anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Błędnie podane parametry sprzedawanych produktów

Klos01
#9 Pomysłodawca#

W wyszukiwarce podaje się parametry które mnie interesują.

Wyszukiwarka je pokazuje lecz sprzedawcy umyślnie podają inne przez co ich oferty również się pokazują a nie są celem wyszukiwania.

Obecnie przeglądam wykładziny PCV sprzedawane w m2.

Niestety sprzedawca zaznacza w ofercie m2, a gdzieś w treści pisze że cena dotyczy 10cm bieżącej szerokości. A powinien zaznaczyć jako sztuka.

Zgłosiłem do Allegro i napisałem do sprzedawcy niestety ogłoszenia nadal widnieją.

Wcześniej przy wyszukiwaniu innych przedmiotów, też trafiałem na podobne niewłaściwe opisy. Jest to męczące gdyż muszę przeglądać najpierw zapis w treści czy jest inaczej niż w opcji a dopiero przedmiot.

Czy nie można coś z tym zrobić ?

Przykładowy sprzedawca https://allegro.pl/oferta/wykladzina-pc-maxima-eko-562-03-szer-2m-deska-10662357970

Paramerty:    Jednostka sprzedaży    m2

w treści      1 sztuka = 10 cm długości wykładziny

 

oznacz moderatorów
6 ODPOWIEDZI 6

annas14-firma
#16 Inspirator#

Podzielam twoje zdenerwowanie, bo też kupuję na Allegro. Niemniej jako sprzedający polecam wszystkim kupującym zapoznanie się ze stanowiskiem portalu w kwestii wyświetlania cen jednostkowych.
Tu jest oficjalna informacja, a tu przykładowa wymiana opining na AG w tym temacie.

Rozumiem, że cena może być podawana przez sprzedającego w jednostkach dowolnych, ale musi być przeliczana na jednostki porównywalne w danej kategorii. W twoim przykładzie system powinien wyliczyć cenę za m2 i sortować według niej. Niestety system nie spełnia tego wymogu.  Nie twierdzę, że nikt nie wykorzystuje tej ulotności do podbicia atrakcyjności swojej oferty. Nie jest to jednak wina wszystkich sprzedających.

oznacz moderatorów

Klos01
#9 Pomysłodawca#

Nie zrozumiałeś. To sprzedawca podaje źle parametr.

Ma on do wyboru m2, sztuki, paczki.

Jeżeli sprzedaje w m2 to zaznacza m2.

Jeżeli sprzedaje na cm to powinien zaznaczyć sztuka - dlatego że ta 1sztuka to 10cm x 2m ,  o której sam w treści pisze

cytat:

1 sztuka = 10 cm długości wykładziny

  • 1 szt = 10 cm x 200 cm
  • 2 szt = 20 cm x 200 cm
  • 3 szt = 30 cm x 200 cm

Więc jest to błąd sprzedawcy który poinformowany przeze mnie o błędzie nic z tym nie zrobił. Zatem robi to z pełną premedytacją.

 

oznacz moderatorów

annas14-firma
#16 Inspirator#

Dobrze cię rozumiem i wiem że jest problem. Sposób podawania cen jest uregulowany w rozporządzeniu.

W przypadku towarów sprzedawanych luzem (należy przez to rozumieć towar, który nie jest pakowany, lecz jest odmierzany w miejscu sprzedaży detalicznej) uwidacznia się cenę jednostkową. 

§ 4. 1. Cena jednostkowa dotyczy odpowiednio ceny za:

4) metr kwadratowy – dla towaru przeznaczonego do sprzedaży według powierzchni;

Tak więc sprzedawca powinien podać cenę 1m2. Tylko jak mógłbyś kupić 2.5 m2?
Tak jak sugerujesz zrobił sprzedawca na tej ofercie. Cena jest za 1m2.

"- kupując 1 m²- wybierz 1 sztukę a otrzymasz wykładzinę o wymiarach 0,33m x 3m"

Ale niestety w parametrach podał: "Jednostka sprzedaży paczka"

I tak źle i tak niedobrze.

W niektórych kategoriach Allegro pozwala na zgodne z rozporządzeniem prezentowanie cen. Przykład:

annas14firma_0-1662506830522.pngannas14firma_2-1662506945261.png

 

 

Choć nie zawsze to się udaje:

annas14firma_1-1662506878115.png

Dlaczego tak jest tylko w artykułach spożywczych?

 

oznacz moderatorów

Klos01
#9 Pomysłodawca#

Przeczytaj jeszcze raz ze zrozumieniem co napisałem a dopiero potem coś napisz.

Jeszcze raz Ci napiszę

Co sprzedawca zamieścił w treści ogłoszenia i w jaki sposób należy zamawiać. Scren poniżej.

Wykładzina .jpg

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Więc nie sprzedaje na metry tylko na sztuki - czy to nie jest dla ciebie zrozumiałe ?

A skoro sprzedaje na sztuki to powinien w opcjach zaznaczyć parametr: sztuka

oznacz moderatorów

kaliszaneczka-x
#15 Entuzjasta#

Skąd wiesz że nic z tym nie zrobił. Zobacz sobie tutaj posty sprzedawców odnośnie katalogu allegro. Wiele jest zgłaszane i nie poprawiane lub poprawiane w taki sposób, że psuje aukcje u kogo innego. Allegro twierdzi ze to dla Twojego dobra. A chlew w aukcjach taki, ze skarpetek można 3 godziny szukać xD. Sam też masz pod aukcją przycisk "zgłoś błąd w katalogu" i prawdopodobnie zgłoszenie potraktują tak samo jak to od sprzedawcy czyli zapomną, ze było...

oznacz moderatorów

Klos01
#9 Pomysłodawca#

Jak widzę chlew to też sami robicie.

Jakbyś przeczytał pierwszy post to byś wiedział że napisałem do sprzedawcy i nic nie zrobił bo jest to nadal.

Napisałem dwa razy do Allegro i też nic nie zrobili.

Twój i twojego poprzednika post nic nie wniósł tylko jak piszesz chlew.

oznacz moderatorów