anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Blokada konta - niekompetentny pracownik działu bezpieczeństwa

Client:82570737
#7 Wielbiciel#

Witam,

opisze krótko swoją sytuacje z Allegro. Kilka dni temu założyłem konto, wystawiłem swoją pierwszą ofertę, wszystko super, wypłata dokonana i wystawiłem drugą z robotem sprzątającym. Po chwili dostaję e-mail, że moje konto jest zawieszone, bo potrzebna jest dodatkowa weryfikacja. Dział bezpieczeństwa prosi mnie o wykonanie zdjęcia dowodu na tle sprzedawanych przedmiotów oraz kartką z moim nickiem. Przy okazji zapytuje o powód tego i wszystko wysyłam.

Oczywiście odpowiedzi na swoje zadane pytanie nie dostaję, bo po co... Pan twierdzi, że będzie potrzebował jeszcze kilka zdjęć dowodu z moją twarzą oraz tył dowodu na tle jednego produktu. Uff w końcu Pan uznaje, że wszystko jest ok i moje konto zostaje odblokowane, więc wystawiam ponownie swoje oferty na allegrolokalnie. Wystawiłem oferty i po chwili znów moje konto jest zablokowane. Powód? Wystawianie nowych produktów, które nie poddałem weryfikacji u tego Pana, tylko, że ten Pan nie prosił mnie o zdjęcie przyszłych wystawianych produktów. Napisałem wiadomość, więc do tego Pana aby wskazał w swoich wiadomościach konkretne zdanie, w którym momencie prosi mnie o inne przedmioty, które będę wystawiał u Was. Niestety odpowiedzi nie otrzymałem do teraz, tylko, że moje konto nie zostanie już odblokowane, bo nie przestrzegałem wiadomości od Pana i wystawiłem inne przedmioty.

Przecież to jest jakiś absurd! Dodatkowo w naszej dyskusji mejlowej pojawia się moje pytanie z mojej strony, czy inne produkty będę musiał tak ciągle weryfikować po czym dostaje taką odpowiedź:

 

"Zdjąłem nałożone ograniczenia z Pana konta.

W kwestii Pana pytania o weryfikację przed wystawieniem oferty, to nie ma takiej konieczności."

więc wystawiam towar, a zaraz otrzymałem od tego Pana wiadomość:

"Po zdjęciu ograniczeń wystawił Pan inne przedmioty, których nie zmieścił Pan we wcześniejszej korespondencji.

Pana konto nie zostanie odwieszone ze względów bezpieczeństwa transakcji w Serwisie Allegro."

 

Ten Pan ma na imię Konrad i chyba sam nie wie czego chce ode mnie i zaprzecza sam sobie.

Proszę o wyjaśnienie tej sytuacji, bo niestety od tego Pana nie otrzymałem już odpowiedzi na moje zarzuty względem niego i co on do mnie pisze.

oznacz moderatorów
3 ODPOWIEDZI 3

nat_not
Moderatorka
Moderatorka

@Client:82570737 Nie nakładamy ograniczeń na konta bez powodu. 

W korespondencji otrzymałeś informację: "Konto nie zostanie odwieszone ze względów bezpieczeństwa transakcji. Jest to ostateczna decyzja w sprawie Pana konta".

Taką decyzję podejmujemy wyłącznie wówczas, gdy weryfikacja, którą przeprowadzamy wielopłaszczyznowo, potwierdzi nasze obawy co do działalności i intencji sprzedawcy. 

   Natalia
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie!
oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

Byłoby super, gdyby Allegro podejmowało tak wnikliwe i skuteczne weryfikacje jak w tym przypadku, także po zgłoszeniach towarów podrobionych. Nic z tego, a kiedyś, na dawnym Cafe ktoś pisał w FAQ  „Doskonale rozpoznajemy podróbki” 🙂

oznacz moderatorów

akcesoria-net-pl
#15 Entuzjasta#

Przesłałeś cały dowód osobisty? Odważny jesteś.

oznacz moderatorów