anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

anulowanie zamówienia

ReniKroj
#8 Zapaleniec#

Witam klient kupił u mnie towar za pobraniem. Po 5 minutach od kupna zadzwonił ze się pomylił z zakupem i żebym nie wysyłała towaru. Napisałam do allegro o zwrot prowizji a ci odmówili mi zwrotu prowizji. Wiec zadzwoniłam do kupującego żeby anulował zamówienie a on ze nie ma konta na allegro i nie może. Co mam teraz zrobić??

oznacz moderatorów
7 ODPOWIEDZI 7

mwmonety
#21 Demiurg#

Na przyszłość nie wystawiaj za pobraniem. Jakie to było allegro ? Normalne czy AL

oznacz moderatorów

ReniKroj
#8 Zapaleniec#

Normalne allegro. 

oznacz moderatorów

prezes2710
#8 Zapaleniec#

Nie, lokaknie

 

oznacz moderatorów

prezes2710
#8 Zapaleniec#

Al, tak mam nauczke. 1wszy raz wogole sprzedaje cos od 10 lat i sie zamotalem wiec najlepiej chcialbym przeprosic i to cofnąć....

 

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

@ReniKroj To bardzo proste, niech Ci anuluje zamówienie mailem, czyli niech wyśle rezygnację z zakupu. Taką rezygnację pokażesz Allegro, które odda Ci prowizję. Anulować, odstąpić od zakupu można normalnie, nie tylko przez Allegro.

oznacz moderatorów

mr_oma
Była Moderatorka
Była Moderatorka

@ReniKroj, tak jak mówi @xyz96, wystarczy, że prześlesz Allegro (możesz to zrobić w kontynuacji korespondencji mailowej), potwierdzenie odstąpienia od umowy Kupującego za zakup w formie wiadomości mailowej, zrzutu ekranu, wiadomości sms, itp. Wówczas Twój wniosek o zwrot rabatu transakcyjnego zostanie ponownie zweryfikowany.  

   Maja
   Moderatorka


   _____________
   Daj znać, co myślisz o Allegro Gadane i wypełnij ankietę! 🙂
oznacz moderatorów

maxr01
#17 Koryfeusz#

- niekoniecznie bym się z tym zgodził. Kupujący nie musi wysyłać wiadomości na e-mail (chociaż wystarczyłaby informacja typu - rezygnuję z zakupu). Kupujący może też odstąpić od umowy telefonicznie - nikt mu tego nie zabroni i jeśli sprzedający zgodził się przyjąć taka formę odstąpienia od umowy, to jest ona zgodna z prawem.

Odmowa Allegro zwrotu prowizji wskazuje na to, że Allegro nie uznaje takiej formy odstąpienia od umowy przez kupującego i uważa transakcję za zawartą.

Jako sprzedający, to w ciągu 20 lat miałem 2 takie przypadki i jakoś nie miałem zbyt dużych problemów z odzyskaniem prowizji (ale odwołanie trzeba było pisać.)

--------------------------------------------------------------------------------
Rozumiem, że są ludzie, którzy za 20 gr. będą gnać pchłę przez 20km, lecz nie potrafię ich zrozumieć.
oznacz moderatorów