anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Automatyczne Faktury

MAMY ROZWIĄZANIE!
cd-keye_pl
#11 Animator#

Dzień dobry,

Chciałam was zapyta czy istnieje jakaś integracja, która pozwoli na automatyczne wystawianie faktur dla klientów, którzy dokonają zakupów? Oraz czy jestem zobowiązana do załączania faktur w panelu Allegro czy też wystarczy, że ją wyśle emailowo do klienta?

Z góry dziękuję za odpowiedz!

oznacz moderatorów
15 ODPOWIEDZI 15
kostas11
#21 Demiurg#

@cd-keye_pl  czy jestem zobowiązana do załączania faktur w panelu Allegro czy też wystarczy, że ją wyśle emailowo do klienta?

Nie masz obowiązku, możesz mailowo, włożyć do paczki lub wysłać oddzielnie listem to jest dowolność 😄

________
Κώστας
oznacz moderatorów
Client:94057046
#14 Krzewiciel#

@cd-keye_pl @kostas11 

Jest obowiązek w przypadku podzielonej płatności (split payment), aby dodać fakturę do zamówienia na Allegro.

oznacz moderatorów
cd-keye_pl
#11 Animator#

@Client:94057046 ale w panelu Allegro? Nie wystarczy wysyłka z platformy do wystawiania faktur?

oznacz moderatorów
Client:94057046
#14 Krzewiciel#

@cd-keye_pl "Nie wystarczy wysyłka z platformy do wystawiania faktur?"

Nie, należy dodać do zamówienia w odpowiednim miejscu plik PDF z fakturą. 

oznacz moderatorów
annas14-firma
#16 Inspirator#

@Client:94057046 możesz wskazać podstawę takiego obowiązku?

oznacz moderatorów
Client:94057046
#14 Krzewiciel#

@annas14-firma Po pierwsze chodziło mi o odroczoną płatność, a nie split payment. Pomyliłem się, za co przepraszam.
Po drugie, PragmaGO z dniem 17 listopada przestało wymagać weryfikacji faktur. Więc moja wiedza była nieaktualna. Po prostu musiałem implementować w oprogramowaniu funkcjonalność automatycznie wysyłającą faktury do zamówień z odroczoną płatnością, bo w przeciwnym razie PragmaGO nie wypłacało pieniędzy na konto.

oznacz moderatorów
Client:94057046
#14 Krzewiciel#

@cd-keye_pl Pomyliłem się i napisałem split payment, kiedy chodziło mi o odroczoną płatność (w przypadku zakupu pomiędzy przedsiębiorcami może wystąpić takie coś). Jednakże jak się okazuje, PragmaGO (obsługujący odroczoną płatność) przestało wymagać faktur z dniem 17 listopada zeszłego roku. Więc nie ma obowiązku wysłania faktur.

Przepraszam za wywołane zamieszanie.

oznacz moderatorów
LEW433
#21 Demiurg#

@cd-keye_pl Jest takie coś ale musisz mieć wykupione"dodatki" i wówczas możesz ustawić automatyczne wysyłanie FV: Aby zautomatyzować wystawianie faktur po sprzedaży przejdź do zakładki „Ustawienia”. W wykupionych usługach dodatkowych, przy usłudze Allegro kliknij w ikonkę koła zębatego. Wyświetlą Ci się „Ustawienia Allegro”. … i wszystkie Twoje faktury będą wystawiane i wysyłane do kontrahentów automatycznie!

oczywiście obowiązku nie ma.

oznacz moderatorów
cd-keye_pl
#11 Animator#

@LEW433 ale to jest gdzieś w panelu Allegro?

oznacz moderatorów
LEW433
#21 Demiurg#
oznacz moderatorów
cd-keye_pl
#11 Animator#

@LEW433 bardzo bym prosiła abyś mnie nakierował bo ja czegoś takiego nie mam.

oznacz moderatorów
cd-keye_pl
#11 Animator#

@LEW433 pomożesz? 🙂

oznacz moderatorów
cd-keye_pl
#11 Animator#

@LEW433 ja to wiem:) Ale moje pytanie było inne, czy jest możliwość poprzez Allegro lub inny serwis zrobienia takiego ustrojstwa, że faktury po zamówieniu przez klienta na Allegro będą się same wystawiały tzn. automatycznie. W poście z wczoraj napisałeś, że należy coś włączyć w panelu Allegro i faktury będą wystawiały się automatycznie po zakupie dlatego cały czas o to dopytuje:)

oznacz moderatorów
ko_alka
Moderatorka
Moderatorka

@cd-keye_pl Jest wiele narzędzi zewnętrznych, które umożliwiają automatyczne wysyłanie faktur do Klientów (np. popularny BaseLinker).

Jeśli chcesz wysłać fakturę Klientowi przez Allegro i masz konto firmowe, zrobisz to zakładce Zamówienia, a my przekażemy ją kupującemu. Nie jest to obowiązek, możesz wysyłać faktury mejlowo 🙂 

Ola
Moderatorka

  _____________
  Wypełnij ankietę i daj znać, co myślisz o Allegro Gadane! 🙂
oznacz moderatorów