anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Blokada konta ze względu na dodatkową weryfikację. Negatywna weryfikacja.

_ARKTEL_
#7 Wielbiciel#

Dzień dobry, w listopadzie otworzyłem działalność gospodarczą, otworzyłem konto na Allegro, handlowałem telefonami komórkowymi oraz akcesoriami do nich ( doładowania, itd ). Przez około 2-3 tygodnie nie było problemu i sprzedawałem towar z wysyłką natychmiast, wszystko co było wystawione miałem na stanie magazynowym. Sprzedałem coś ponad 100szt doładowań oraz około 50 telefonów. Początkiem grudnia otrzymałem maila z informacją że Allegro usunęło moje przedmioty, anulowało oferty kupna oraz nałożyli czasowe opóźnienie wypłat. Jako powód wskazali konieczność dodatkowej weryfikacji o której mowa w art. 2.12. Regulaminu Allegro. Prosili o wysłanie zdjęć dowodu osobistego wraz ze zdjęciami mojej twarzy ( przód oraz tył dowodu ), zdjęcia wystawionych przedmiotów z dowodem osobistym w tle, oraz zdjęcie faktury zakupowej na te przedmioty. Wszystko o co prosili zostało wysłane, po czym na drugi dzień przyszedł email z informacją że weryfikacja została rozpatrzona negatywnie i konto nigdy nie zostanie odblokowane. Bardzo się zdziwiłem ponieważ wszystko było wysyłane w ten sam dzień, przy aukcjach była informacja ( ta od Allegro ) że dostawa na drugi dzień u Klienta, jakość sprzedaży oscylowała w granicach 800pkt ( było SUPER+ ). Jest około 70 komentarzy pozytywnych, zero negatywów, brak dyskusji, żadnych pretensji, wszyscy Klienci zadowoleni. Wszystko perfekt ! Zupełnie nie wiem o co chodzi, i co może być przyczyną. Zostałem teraz z niesprzedanym towarem. Na zadawane do Allegro pytania dlaczego konto zostało zablokowane odpowiadają że ze względów bezpieczeństwa i ich stanowisko się tutaj nie zmienia.  Pytanie - co zrobić aby konto zostało odwieszone ? Nie chcą nawet wyjaśnić dlaczego blokada została nałożona. 

oznacz moderatorów
5 ODPOWIEDZI 5

LEW433
#21 Demiurg#

I nikt na forum nie wyjaśni. 😐

oznacz moderatorów

_ARKTEL_
#7 Wielbiciel#

Myślałem że jakiś admin z Allegro tutaj zagląda i być może zajmie się osobiście moją sprawą.

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

@_ARKTEL_ 

weryfikacja została rozpatrzona negatywnie i konto nigdy nie zostanie odblokowane.

To powinno Ci wystarczyć. Allegro ma wątpliwości i nie chce takiego sprzedawcy z sobie znanego powodu. Allegro wypłaca rekompensaty z POK, ponieważ gwarantuje bezpieczne zakupy. Widocznie zostałeś uznany za sprzedawcę niewiarygodnego. 

oznacz moderatorów

la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@_ARKTEL_ widzę, że prowadziłeś z nami korespondencję w sprawie nr. 19306550 i decyzja o blokadzie Twojego konta została podtrzymana. Przykro mi, ale sprawy blokady można wyjaśniać jedynie z działem bezpieczeństwa.  

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów

RED
#21 Demiurg#

@la_nika gdzie w regulaminie allegro jest napisane, że sprawy blokady można wyjaśniać jedynie z działem bezpieczeństwa. 

@_ARKTEL_ złóż oficjalną reklamację do allegro

pozwij allegro - takie działanie może być czynem nieuczciwej konkurencji i utrudnianiem dostępu do rynku

prawnik wyjaśni ci te kwestie

 

oznacz moderatorów