anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Blokada konta

MAXBODY_COM_PL
#8 Zapaleniec#

Witam

Poważny problem, allegro zablokowało sprzedaż na koncie firmowym. Tłumaczą decyzję powiązaniem z innym kontem, z którym takowych powiązań nie ma. Do sprawy trudno się odnieść tymbardziej , że osoba z którą była prowadzona rozmowa odmowia wyjaśnien zasłaniajać sie wewnętrznymi procedurami, jest tylko lakoniczna informacja - blokada i do widzenia. Co w takiej sprawie można zrobić?

oznacz moderatorów
7 ODPOWIEDZI 7

nat_not
Moderatorka
Moderatorka

@MAXBODY_COM_PL Widzę, że otrzymałaś od nas dzisiaj link do formularza, przez który możesz napisać odwołanie od decyzji o blokadzie. Proszę, żebyś z niego skorzystała.

   Natalia
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie!
oznacz moderatorów

__RPM_
#14 Krzewiciel#

@MAXBODY_COM_PL  Zażądaj wyjaśnienia sprawy przede wszystkim nazwę konta z którym Cie powiązali. Jeśli są tam Twoje dane osobowe, to muszą tą informację przekazać. Jeśli dane innej osoby to danych osobowych mogą nie wydać.

oznacz moderatorów

MAXBODY_COM_PL
#8 Zapaleniec#

Nazwa konta została podana i to w zasadzie jedyna informacja czekam kolejny dzień na jakieś racjonalne stanowisko. Niemniej wiem dzis nieco więcej,  jeden z pracowników obsługujących konto prowadził sam działalność  kilka lat wstecz i był powiązany z wymienionym kontem więc doszło jak rozumiem do odpowiedzialności zbiorowej. Tylko czy to jest wogóle zgodne z prawem czy odrębny podmiot gospodarczy ma odpowiadać za działania osób trzecich? Firma, która stoi za tym kontem działa od roku, na alegro od 2 msc. Działamy legalnie, na allegro wystwialiśmy coraz więcej aukcji a transkazje był oceniane raczej pozytywnie ponadto wszystkie dane są publiczne, choćby w ceidg można sprawdzić informacje dotyczące firmy. Zatem do bardzo daleko idących wniosków doszła ta wewnętrzna weryfikacja serwisu na którą powoływał się pracownik, zachodzę w głowę co było podstawą blokady. W jedną chwilę odcięto nam dodatkowy kanał sprzedaży ot tak bo mogą.

oznacz moderatorów

__RPM_
#14 Krzewiciel#

Ja nie wiem co było podstawą blokady. mogę się domyślać. Jeśli coś było licytowane na powiązanym koncie to zapomnij że odblokują. Jeśli macie tylko Kup teraz to może być inna przyczyna.

oznacz moderatorów

MAXBODY_COM_PL
#8 Zapaleniec#

Przyczyna było rzekome powiązanie z kontem, które ma nieuregulowana sytuację czytaj zadluzenie. Jedynym wspólnym mianownikiem może być osoba obsługująca nasze konto firmowe jak pisałem wyżej, zatem podmiot gospodsrczy został obarczany nieśćislosciami wynikłymi po stronie pracownika w jego przeszłości. Polityka odpowiedzialności zbiorowej, absurd. My jako firma założyliśmy 2msc temu pierwsze i jedyne konto na allegro. 

oznacz moderatorów

__RPM_
#14 Krzewiciel#

@MAXBODY_COM_PL  Jest możliwość założyć nowe konto na innego pracownika. Rozważcie, bo historie konta macie krótką a i tak nie najlepszą. Mam na myśli negatyw za brak towaru - to nie powinno się przydarzyć.

 

allegro raczej nie będzie pobłażać jeśli chodzi o kasę bo mają problemy finansowe. Ostatnio posunęli się nawet do tego, że zamiast informować o rachunkach przysyłają maile o rzekomym terminie zapłaty "już czas" na zapłatę mimo że termin jest 14 dni na zapłatę.

oznacz moderatorów

MAXBODY_COM_PL
#8 Zapaleniec#

Zakladanie nowego konta to żadne rozwiązanie, po to prowadzi się działalność zeby działać pod jej szyldem a nie chować się za danymi prywatnej osoby a nowego konta firmowego wiadomo, że już sie nie założy ponadto zaraz się okaże, że konto ma ten sam ip i bedzie zablokowane.

Problemy allegro nas za bardzo nie dotyczą tak jak zobowiązania innych proszę sobie wyobrazić co jeśli taki praktyki odpowiedzialności zbiorowej były stosowane poza allegro.

 

oznacz moderatorów