anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Bezpodstawne zawieszenie konta rzekomo z powodu koniecznosci przeprowadzenia dodatkowej weryfikacji

Lokten
#8 Zapaleniec#

Witam

Wczoraj  godzine 17:40 wystawilam swoja pierwsza aukcje.  Za 2h otrzymuje informacje :

Wazna wiadomosc od allegro

Zawiesiliśmy Twoje konto, automatycznie usunęliśmy wszystkie wystawione przedmioty oraz anulowaliśmy oferty kupna złożone w licytacjach.

Powodem naszego działania jest konieczność przeprowadzenia dodatkowej weryfikacji. W trosce o bezpieczeństwo transakcji i Twojego konta prosimy Cię o przesłanie:

- zdjęcia towaru wystawionego na sprzedaż wraz z umieszczonym obok niego Twoim dokumentem tożsamości,

- kolorowych zdjęć (nie skanów) obu stron Twojego dokumentu tożsamości,

- zdjęcia dokumentu tożsamości umieszczonego obok Twojej twarzy (selfie).

Na fotografiach powinny być widoczne: imię, nazwisko, data urodzenia i ważności dokumentu, zdjęcie oraz narożniki dokumentu. Pozostałe dane możesz zakryć np. paskiem papieru. Zdjęcia nie mogą być jednak w żaden sposób modyfikowane. Powinny być zrobione w dużej rozdzielczości. Przesłanie plików zgodnie z instrukcją przyspieszy procedurę weryfikacji.

Prośba o przesłanie wspomnianych zdjęć ma oparcie w art. 2.13 Regulaminu Allegro. Po przeprowadzeniu weryfikacji zdjęcia nie będą przez nas przetwarzane i zostaną usunięte z systemu.

Aby się z nami skontaktować, skorzystaj z formularza kontaktowego

Uwaga: prosimy, nie korzystaj z opcji "Odpowiedz".

 

Zrobilam zdjecia i wyslalam. Nastepnie otrzymalam wiadomosc :

 

Dobry wieczór,

Przykro mi, ale weryfikacja zakończyła się negatywnie. Pani konto nie zostanie odblokowane.

 

Zapytalam sie dlaczego zostala podjeta taka decyzja otrzymalam odpowiedz :

 

Weryfikacja przebiegła negatywnie, dlatego konto nie zostanie odwieszone ze względu na bezpieczeństwo Użytkowników Serwisu. Serwis nie wyraża zgody na zakładanie i aktywację kolejnych kont

Dodam tez ze konto na allegro zostalo zalozone przez przelew bankowy weryfikacje payu i przelewy24 bylo to pierwsze moje konto i nigdy nie zakladalam wczesniej innych. Wysylane byly skany dowodu + potwierdzenia przelewow. Moge tez wyslac potrzebne dokumenty bankowe ze konto otworzylam w placowce bankowej w Polskim banku Pekao do tego konta zalozylam tez profil zaufany potrzebny mi do zalatwiania spraw urzedowych nie jest to konto kombinowane i nie jestem slupem tak jak przedstawia to allegro. Mozna zawsze to sprawdzic kontaktujac sie z bankiem. Ale dzial bezpieczenstwa ma to gdzies tylko z gory narzuca swoje ja i nie ma z nimi zadnej rozmowy. Rozumiem ze w okresie przed swiatecznym jest duzy ruch w serwisie i jest tez duzo oszustow. Natomiast ja zostalam potraktowana jak potencjalna oszustka. Kazdy zaczyna na allegro sprzedawac praktycznie od 0 i sam pracuje na swoja marke. Nastepnie jest oceniany przez klientow mi nie dano zadnej szansy tylko blokada i zegnamy. Na aukcji byla tez informacja ze towar wysylam za pobraniem nie tylko przelewem (sugeruje ze wiekszosc oszustow nie wysyla towaru za pobraniem bo go nie ma 🙂 ) gdyby serwis mnie odblokowal moge zmienic forme platnosci tylko za pobraniem aby uwiarygodnic swoja osobe. Konto powiazalam z menadzerem paczek inpost aby administrator mogl tez sprawdzic numery trackingowe i status wysylek. Zaznaczam ze czuje sie fatalnie bo wzielam kredyt na rozpoczecie dzialanosci ktora opierala sie tylko i wylacznie na handlu na allegro. Zostalam z dlugiem i towarem bo nie jaki Pan Marcin i Lukasz z dzialu bezpieczenstwa mieli zly dzien.

