anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Bezpodstawne zawieszenie konta rzekomo z powodu koniecznosci przeprowadzenia dodatkowej weryfikacji

Lokten
#8 Zapaleniec#

Witam

Wczoraj  godzine 17:40 wystawilam swoja pierwsza aukcje.  Za 2h otrzymuje informacje :

Wazna wiadomosc od allegro

Zawiesiliśmy Twoje konto, automatycznie usunęliśmy wszystkie wystawione przedmioty oraz anulowaliśmy oferty kupna złożone w licytacjach.

Powodem naszego działania jest konieczność przeprowadzenia dodatkowej weryfikacji. W trosce o bezpieczeństwo transakcji i Twojego konta prosimy Cię o przesłanie:

- zdjęcia towaru wystawionego na sprzedaż wraz z umieszczonym obok niego Twoim dokumentem tożsamości,

- kolorowych zdjęć (nie skanów) obu stron Twojego dokumentu tożsamości,

- zdjęcia dokumentu tożsamości umieszczonego obok Twojej twarzy (selfie).

Na fotografiach powinny być widoczne: imię, nazwisko, data urodzenia i ważności dokumentu, zdjęcie oraz narożniki dokumentu. Pozostałe dane możesz zakryć np. paskiem papieru. Zdjęcia nie mogą być jednak w żaden sposób modyfikowane. Powinny być zrobione w dużej rozdzielczości. Przesłanie plików zgodnie z instrukcją przyspieszy procedurę weryfikacji.

Prośba o przesłanie wspomnianych zdjęć ma oparcie w art. 2.13 Regulaminu Allegro. Po przeprowadzeniu weryfikacji zdjęcia nie będą przez nas przetwarzane i zostaną usunięte z systemu.

Aby się z nami skontaktować, skorzystaj z formularza kontaktowego

Uwaga: prosimy, nie korzystaj z opcji "Odpowiedz".

 

Zrobilam zdjecia i wyslalam. Nastepnie otrzymalam wiadomosc :

 

Dobry wieczór,

Przykro mi, ale weryfikacja zakończyła się negatywnie. Pani konto nie zostanie odblokowane.

 

Zapytalam sie dlaczego zostala podjeta taka decyzja otrzymalam odpowiedz :

 

Weryfikacja przebiegła negatywnie, dlatego konto nie zostanie odwieszone ze względu na bezpieczeństwo Użytkowników Serwisu. Serwis nie wyraża zgody na zakładanie i aktywację kolejnych kont

Dodam tez ze konto na allegro zostalo zalozone przez przelew bankowy weryfikacje payu i przelewy24 bylo to pierwsze moje konto i nigdy nie zakladalam wczesniej innych. Wysylane byly skany dowodu + potwierdzenia przelewow. Moge tez wyslac potrzebne dokumenty bankowe ze konto otworzylam w placowce bankowej w Polskim banku Pekao do tego konta zalozylam tez profil zaufany potrzebny mi do zalatwiania spraw urzedowych nie jest to konto kombinowane i nie jestem slupem tak jak przedstawia to allegro. Mozna zawsze to sprawdzic kontaktujac sie z bankiem. Ale dzial bezpieczenstwa ma to gdzies tylko z gory narzuca swoje ja i nie ma z nimi zadnej rozmowy. Rozumiem ze w okresie przed swiatecznym jest duzy ruch w serwisie i jest tez duzo oszustow. Natomiast ja zostalam potraktowana jak potencjalna oszustka. Kazdy zaczyna na allegro sprzedawac praktycznie od 0 i sam pracuje na swoja marke. Nastepnie jest oceniany przez klientow mi nie dano zadnej szansy tylko blokada i zegnamy. Na aukcji byla tez informacja ze towar wysylam za pobraniem nie tylko przelewem (sugeruje ze wiekszosc oszustow nie wysyla towaru za pobraniem bo go nie ma 🙂 ) gdyby serwis mnie odblokowal moge zmienic forme platnosci tylko za pobraniem aby uwiarygodnic swoja osobe. Konto powiazalam z menadzerem paczek inpost aby administrator mogl tez sprawdzic numery trackingowe i status wysylek. Zaznaczam ze czuje sie fatalnie bo wzielam kredyt na rozpoczecie dzialanosci ktora opierala sie tylko i wylacznie na handlu na allegro. Zostalam z dlugiem i towarem bo nie jaki Pan Marcin i Lukasz z dzialu bezpieczenstwa mieli zly dzien.

