anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Blokada konta na czas nieokreślony

sklep_Milwar
#7 Wielbiciel#

Witam, w zeszłym tygodniu allegro zablokowało mi sprzedaż i anulowali moje produkty. Nie dostałem wcześniej żadnego ostrzeżenia. Konto mam od ponad miesiąca. Wszystkie dokumenty dostarczyłem (faktury za zakup towaru, fakturę za zakup oprogramowania z rozpoczęcie współpracy w ramach dropshippingu zdjęcia dowodu z obu stron itp. Poniżej załączam korespondencje z której jasno wynika że nawet jak bym im przedstawił wszystkie dowody to i tak nie odblokują mojego konta i że przestaną odpisywać na wiadomości... Założyłem działalność ze sprzedażą głownie na allegro. W ten sposób tracę możliwość zarobku. Czy ktoś mógłby podpowiedzieć gdzie tą sytuację mógłbym zgłosić? Ewidentnie jestem dyskryminowany, jak sami napisali co bym nie zrobił, to i tak mnie nie odblokują...

 

 

 



Tak jak wspomnieliśmy, nie ma takiej możliwości. 

Wszystkie informacje przekazaliśmy Panu kilkakrotnie, jeśli w dalszej korespondencji pojawią się wiadomości, które nie wniosą niczego nowego do sprawy, będziemy zmuszeni je zignorować. 

Pozdrawiam
Sylwia

Zespół Allegro


Allegro sp. z o.o. z siedzibą w Poznaniu, przy ul. Wierzbięcice 1B, 61-569 Poznań, wpisana do rejestru przedsiębiorców prowadzonego przez Sąd Rejonowy Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem KRS: 0000635012, kapitał zakładowy: 40 000 000 złotych, posiadająca numer identyfikacji podatkowej NIP 525-26-74-798, REGON 365331553

 
 




--------------- Wiadomość oryginalna ---------------
Od:[edycja]
Wysłane: 27.06.2024, 17:57
Do:allegro.kontakt@allegro.pl
Temat: Odp: Odpowiedź na zgłoszenie nr "42901643" [ ref:!00D240aE05.!500Ti0Bp8mp:ref ]
 

Czyli nawet jakbym wysłał wszystkie dokumenty które by potwierdziły że sprzedaje produkty które mam na stanie lub rejestrację w Skype shop, to Państwo nie zmienią zdania? Jestem uczciwym sprzedawcą który otworzył działalność gospodarczą w ramach sprzedaży internetowej głównie na allegro współpracując z hurtowniami w ramach dropshippingu. Mam również produkty w magazynie którą część z nich wystawiłem na allegro. Mogę potwierdzić fakturą na paletę którą zamówiłem agd i mix. Zależy mi na tym żeby Państwo mogli mi odblokować moje konto w ramach sprzedaży. Musi być jakaś możliwość odblokowania mojego konta.

 

 

 



Tak jak wspomnieliśmy, nie ma takiej możliwości. 

Wszystkie informacje przekazaliśmy Panu kilkakrotnie, jeśli w dalszej korespondencji pojawią się wiadomości, które nie wniosą niczego nowego do sprawy, będziemy zmuszeni je zignorować. 

Pozdrawiam
Sylwia

Zespół Allegro


Allegro sp. z o.o. z siedzibą w Poznaniu, przy ul. Wierzbięcice 1B, 61-569 Poznań, wpisana do rejestru przedsiębiorców prowadzonego przez Sąd Rejonowy Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem KRS: 0000635012, kapitał zakładowy: 40 000 000 złotych, posiadająca numer identyfikacji podatkowej NIP 525-26-74-798, REGON 365331553

 
 




--------------- Wiadomość oryginalna ---------------
Od:[edycja]
Wysłane: 27.06.2024, 17:57
Do:allegro.kontakt@allegro.pl
Temat: Odp: Odpowiedź na zgłoszenie nr "42901643" [ ref:!00D240aE05.!500Ti0Bp8mp:ref ]
 

Czyli nawet jakbym wysłał wszystkie dokumenty które by potwierdziły że sprzedaje produkty które mam na stanie lub rejestrację w Skype shop, to Państwo nie zmienią zdania? Jestem uczciwym sprzedawcą który otworzył działalność gospodarczą w ramach sprzedaży internetowej głównie na allegro współpracując z hurtowniami w ramach dropshippingu. Mam również produkty w magazynie którą część z nich wystawiłem na allegro. Mogę potwierdzić fakturą na paletę którą zamówiłem agd i mix. Zależy mi na tym żeby Państwo mogli mi odblokować moje konto w ramach sprzedaży. Musi być jakaś możliwość odblokowania mojego konta.


Dnia 27 czerwca 2024 17:39 Allegro Kontakt napisał(a):

 

 



Dziękuje za wiadomość. 

Nie potrzebujemy od Pana dokumentów, ponieważ decyzja została już podjęta i niezależnie od sytuacji nie ulegnie ona zmianie. 

Pozdrawiam
Sylwia

Zespół Allegro


Allegro sp. z o.o. z siedzibą w Poznaniu, przy ul. Wierzbięcice 1B, 61-569 Poznań, wpisana do rejestru przedsiębiorców prowadzonego przez Sąd Rejonowy Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem KRS: 0000635012, kapitał zakładowy: 40 000 000 złotych, posiadająca numer identyfikacji podatkowej NIP 525-26-74-798, REGON 365331553

 
 
--------------- Wiadomość oryginalna --------------- Od:[edycja] Wysłane: 27.06.2024, 17:34 Do:allegro.kontakt@allegro.pl Temat: Odp: Odpowiedź na zgłoszenie nr "42901643" [ ref:!00D240aE05.!500Ti0Bp8mp:ref ]  

To prosiłbym o napisanie jakich dokumentów Państwo potrzebują żeby moje konto było odblokowane. Prowadzę działalność zgodnie z przepisami i mogę dostarczyć niezbędnych dokumentie6w. Pozdrawiam.