 

oznacz moderatorów
49 ODPOWIEDZI 49

mwmonety
#21 Demiurg#

Pisz odwołanie może ktoś odbierze co inaczej spojrzy na twój temat. Może miałaś wcześniej inne konto które nie miało dobrych opinii lub było coś na nim nie uregulowane i jest ono liczone jako powiązane z tym .Pytaj ich dalej o powód blokady i sposób odblokowania by wysyłanie swoich zdjęć i dowodu to wydaje mi się za niedopuszczalne i ryzykowne.

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@Lokten a co wystawiałaś ? 

________
Κώστας
oznacz moderatorów

Lokten
#8 Zapaleniec#

Wystawialam Programy biurowe Microsoft office nie jakies kody na email tylko pudelka wersje fizyczna. Jeden klient nawet kupil na allegro przyjechal osobiscie sprawdzil zaplacil.  Wyslalam nawet dokumenty bankowe (umowe zalozenia konta w banku) do dzialu bezpieczenstwa zakrywajac dane wrazliwe. Aby uwiarygodnic moja osobe ze ja to ja.

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@Lokten a podesłałaś dowody zakupu i że posiadasz te produkty ?

________
Κώστας
oznacz moderatorów

Lokten
#8 Zapaleniec#

Nie wyslalam dowodu zakupu bo nie prosili, wyslalam zalaczniki o jakie prosili i mam faktury zakupu. A ze posiadam te produkty to wyslalam zdjecia na pudelkach polozylam dowod osobisty.

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@Lokten a - zdjęcia dokumentu tożsamości umieszczonego obok Twojej twarzy (selfie) ?  to jak to wszystko zostało wysłane to czemu nie odblokowali ?

Pominę fakt czy to zgodne z prawem 😞

________
Κώστας
oznacz moderatorów

Lokten
#8 Zapaleniec#

Tak wyslalam wszystko co chcieli i weryfikacja przeszla niepomyslnie. Nie powiedzieli dlaczego tylko ze wzgledow bezpieczenstwa uzytkownikow serwisu nie odblokuja konta

oznacz moderatorów

ZibiK30
#18 Luminarz#

W tym wypadku ten mechanizm blokady i weryfikacji może krzywdzić sporo osób a nawet zniechęcać w momencie gdy to początek przygody ze sprzedażą na Allegro. Mogli by zmienić ten mechanizm na blokadę zanim ktoś się namęczy i wystawi swoją 1 aukcje, Sam bym się wkurzył.

Co innego dostać taką blokadę i prośbę o weryfikacje przed wystawieniem 1 aukcji a co inne po pod względem reakcji użytkownika który chce coś sprzedać.

Opinia na Allegro może być śmieszna ciekawa lub druzgocąca


Link do pomocy Allegro Kliknij i napisz

oznacz moderatorów

Lokten
#8 Zapaleniec#

No dobrze rozumiem jest sporo oszustow na allegro i serwis sie broni. Ale mozna np na poczatku zasugerowac sprzedaz tylko za pobraniem np z mozliwoscia otworzenia paczki przed zaplaceniem. 

oznacz moderatorów

mwmonety
#21 Demiurg#

Według mnie to nie jest rozwiązanie dla sprzedawcy ,przesyłki pobraniowe robią mu więcej szkody jak pożytku i najlepiej je usunąć definitywnie ze swojego menu wysyłek.

oznacz moderatorów

Lokten
#8 Zapaleniec#

No i zapadla cisza nikt z administracji sie nie wypowie ?

oznacz moderatorów

Lokten
#8 Zapaleniec#

Prosze o pomoc !!!!

oznacz moderatorów

ZibiK30
#18 Luminarz#

@mwmonety Dlaczego? pobraniowe są dobre dla kupującego, sam z tego korzystam jak nie mam gwarancji ani zaufania do sprzedawcy. Po prostu jako kupujący muszę zapłacić kwotę pobrania przed pobraniem.

