anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Bezpodstawne zawieszenie konta rzekomo z powodu koniecznosci przeprowadzenia dodatkowej weryfikacji

Lokten
#8 Zapaleniec#

Witam

Wczoraj  godzine 17:40 wystawilam swoja pierwsza aukcje.  Za 2h otrzymuje informacje :

Wazna wiadomosc od allegro

Zawiesiliśmy Twoje konto, automatycznie usunęliśmy wszystkie wystawione przedmioty oraz anulowaliśmy oferty kupna złożone w licytacjach.

Powodem naszego działania jest konieczność przeprowadzenia dodatkowej weryfikacji. W trosce o bezpieczeństwo transakcji i Twojego konta prosimy Cię o przesłanie:

- zdjęcia towaru wystawionego na sprzedaż wraz z umieszczonym obok niego Twoim dokumentem tożsamości,

- kolorowych zdjęć (nie skanów) obu stron Twojego dokumentu tożsamości,

- zdjęcia dokumentu tożsamości umieszczonego obok Twojej twarzy (selfie).

Na fotografiach powinny być widoczne: imię, nazwisko, data urodzenia i ważności dokumentu, zdjęcie oraz narożniki dokumentu. Pozostałe dane możesz zakryć np. paskiem papieru. Zdjęcia nie mogą być jednak w żaden sposób modyfikowane. Powinny być zrobione w dużej rozdzielczości. Przesłanie plików zgodnie z instrukcją przyspieszy procedurę weryfikacji.

Prośba o przesłanie wspomnianych zdjęć ma oparcie w art. 2.13 Regulaminu Allegro. Po przeprowadzeniu weryfikacji zdjęcia nie będą przez nas przetwarzane i zostaną usunięte z systemu.

Aby się z nami skontaktować, skorzystaj z formularza kontaktowego

Uwaga: prosimy, nie korzystaj z opcji "Odpowiedz".

 

Zrobilam zdjecia i wyslalam. Nastepnie otrzymalam wiadomosc :

 

Dobry wieczór,

Przykro mi, ale weryfikacja zakończyła się negatywnie. Pani konto nie zostanie odblokowane.

 

Zapytalam sie dlaczego zostala podjeta taka decyzja otrzymalam odpowiedz :

 

Weryfikacja przebiegła negatywnie, dlatego konto nie zostanie odwieszone ze względu na bezpieczeństwo Użytkowników Serwisu. Serwis nie wyraża zgody na zakładanie i aktywację kolejnych kont

Dodam tez ze konto na allegro zostalo zalozone przez przelew bankowy weryfikacje payu i przelewy24 bylo to pierwsze moje konto i nigdy nie zakladalam wczesniej innych. Wysylane byly skany dowodu + potwierdzenia przelewow. Moge tez wyslac potrzebne dokumenty bankowe ze konto otworzylam w placowce bankowej w Polskim banku Pekao do tego konta zalozylam tez profil zaufany potrzebny mi do zalatwiania spraw urzedowych nie jest to konto kombinowane i nie jestem slupem tak jak przedstawia to allegro. Mozna zawsze to sprawdzic kontaktujac sie z bankiem. Ale dzial bezpieczenstwa ma to gdzies tylko z gory narzuca swoje ja i nie ma z nimi zadnej rozmowy. Rozumiem ze w okresie przed swiatecznym jest duzy ruch w serwisie i jest tez duzo oszustow. Natomiast ja zostalam potraktowana jak potencjalna oszustka. Kazdy zaczyna na allegro sprzedawac praktycznie od 0 i sam pracuje na swoja marke. Nastepnie jest oceniany przez klientow mi nie dano zadnej szansy tylko blokada i zegnamy. Na aukcji byla tez informacja ze towar wysylam za pobraniem nie tylko przelewem (sugeruje ze wiekszosc oszustow nie wysyla towaru za pobraniem bo go nie ma 🙂 ) gdyby serwis mnie odblokowal moge zmienic forme platnosci tylko za pobraniem aby uwiarygodnic swoja osobe. Konto powiazalam z menadzerem paczek inpost aby administrator mogl tez sprawdzic numery trackingowe i status wysylek. Zaznaczam ze czuje sie fatalnie bo wzielam kredyt na rozpoczecie dzialanosci ktora opierala sie tylko i wylacznie na handlu na allegro. Zostalam z dlugiem i towarem bo nie jaki Pan Marcin i Lukasz z dzialu bezpieczenstwa mieli zly dzien.

