anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

bezpodstawne zawieszenie konta rzekomo z powodu konieczności przeprowadzenia dodatkowej weryfikacji!

wojciechpikulski
#9 Pomysłodawca#

Witam

Klient kupił ode mnie, wczoraj o 21.00 konsolę za 1699 i 7 minut po zakupie allegro zablokowało moje konto jak gdybym był jakimś oszustem!!! Otrzymalem taką informację na maila:

Witaj wojciechpikulski (Wojciech Pikulski)! Zawiesiliśmy Twoje konto, automatycznie usunęliśmy wszystkie wystawione przedmioty oraz anulowaliśmy oferty kupna złożone w licytacjach.  Powodem naszego działania jest konieczność przeprowadzenia dodatkowej weryfikacji. W trosce o bezpieczeństwo transakcji i Twojego konta prosimy Cię o przesłanie zdjęcia towaru wystawionego na sprzedaż wraz z umieszczonym obok niego Twoim dokumentem tożsamości. W osobnych plikach prosimy o przesłanie kolorowych zdjęć (nie skanów) obu stron Twojego dokumentu tożsamości oraz faktur zakupu towaru.  Na fotografiach powinny być widoczne: imię, nazwisko, data urodzenia i ważności dokumentu oraz narożniki dokumentu. Pozostałe dane możesz zakryć np. paskiem papieru. Zdjęcia nie mogą być jednak w żaden sposób modyfikowane. Powinny być zrobione w dużej rozdzielczości. Przesłanie plików zgodnie z instrukcją przyspieszy procedurę weryfikacji.  Prośba o przesłanie wspomnianych zdjęć ma oparcie w art. 2.13 Regulaminu Allegro. Po przeprowadzeniu weryfikacji zdjęcia nie będą przez nas przetwarzane i zostaną usunięte z systemu. Skorzystaj z formularza kontaktowego  Uwaga: prosimy, nie korzystaj z opcji "Odpowiedz".   -- Pozdrawiamy, Dział Bezpieczeństwa Zespół Allegro

 

Mało tego,dziś rano kilka minut przed 8.00 allegro poinformowało mnie że anulowali wypłatę środków za poprzednia sprzedaż, gdzie klient odebrał już przesyłkę (wczoraj o 11.37) bezpośrednio z rąk kuriera!!! To są moje pieniądze a allegro **piiip** bo w tej chwili bezprawnie obracają moimi pieniędzmi!!! Jeżeli chcieli zweryfikować czy posiadam towar i dokumety zakupu, wystarczyło zadzwonić, napisać maila z prośbą o te zdjęcia ale nie odrazu blokować konto! Kontaktu bezpośredniego z ich **piiip** też nie ma więc cały proces odblokowania się przedłuża z automatu. Wysłałem im wszystko czego żądali już parę minut po północy a tu rano niespodzianka w postaci anulowania wypłaty. Chore... ciekawe jak długo będę czekać na rozwiązanie problemu i co zrobić w sprawie klienta który kupił konsolę i wpłacił kasę. Towar mam ale nie wyślę do momentu odblokowania ponieważ nie mogę wypłacić pieniędzy...

oznacz moderatorów
34 ODPOWIEDZI 34

wojciechpikulski
#9 Pomysłodawca#

Taaa, o 11.45 dostałem taką odpowiedź:

Dzień dobry,

Proszę o przesłanie wymaganych zdjęć w momencie, w którym będzie Pan w stanie to zrobić.

Jeśli wysłał Pan już którykolwiek towar, proszę o przesłanie potwierdzeń wysyłki. Środki do wypłaty zostaną odblokowane do wypłaty po zakończeniu weryfikacji, tak więc nie musi Pan anulować żadnej transakcji i może Pan przesłać zakupiony towar Kupującym.


Pozdrawiam
//Marcin
Dział Bezpieczeństwa

Zespół Allegro

Także odpowiedź allegro nic nowego nie wnosi, natomiast ja wysłałem zdjęcia 3 godziny po zablokowaniu konta czyli po północy ale zdjęcia załączyłem do kilku wiadomości ze względu na limit 3pliki i 2MB na wiadomość a teraz dodatkowo w odpowiedzi na maila załączyłem wszystkie fotki w jednej wiadomości. 

