ktoś miał taka sytuacje. Podejrzewam, że to błąd Allegro bo nie mogą od tak zmienić zdania. 

oznacz moderatorów
19 ODPOWIEDZI 19

kostas11
#21 Demiurg#

Ja w ogóle nie rozumiem takiego postępowania, klient reklamował u Ciebie wady ? 

Ja się zastanawiam na jakiej podstawie allegro to chce ściągnąć z Ciebie, mają POK ich sprawa niech se wypłacają komu chcą i ile chcą 🙂

Skoro klient reklamuje towar ja odrzucam 100 % grzebane w telefonie, a allegro wypłaca z POK kasę i ściąga z Ciebie, co to ma być 😞

________
Κώστας
oznacz moderatorów

Sergiusz0101
#9 Pomysłodawca#

Tak, ale nie przyjąłem reklamacji ponieważ nie przyczyniłem się do uszkodzenia i kupujący zgłosił do POK.

oznacz moderatorów

Kaliope_Brzeg
#21 Demiurg#

@kostas11  Wszystko jest tutaj :

https://spolecznosc.allegro.pl/t5/pocz%C4%85tkuj%C4%85cy-sprzedawcy/paczka-zosta%C5%82a-uszkodzona-p...

@Sergiusz0101  niepotrzebnie nowy wątek bo będziesz tłumaczył wszystko od początku 🙂

_____________
Kama
oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@Kaliope_Brzeg ja odpuszczam, jak zwykle tu o ryskach a tam ukruszone szkło, sprzedawca źle zapakował i jego problem, @Sergiusz0101 było ubezpieczyć, kupujący mógł reklamować a Ty powinieneś to naprawić z tytułu rękojmi, olałeś to płać 🙂

________
Κώστας
oznacz moderatorów

Sergiusz0101
#9 Pomysłodawca#

Przecież paczka była ubezpieczona na kwotę 5000 zł 

oznacz moderatorów

RED
#21 Demiurg#

@_HolaOla_ @cloudcloud proszę o odpowiedź bo sprawa jest dziwna

dlaczego allegro zmieniło decyzję? i na jakiej podstawie?

oznacz moderatorów

Sergiusz0101
#9 Pomysłodawca#

Sprawa została już wyjaśniona i Allegro nie wymaga ode mnie spłaty  gdyż nie przyczyniłem się do uszkodzenia, pozdrawiam 

oznacz moderatorów

RED
#21 Demiurg#

a u kogo jest finalnie sprzęt?

oznacz moderatorów

Sergiusz0101
#9 Pomysłodawca#

U kupującego 

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

Nawet gdyby wymagało, nie musiałbyś niczego płacić bez wyroku sądu. Tylko sąd mógłby uznać, że reklamacja kupującego jednak była zasadna i że masz obowiązek zwrócić wpłatę Allegro, które przejęło roszczenia. Dobrze, że już Cię nie nękają.

oznacz moderatorów

_HolaOla_
Moderatorka
Moderatorka

@xyz96 Kontakt z naszej strony ze Sprzedającym za pomocą wiadomości mailowych to nie jest nękanie.  

   Ola
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie! 🙂
oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

@_HolaOla_ To subiektywna ocena nękanego 🙂

oznacz moderatorów

RED
#21 Demiurg#

czy ja dobrze zrozumiałem kupujący dostał odszkodowanie i zatrzymał sprzęt?

ale fajnie mieć ciastko i zjeść ciastko

 

szczególnie gdy wada jest nieistotna a allegro zwraca całą kasę za telefon

nic tylko zgłaszać do pok wszystko co się kupiło

to lepsze niż ostatnia "udana" promocja w biedronce

oznacz moderatorów

Sergiusz0101
#9 Pomysłodawca#

A czy ja mogę coś w tym kierunku zrobić? Bo tak naprawdę dostał telefon za darmo 

oznacz moderatorów

Client:79179573
#16 Inspirator#

@Sergiusz0101  Jak to dostał za darmo? To Ty nie dostałeś zapłaty?

____________

Ty też masz dość CZARNEJ LISTY KUPUJĄCYCH? Poprzyj pomysł!

oznacz moderatorów

Sergiusz0101
#9 Pomysłodawca#

Ja dostałem zapłatę ale chodzi mi o to , że Allegro zwróciło mu cała należność czyli 2400 zł, czyli dostał telefon za darmo 

oznacz moderatorów

Vryko
#18 Luminarz#

To już nie Twój problem. 

______________
Sołtys Allegro
oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

Zrób tak samo, kup telefon, porysuj szybkę i wystąp o rekompensatę, będziesz miał telefon za darmo 🙂 Potem sobie wymienisz szybkę za 5 zł.

oznacz moderatorów

akcesoria-net-pl
#15 Entuzjasta#

Żądanie zapłaty nienależnych 2400zł to jest nękanie.

oznacz moderatorów