anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Kupujący nie płaci za pobranie

KulikGame
#7 Wielbiciel#

Witam, mam obawy, że kupujący, który wylicytował moją aukcję nie zapłaci za paczkę pobraniową (podane dane osobiste wyglądają na fake, nie odbiera telefonu, nie odpisuje na SMS, a cena za którą przedmiot został wylicytowany jest bardzo atrakcyjna).

Metoda dostawy: Paczkomat Inpost Allegro pobraniowo

Czy jeżeli kupujący nie odbierze i nie zapłaci za paczkę to będę stratny dwukrotność wysyłki?
Czy mam możliwość anulowania transakcji? Czy w takim wypadku zostaną mi zwrócone koszta prowizji?

oznacz moderatorów
10 ODPOWIEDZI 10

KulikGame
#7 Wielbiciel#

Dodam, że jestem osobą prywatną (nie mam własnej działalności), a przedmiot został wylicytowany za pośrednictwem zwykłego allegro (nie lokalnie)

oznacz moderatorów

pinsplash
#21 Demiurg#

@KulikGame Umowa zawarta, powinieneś wysłać. Na przyszłość : nie oferuj pobraniówek ( jest tu wiele wątków o nieodbierających klientach). Tak, jak nie zapłaci - będziesz stratny w dwie strony. I pozostanie sąd. Jeżeli masz podejrzenie, ze konto jest fake : zgłoś swoje watpliwości do Allegro : https://allegro.pl/pomoc/dla-sprzedajacych/kontakt-z-klientem/dane-kupujacego-sa-niepelne-lub-niepra...

 

_______
BRÓSLI
oznacz moderatorów

Client:44052296
#21 Demiurg#

@KulikGame  w inpost płaci się w jedną stronę za wysyłkę. Zwrot nie dorenczonej paczki  jest darmowy. Na przyszłość nie udostępniaj pobrań tym bardziej że jesteś osobą prywatna

oznacz moderatorów

Knowhere
#21 Demiurg#

@Client:44052296 Owszem, ale w smarcie. I nie myl zwrotu z niepodjęciem przesyłki przez adresata.

______________

"złote myśli" xyz96: "Sprzedawcy zawsze byli, są i będą moimi wrogami na AG."😄

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@Knowhere paczki allegro paczkomatowe niepodjęte wracają za darmo bez różnicy czy smart czy nie 🙂

 

________
Κώστας
oznacz moderatorów

mr_oma
Była Moderatorka
Była Moderatorka

@KulikGame, widzę, że otrzymałeś odpowiedź mailową na swoje zapytanie. Zgadzam się z @pinsplash - jeśli Kupujący nie odbierze przesyłki pobraniowej, masz prawo domagać się naprawienia szkody (koszty związane z nieodebraną przesyłką) z tytułu art. 471 KC. Podkreślam słowo "jeśli", ponieważ wcale nie jest powiedziane, że tak się stanie. 

Daj proszę znać, jak skończyła się ta sprawa. 

   Maja
   Moderatorka


   _____________
   Daj znać, co myślisz o Allegro Gadane i wypełnij ankietę! 🙂
oznacz moderatorów

vonNogay
#16 Inspirator#

Jeśli dane wyglądają na fake'owe i nie ma kontaktu to ja bym się wstrzymał z wysyłką. Bedziesz stratny za wysyłkę w obie strony i nikt Ci tej kasy nie zwróci.

oznacz moderatorów

KulikGame
#7 Wielbiciel#

Kartę wysłałem, zaryzykowałem.

Od 10 siedzi w paczkomacie. Napisałem SMS, dla kupującego z informacją, że paczka na niego czeka. Informacji zwrotnej nie dostałem.

 

Czekam na dalszy rozwój i mam nadzieję, że odbierze paczkę 

oznacz moderatorów

maxr01
#17 Koryfeusz#

A ja bym nie wysyłał. Piszesz do All że masz podejrzenie, że kupujący podał niewłaściwe dane teleadresowe (powód - nie odbiera tel.) i prosisz All o weryfikację danych.

--------------------------------------------------------------------------------
Rozumiem, że są ludzie, którzy za 20 gr. będą gnać pchłę przez 20km, lecz nie potrafię ich zrozumieć.
oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

@KulikGame Wycofaj pobrania, potrzebne Ci są problemy?

oznacz moderatorów