 

 

oznacz moderatorów

wojciechpikulski
#9 Pomysłodawca#

I właśnie teraz otrzymałem maila z informacją że konto zostało odwieszone także jest ok. Hurraaa

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

@wojciechpikulski  Czyli wszystko OK.🤔

oznacz moderatorów

wojciechpikulski
#9 Pomysłodawca#

Powinno być ok ale nie jest. Taką wiadomość dostałem o 16.10:

Dzień dobry,

 

Dziękuję za przesłane zdjęcia - po weryfikacji załączniki zostały usunięte, a konto zostało odwieszone.

 

W przyszłości może być ono jednak ponownie czasowo zawieszone, jeśli zaistnieje potrzeba dodatkowej weryfikacji lub pojawią się sygnały o problemach transakcyjnych.

 

 

 

Pozdrawiam

//Marcin

Dział Bezpieczeństwa

Zespół Allegro

Więc powinno być ok ale, ale usunięte ogłoszenia nadal są usunięte! Nikt ich nie przywrócił choć ja nie zawiniłem a pieniędzy nadal nie mogę wypłacić!!!

 

oznacz moderatorów

wojciechpikulski
#9 Pomysłodawca#

Zapomniałem dodać że miałem opłacone promowanie we wszystkich ogłoszeniach więc domagam się ich przywrócenia, przedłużenia terminu ważności promowania o okres w którym ogłoszenia były niedostępne a także rekompensaty za stres i nadszarpnięcia mojej reputacji!!

oznacz moderatorów

Knowhere
#21 Demiurg#

@wojciechpikulski Bo ich już nie ma, musisz je wystawić ponownie, ręcznie.

______________

"złote myśli" xyz96: "Sprzedawcy zawsze byli, są i będą moimi wrogami na AG."😄

oznacz moderatorów

piserwis
#7 Wielbiciel#

Szkoda że nie informują wczesniej nowych sprzedawców o takiej opcji zawieszenia konta, ja też już rozmawiałam z prawnikiem i takie ,,małe,, sprawy tez sa do wygrania. 

 

oznacz moderatorów

ZibiK30
#18 Luminarz#

Dla mnie to trochę dziwny system i proces weryfikacji w tym konkretnie przypadku. Nie rozumiem usuwania aukcji, czy nie ma możliwości ich czasowo zablokować, wstrzymać? Poza tym takie restrykcje dla samej weryfikacji użytkownika, który x lat prowadzi sprzedaż? Przecież Allegro zainkasowało kasę z transakcji to jakie było ryzyko strat w danej sprzedaży? Bardziej mi to wygląda na testowaniu jakiegoś mechanizmu hehe 😉

Opinia na Allegro może być śmieszna ciekawa lub druzgocąca


Link do pomocy Allegro Kliknij i napisz

oznacz moderatorów

Boberek7608
#10 Popularyzator#

Witaj w klubie. Ostatnio chybaz  6 dni musialam sie tlumaczyc, ze nie jestem wielbladem. Powodzenia zycze.

oznacz moderatorów

Knowhere
#21 Demiurg#

@Boberek7608 I co, w końcu to załatwiłaś?

______________

"złote myśli" xyz96: "Sprzedawcy zawsze byli, są i będą moimi wrogami na AG."😄

oznacz moderatorów

Boberek7608
#10 Popularyzator#

Taa.. łaskawie we wtorek mnie odblokowali.

oznacz moderatorów

Lokten
#8 Zapaleniec#

Ja mam podobny problem zwiazany z dodatkowa weryfikacja. Wyslalam zdjecia jakie serwis sobie zyczyl i niestety nie odblokowali mojego konta nie mowiac dlaczego. Z kim mam rozmawiac dalej administracja nabiera wody w usta.

oznacz moderatorów

Boberek7608
#10 Popularyzator#

Musisz poczekać na odpowiedź. Jak miałaś wszystko i nie trafiłaś na początku na debila jak ja to dasz radę. Tylko cierpliwości.

oznacz moderatorów

Client:80340374
#14 Krzewiciel#

zastanawiają mnie rządania faktur

W osobnych plikach prosimy o przesłanie kolorowych zdjęć (nie skanów) obu stron Twojego dokumentu tożsamości oraz faktur zakupu towaru.

allegro prowadzi swój własny sklep

Czy takie rządania są czymś uczciwym w stosunku do konkurencji ?

Ustawa o zwalczaniu nieuczciwej konkurencji art 11

1.Czynem nieuczciwej konkurencji jest ujawnienie, wykorzystanie lub pozyskanie cudzych informacji stanowiących tajemnicę przedsiębiorstwa.
 
poprzez takie rządania może zdobywać namiary na dobrych dostawców
oznacz moderatorów

RED
#21 Demiurg#

faktur się żąda

a pis rządzi

oznacz moderatorów