Dnia 27 czerwca 2024 17:17 Allegro Kontakt napisał(a):
 

 

Dziękuję za wiadomość.  Na konto nałożyliśmy ograniczenia ze względu bezpieczeństwa. Zweryfikowaliśmy dokumenty, przeanalizowaliśmy sytuację, oraz podjęliśmy decyzję o braku możliwości zdjęcia ograniczeń. Zdjęcie ograniczeń z konta wiązałoby się ze zbyt dużym ryzykiem dla bezpieczeństwa przyszłych transakcji. Na podstawie art. 2.12 Regulaminu Allegro konto pozostanie zawieszone na czas nieokreślony. W oparciu o art. 8.7 Regulaminu Allegro nie wyrażamy również zgody na ponowną rejestrację w serwisie. Pozdrawiam Sylwia Zespół Allegro Allegro sp. z o.o. z siedzibą w Poznaniu, przy ul. Wierzbięcice 1B, 61-569 Poznań, wpisana do rejestru przedsiębiorców prowadzonego przez Sąd Rejonowy Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem KRS: 0000635012, kapitał zakładowy: 40 000 000 złotych, posiadająca numer identyfikacji podatkowej NIP 525-26-74-798, REGON 365331553

 
 
--------------- Wiadomość oryginalna ---------------  Wysłane: 27.06.2024, 17:03 Do:allegro.kontakt@allegro.pl Temat: Odp: Odpowiedź na zgłoszenie nr "42901643" [ ref:!00D240aE05.!500Ti0Bp8mp:ref ]  

I dlaczego wogóle zostało zablokowane??

Dnia 27 czerwca 2024 16:59 Allegro Kontakt napisał(a):

 

oznacz moderatorów
10 ODPOWIEDZI 10

Monika__L
#16 Inspirator#

wygląda, ze cię pozamiatali.

Czym handlowałeś?

oznacz moderatorów

sklep_Milwar
#7 Wielbiciel#

zamówiłem paletę Agd mix którą mam na stanie i część z nich wystawiłem na allegro i iPhone które miałem skupować od osób prywatnych w celu odsprzedaży na allegro. Zastanawiam się czy nie iść z tym do sądu

oznacz moderatorów

Monika__L
#16 Inspirator#

elektronika tu jest pod lupą.

nie wpuszczają nowych graczy i od razu blokują 

nawet jeśli zdążyłeś coś sprzedać, wysłac i nie zpaomnieć o wklejeniu nr listów przewozowych to  będzie to niewystarczające

oznacz moderatorów

sklep_Milwar
#7 Wielbiciel#

Zdążyłem sprzedać, ale przez blokadę mojego konta kupujący anulowali zakup. Zwróciłem pieniądze przez allegro 

oznacz moderatorów

_Likos_
#21 Demiurg#

@sklep_Milwar  cóż moim zdaniem po prostu - "zły" asortyment.

1) używana elektronika- w tym telefony z których wiele ma wade prawną ponieważ jest wzieta na raty i niespłacona 

2) mix AGD czyli zwroty konsumenckie - z których czesto stan jest powiedzmy wątpliwy co potem wiąże sie z dyskusjami i wypłatami a allegro protect.

Według mnie to dla allegro rzeczywiście relatywnie wysokie ryzyko ( nikt nie zagwarantuje ze nie sprzedasz towaru za większą sume a jak zaczną sie reklamacje to nie zwiniesz interesu) wówczas często klienci idą do allegro po wypłate odszkodowania a allegro protect.

Nie bez przyczyny większośc sprzedających zwroty konsumenckie nie robi tego na allegro a jeśłi już wystawia na alllegro to sporadycznie.

Cóż skoro już masz działalnośc i towar - próuj innch kanałów sprzedaży.

Powodzenia

oznacz moderatorów

sklep_Milwar
#7 Wielbiciel#

Rzecz w tym że chce się pozbyć tego towaru co mam na stanie i zająć się tylko i wyłącznie dropshippingiem na allegro. Ten towar co mam na stanie mogę sprzedać na **piiip**. A towar z dropshippingu wystawiać na allegro 

oznacz moderatorów

komis-bell
#21 Demiurg#

Niestety zostaje Ci pogodzić się z całkowitym brakiem możliwości sprzedaży na Allegro. 

Ewentualnie możesz spróbować sił na drodze cywilnej ale to nie dość że potrwa pewnie rok lub dwa to też nie zagwarantuje sukcesu. 

oznacz moderatorów

sklep_Milwar
#7 Wielbiciel#

Rzecz w tym że na allegro wystawiłem nowe rzeczy które nie były rozpakowane. A na **piiip** wrzuciłem część nowych i resztę używanych. Powinien dostać ostrzeżenie A nie od razu blokadę. Jeśli nie będą odpisywać i nie odblokują mi konta. Zgłoszę sprawę do ochrony praw konsumenta a potem założę sprawę w sądzie. 

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

Jak nie zlitują się nad tobą to nic nie poradzisz. oni tu nie mają sentymentów.

oznacz moderatorów

komis-bell
#21 Demiurg#

Jeśli masz na myśli Rzecznika praw konsumenta to szkoda Twojego czasu - oni się takimi rzeczami nie zajmują a też nie jesteś tu konsumentem 🙂

Także niestety jedynie sąd bo jak napisali że nie odblokują to nie odblokują… 😐

oznacz moderatorów