 

oznacz moderatorów
49 ODPOWIEDZI 49

mwmonety
#21 Demiurg#

Jako sprzedawca nikomu nie udostępniam opcji pobraniowej bo jest to forma problematyczna o zaufaniu do mojego sklepu świadczą opinie kupujących i to klient ocenia czy jestem wiarygodny a jako kupujący też unikam sprzedawców co mają w ofercie tylko przesyłki pobraniowe i nigdy nie żałowałem nawet jak mi sąsiad odbierze jak mnie nie ma w domu.

oznacz moderatorów

Lokten
#8 Zapaleniec#

Przypominam temat jest o bezpodstawym zablokowaniu mi konta i ewentualnej pomocy rozwiazania problemu. Czekam az administracja wypowie sie w tej kwesti.

oznacz moderatorów

Lokten
#8 Zapaleniec#

Czy serwis moze wypowiedziec sie w tej sprawie ?

oznacz moderatorów

_HolaOla_
Moderatorka
Moderatorka

@Lokten Tak, ale nie mam dla Ciebie więcej informacji niż te, które otrzymałaś od naszych pracowników z Działu Bezpieczeństwa w wiadomościach mailowych. Weryfikacja Twojego konta przebiegła negatywnie, dlatego ze względu na bezpieczeństwo użytkowników i transakcji w naszym serwisie, Twoje konto nie zostanie odwieszone. 

Możesz się odwołać od decyzji przez ten formularz, ale rozpatrywanie odwołania trwa do 14 dni. 

   Ola
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie! 🙂
oznacz moderatorów

Lokten
#8 Zapaleniec#

Dziekuje Pani za pomoc juz pisze odwolanie.

oznacz moderatorów

terazauto
#13 Ambasador#

@Lokten - Weryfikacja przez jakieś śmieszne zdjęcia "selfie" na tle towaru i z DO w ręce jest komiczna 🙂 Może jeszcze trzeba to zdjęcie zrobić na tle jakiegoś charakterystycznego budynku z danego miasta, z gazetą codzienną z dnia dzisiejszego 🙂 No to jest naprawdę zaj*****ie śmieszne 🙂

Już kiedyś pisałem, że może Klienci kupujący powinni robić zdjęcia na tle pieniędzy którymi mają zamiar płacić ?

Absurd ? No raczej, ale jak widać nie jedyny 🙂

Jak w ogóle można z punktu uważać każdego za oszusta ? Za mało Przedsiębiorca płaci ZUS-u ? Może niech pozamykają te małe, rodzące się Działalności, (chociażby poprzez Allegro co jest świetnym startem) w poważniejszy Biznes, i niech zaczną obciążać Państwo. Każdego uważa się za winnego, dopóki nie udowodni swojej niewinności ? Białoruś i Korea Północna w środku "Europy"

To smutne. Taki Allegrowy "Raport Mniejszości, a Ci dwaj wymienieni Panowie leżą w wannach z kabelkami w głowach, i wiedza że Użytkownik "taki a taki" szykuje się do przekrętu na 300 PLN 🙂 No to jest super komedia !

oznacz moderatorów

Lokten
#8 Zapaleniec#

Prosze Pana w mojej sytuacji jest troszeczke inaczej. Zdjecia jakie zyczyl sobie Serwis Allegro zostaly wyslane ale i tak weryfikacja nie zostala pomyslnie rozpatrzona a konto jest nadal zablokowane. Napisalam odwolanie i mam nadzieje ze zostanie pozytywnie rozpatrzone.

oznacz moderatorów

terazauto
#13 Ambasador#

@Lokten - wiem, czytam ze zrozumieniem bez problemu. Opisywałem ogół paranoi do jakiej zmusza się Sprzedającego.

Życzę powodzenia w odblokowaniu. Cheers.

oznacz moderatorów

Lokten
#8 Zapaleniec#

Witam wracam do tematu po napisaniu reklamacji otrzymalam taka odpowiedz :

Po dokładnym zapoznaniu się z wszystkimi okolicznościami zawieszenia konta "Lokten" oraz dotychczasową korespondencją jestem zmuszona podtrzymać decyzję, którą przedstawił Pani pracownik. Niestety, wiarygodność sprzedającego na koncie "Lokten" nie została potwierdzona w takim stopniu, abyśmy mogli być pewni bezpiecznego przebiegu transakcji.

Co teraz mam robic jakie dalsze kroki ?

oznacz moderatorów

Lokten
#8 Zapaleniec#

Przypominam, nie sprzedalam nawet 1 przedmiotu aukcje byly doslownie 2h. Zdjecia jakie serwis allegro potrzebowal do dodatkowej weryfikacji zostaly wyslane a blokada nie zostala zdjeta. O co w tym wszystkim chodzi to jakis absurd

oznacz moderatorów

majster_man
#14 Krzewiciel#

Ciekawe jak są weryfikowane konta z chin gdzie nawet nie ma poprawnego opisu ani wypełnionych warunków gwarancji, zwrotów itp.

oznacz moderatorów

nat_not
Moderatorka
Moderatorka

@Lokten Przykro mi, że sprawa się tak zakończyła. Jednocześnie przypominam, że nie blokujemy kont bez powodu. Zależy nam na tym, żeby sprzedających i kupujących na Allegro było jak najwięcej, ale każdy z Was musi przestrzegać zasad. Jeśli widzimy, że działalność kogokolwiek zagraża bezpieczeństwu transakcji zawieranych w Serwisie, konto pozostaje zablokowane.