 

oznacz moderatorów
49 ODPOWIEDZI 49

pinsplash
#21 Demiurg#

@Kasiulki2  Za most Kierbedzia masz wpunkta!🤗

_______
BRÓSLI
oznacz moderatorów

Kasiulki2
#17 Koryfeusz#

@pinsplash 

Cofnij wpunkta. Most Kierbedzia nie istnieje, carscy wysadzili.

😂🤣😂

oznacz moderatorów

pinsplash
#21 Demiurg#

@Kasiulki2 Nie, wysadzili Aleksandrijski, Kierbedzia Niemcy w 1944....

_______
BRÓSLI
oznacz moderatorów

Kasiulki2
#17 Koryfeusz#

@pinsplash 

Orzeszku... Idę się edukować w zakresie historii wysadzania mostów.

- Palce!!!

- Panzer?!

Na mostach dzieją się czasem ciekawe rzeczy...

 

oznacz moderatorów

pinsplash
#21 Demiurg#

@Kasiulki2 Akurat tego od Palce-Panzer nie wysadzili 🙂

_______
BRÓSLI
oznacz moderatorów

Kasiulki2
#17 Koryfeusz#

@pinsplash 

Ale ciekawie było, nie zaprzeczysz...

oznacz moderatorów

pinsplash
#21 Demiurg#

@Kasiulki2 Nie, nie zaprzeczę

_______
BRÓSLI
oznacz moderatorów

Lokten
#8 Zapaleniec#

nat_not rosze nie wklejac "formulek" typu kopuj wklej i nie wybielac administracji dzialu bezpieczenstwa bo konto zostalo mi zablokowane bez powodu (nie otrzymalam wyjasnien dlaczego takie radykalne srodki zostaly zastosowane). Fakty sa takie ze nic nie sprzedalam bo konto dzialalo 2 godziny. Serwis prosil o zdjecia i takie otrzymal dodatkowo wyslalam jeszcze dokumenty z danymi niejawnymi aby uwiarygodnic moja osobe. Nie zlamalam regulaminu allegro i nie narazilam nikogo na bezpieczenstwo tranzakcji zawieranych w serwisie.  Prosze mi powiedziec co mam dalej zrobic bo po to jest allegro gadane i to jest Pani praca i obowiazek pomagac ludziom rozwiazywac problemy. Na chwile obecna nie otrzymalam zadnej pomocy

oznacz moderatorów

Kasiulki2
#17 Koryfeusz#

@Lokten 

Wiesz, że istnieją trzy wersje Twojej historii? A tylko jedna może być prawdziwa.

Nie będę się rozpisywać, bo mnie @nat_not zgrilluje za ujawnianie tajemnic, ale przeczytaj swoje wypowiedzi i znajdź rozbieżność (dużą rozbieżność). Potem zajrzyj - z zewnątrz, jak ja - na swoje konto, a zobaczysz trzecią wersję, przeczącą dwóm poprzednim.

Nie wiem, czy to właśnie było powodem zawieszenia, ale wiem, że Ci zwyczajnie nie wierzę, bo się plączesz i nie piszesz prawdy. Weź to pod uwagę na przyszłość.

oznacz moderatorów

WTRiker
#10 Popularyzator#

Ggenerale @Kasiulki2  chciała powiedzieć że Google nie gryzie i po wprowadzeniu odpowiedniej frazy "[user name] allegro", w którymś tam linku, po kliknięciu na taką śmieszną strzałkę, można zobaczyć opinie (oraz oceny produktu) o jakimś tam produkcie M$, z jakiegoś tam serwisu aukcyjnego.

oznacz moderatorów