anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Brak kontaktu z kupującym / wycofanie wygrywającej oferty

OutKast
#8 Zapaleniec#

Czy jest możliwe wycofanie oferty wygrywającej aukcję po tym jak ona się zakończyła, a klient nie płaci i nie ma z nim kontaktu?

Taka sytuacja zdarza się nie pierwszy raz. Byli chętni na dany przedmiot, licytowali, po czym wygrywa ktoś, kto nawet nie ma zamiaru się odezwać i przyznać, że nie zapłaci. W takiej sytuacji wolałbym wysłać przedmiot drugiej osobie w kolejności zamiast na nowo wystawiać, promować i czekać na nowe przebicia.

Sytuacja dotyczy Allegro (nie Lokalnie).

oznacz moderatorów
5 ODPOWIEDZI 5

pinsplash
#21 Demiurg#

@OutKast Niestety nie ma takiej możliwości. Musisz wystąpić do Allegro o zwrot prowizji ( to jednocześnie zgłoszenie kupujacego). Pamiętaj że ma 7 dni na kontakt i opłacenie - czy minęły?

https://allegro.pl/pomoc/dla-sprzedajacych/problemy-transakcyjne/co-zrobic-gdy-kupujacy-nie-finalizu...

 

_______
BRÓSLI
oznacz moderatorów

OutKast
#8 Zapaleniec#

Poprzednio minęły - w obecnym przypadku za chwilę miną. 

Musza to poprawić, to zdecydowanie feler. Byli ludzie, którzy zapewne chętnie by zapłacili za przedmiot, tymczasem ktoś sobie robi jaja i licytuje bez woli zapłaty. Tacy użytkownicy, jeśli nie mają dobrego wytłumaczenia, powinni być blokowani natychmiast na wszelkie możliwe sposoby: email, telefon, adres...

oznacz moderatorów

mwmonety
#21 Demiurg#

Nic na to nie poradzisz regulamin nie przewiduje kar finansowych dla takich klientów a wielu sprzedawców traci mając taką aukcję z wyróżnieniem ,którego już allegro im nie odda.

oznacz moderatorów

Knowhere
#21 Demiurg#

@OutKast Nie, oni nie powinni być blokowani (przynajmniej nie od razu). Im powinno doliczać się do saldo - w przypadku zwrotu prowizji sprzedającemu - koszty wyróżnienia takiej oferty, którą wygrali, ale jej nie opłacili (a nie obciążać nimi niedoszłego sprzedającego). Niestety allegro nie ma ikry żeby uczynić taki krok (a szkoda, bo choć raz mogliby być przykładem w branży, od którego ściągałyby inne portale, a nie na odwrót), bo bezwzględne jest tylko w dokręcaniu śruby sprzedającym.
Zresztą, co się dziwić, skoro gdy taki kupujący pojawia się na niniejszym forum z problemem pt. "wygrałem licytację, ale mi się odwidziało, czy muszę płacić?", to zazwyczaj dostaje odpowiedź typu "nie musisz, możesz spuścić sprzedającego na drzewo, bo moim zdaniem tylko straszy lewą kancelarią i nie pójdzie z tym do sądu"😏

______________

"złote myśli" xyz96: "Sprzedawcy zawsze byli, są i będą moimi wrogami na AG."😄

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

@OutKast  Masz szczęście że pierwszy raz(oby ostatni), są tacy sprzedający u których wielokrotnie ktoś kupuje i nie płaci, blokuje mu towar.

oznacz moderatorów