   Natalia
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie!
oznacz moderatorów

Kasiulki2
#17 Koryfeusz#

@nat_not 

Nie twierdzę, że Dział Bezpieczeństwa nie miał racji. Bardzo prawdopodobne, że mieliście solidne podstawy. Nawet z zewnątrz sytuacja wygląda nieciekawie.

Ale czy nie uważasz, że sprzedającej (byłej już sprzedającej...) należy się coś więcej niż oklepana formułka w stylu "nie, bo nie"?

W mojej opinii powinno być tak, że im bardziej radykalna decyzja, tym precyzyjniejsze powinno być jej uzasadnienie. To trochę jak w prawie karnym: inaczej uzasadnia się obwinionemu 300 złotych grzywny za wykroczenie (np. za nieuzasadnioną odmowę sprzedaży towaru😄), a inaczej dożywocie za zabójstwo.

Tutaj decyzja jest radykalna jak dożywocie, a uzasadnienie lakoniczne jak w Wydziale Grodzkim Sądu Rejonowego. Albo i bardziej.

"Szanowna Pani! Taki to a taki fakt jednoznacznie wskazuje, iż świadomie naruszyła Pani taki to a taki punkt Regulaminu, dlatego też podjęliśmy taką to a taką decyzję"

Myślę, że to się należy każdemu - choćby nawet wystawił "na dzień dobry" Pałac Kultury w pięciu egzemplarzach i trzy Mosty Kierbedzia na dokładkę.

oznacz moderatorów

nat_not
Moderatorka
Moderatorka

@Kasiulki2 Rozumiem przedstawione przez Ciebie argumanty, ale kiedy przyczyną blokady jest zagrożenie bezpieczeństwa, nie podajemy zbyt wielu szczegółów dotyczących przeprowadzonej weryfikacji. Mogłoby to się obrócić przeciwko nam, gdy nieuczciwi użytkownicy zaczęliby wykorzystywać tę wiedzę. 

Dodatkowo pamiętaj, że osoby, których konta zostały zablokowane, zazwyczaj doskonale zdają sobie sprawę dlateczego do tego doszło. Nawet wtedy, gdy piszą tu, że jest inaczej.

   Natalia
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie!
oznacz moderatorów

Knowhere
#21 Demiurg#

@nat_not "nie podajemy zbyt wielu szczegółów dotyczących przeprowadzonej weryfikacji. Mogłoby to się obrócić przeciwko nam, gdy nieuczciwi użytkownicy zaczęliby wykorzystywać tę wiedzę." - a co gdyby sądy postępowały tak samo?😏

______________

"złote myśli" xyz96: "Sprzedawcy zawsze byli, są i będą moimi wrogami na AG."😄

oznacz moderatorów

Kasiulki2
#17 Koryfeusz#

@Knowhere 

Mogę słówko o szachach?

Zróbmy roszadę: Mogłoby to się obrócić przeciwko nam, gdyby nieuczciwi użytkownicy, [którzy] zazwyczaj doskonale zdają sobie sprawę, dlaczego do tego doszło, zaczęliby wykorzystywać tę wiedzę.

oznacz moderatorów

Knowhere
#21 Demiurg#

@Kasiulki2 Hm, skoro "doskonale zdają sobie sprawę, dlaczego do tego doszło", tzn. że już tę wiedzę wykorzystali, wobec tego dlaczego allegro ma takie opory w uzasadnianiu banów?🤔
Na dokładnie takiej samej podstawie sądy mogłyby przestać uzasadniać wyroki skazujące (a policja aresztowania).

- Ale za co jestem aresztowany?
- Nie powiemy, bo jeszcze w przyszłości wykorzystasz pan tę wiedzę, żeby uniknąć kolejnego aresztowania.

Widzisz absurd tej sytuacji?😏

______________

"złote myśli" xyz96: "Sprzedawcy zawsze byli, są i będą moimi wrogami na AG."😄

oznacz moderatorów

Kasiulki2
#17 Koryfeusz#

@Knowhere 

Gdybym nie widziała absurdu, nie robiłabym roszady🙂

Już dawno przestawiłam "Proces" Kafki na półkę z literaturą faktu😀 I nie miało to nic wspólnego z Allegro.

To też była roszada, tak na marginesie...

oznacz moderatorów

Knowhere
#21 Demiurg#

@Kasiulki2 Czy obok "Procesu" stoi też "1984" i "Nowy wspaniały świat"?😁

______________

"złote myśli" xyz96: "Sprzedawcy zawsze byli, są i będą moimi wrogami na AG."😄

oznacz moderatorów

Kasiulki2
#17 Koryfeusz#

@Knowhere 

One już dawno tam stały. Kafkę przestawiłam, bo nie mogłam dłużej ignorować faktów. A starałam się bardzo, uwierz mi.

Opowiadania Philipa Dicka jeszcze stoją w literaturze pięknej. Jak je przestawię, to będzie po ptokach.

oznacz moderatorów