Opinia na Allegro może być śmieszna ciekawa lub druzgocąca


Link do pomocy Allegro Kliknij i napisz

oznacz moderatorów

RED
#21 Demiurg#

pobraniówki są złe z wielu powodów

także z powodów skarbowych i podatkowych

tutaj serwis mógł mieć wątpliwości co do legalności oprogramowania

bo to nie była raczej legalna polska dystrybucja

oznacz moderatorów

ZibiK30
#18 Luminarz#

@REDNo z punku widzenia sprzedawcy i Ciebie może i tak, ja jako kupujący korzystałem ze względu na dużą kwotę towaru od sprzedawcy którego nie dało się za bardzo sprawdzić ani nie miałem gwarancji na to co wysyłał. To zakup nie na Allegro tylko prywatny z ogłoszenia. Inna sprawa toja  jako sprzedawca częśto wysyłając towar za pobraniem miałem pewność że kurierzy z XXX go dostarczą bo różnie to bywało a często się zdarzało że zostawiali u sąsiadów lub za płotem na posesji kupującego bez doręczenia do rąk. Jako firma to rozliczenia z firmą kurierską XXX za pobrania były bez zarzutów i w rozliczeniach też

Opinia na Allegro może być śmieszna ciekawa lub druzgocąca


Link do pomocy Allegro Kliknij i napisz

oznacz moderatorów

Lokten
#8 Zapaleniec#

Red nie dyskutujemy tutaj o kwesti wysylki przelew/pobranie. Tylko o bezpodstawym zablokowaniu konta

Jezeli chodzi o kwestie legalnosci oprogramowania jest to Polska dystrybucja. Legalnosc mozna zweryfikowac tylko w jeden sposob. Rozfoliowac opakowanie zadzwonic do Microsoftu i zweryfikowac klucz. Natomiast zaden klient nie bedzie chcial kupic rozfoliowanego pakietu z odczytanym kluczem. Wiec na 10szt wyrywkowo biore np 2 rozfoliowuje sprawdzam w Microsofcie i czekam na klienta ktory zakupi i bedzie chcial aby wyslac mu zdjecie klucza na email bo zalezy mu na jak najszybszym zainstalowaniu pakietu. Pozostale 8szt trafiaja do klienta docelowego i tam sa weryfikowane. Jak nastapilby jakiekolwiek problemy zawsze mozna program wymienic lub zwrocic to zaden problem.

oznacz moderatorów

RED
#21 Demiurg#

@Lokten weryfikacja klucza nie świadczy o niczym - kilka lat temu na allegro można było kupić idealnie podrobione windowsy 7 i pakiet office

- nie do odróżnienia od orygniału

naklejki z chin tłocznia chyba litwa a okładki druk polska

 

co to znaczy polska dystrybucja?

polskie firmy notowane na giełdzie?

w/w produkty sprzedawało  kilka lewych firm

firmom komputerowym i towar trafiał na detal

pomijam już fakt że tak też trafiał do dystrybucji firm towar gdzie po drodze wyłudzono vat

 

jak legalny towar z polskiej dużej hurtowni napisz do nich, że allegro twierdzi że to podróbki

i zgłaszasz możliwość popełnienia przestępstwa na policję bo za pasera robić nie będziesz

oznacz moderatorów

Lokten
#8 Zapaleniec#

Red.

Mozliwe ze tak bylo ale z starszymi wersjami Offica jak 2007 czy 2010. Natomiast od wersji 2013 weryfikacja klucza jest istotna poniewaz tylko w orginalnych pakietach byly klucze redempcyjne (takie ktore przypisywaly sie do konta MS a generowaly klucz instalacyjny potrzebny do zainstalowania) Wiec reasumujac jesli miales klucz redempcyjny miales doczynienia z orginalnym pakietem. Jesli mowisz o najklejce COA na stronie Microsoftu mozna sprawdzic i porownac ewentualnie jak ma sie watpliwosci wyslac lub pojechac osobiscie na Al. Jerozolimskie 195A zostawic na ekspertyze to nic nie kosztuje. Mimo wszystko czekam dalej na rozwoj sytuacji odwolalam sie od decyzji allegro i dalej jest brak reakcji. Zaden administrator sie nie wypowiedzial tylko jest nabieranie wody w usta.

oznacz moderatorów

terazauto
#13 Ambasador#

@RED - eeeeee tam. Mamy pobrania, i procent zwrotu jest znikomy. Należy jedynie odpowiednio ustawić poziom ceny pobrania.

Sam kupuję jedynie za pobraniem. Jest to dla mnie gwarancja najszybszej wysyłki. Wiele razy miałem tak, że Sprzedający był opieszały ponieważ kasę już miał. Przy pobraniach ten problem nie występuje.

oznacz moderatorów