anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Brak numeru konta a zwrot?

MAMY ROZWIĄZANIE!
Pol_Sprzedawca
#8 Zapaleniec#

Witam, po mimo kręcenia i mataczenia kupującego, chcę oddać mu pieniądze, wybrałem opcję zwrot ale nie wiedziałęm że trzeba mieć środki na allegro finanse, a w sporze Pan nie cche mi podać numeru konta do zwrotu,  bo twierdzi że od allegro otrzymał link aby dostać pieniądze od allegro z ochrony kupującego. Co w takiej sytuacji?

oznacz moderatorów
11 ODPOWIEDZI 11
kostas11
#21 Demiurg#

@Pol_Sprzedawca napisz w dyskusji jaka sytuacja, allegro go do tego zmotywuje bo żeby dostać kasę z POK też trzeba podać numer konta, więc dziwna sytuacja 😞

________
Κώστας
oznacz moderatorów
Pol_Sprzedawca
#8 Zapaleniec#

Dziwny facet, chciałem legalnie prowadzić działąność, pierwszy produkt sprzedany za 2200 i nagle zwrot bo zaczyna wymyślać a ja chciałem działać na dropshiping. Więc odechciało mi się legalnych biznesów:( facet wysłał paczkę bez mojego nr tel dla kuriera i nie podał mi numeru przesyłki, więc po 2 tyg już nie mogłem oddać do producenta.

oznacz moderatorów
TOPe-commerce
#13 Ambasador#

Czym jest DS jest posrednictwem sprzedazy i niestety bez srodkow inwestycyjnych nawet takiego interesu sie nie otwiera.

 

Czy klient poinformowal cie o fakcie ze robi zwrot? czy adres zwrotu byl do ciebie czy hurtowni DS? @Pol_Sprzedawca 

oznacz moderatorów
Pol_Sprzedawca
#8 Zapaleniec#

zwrot był do mnie, nie potrzebnie napisałem że w 14 dni można zwrócić i podałem mój adres, ale nie prowadzę jeszcze firmy. A facet poinformował mnie dopiero jak ja do niego zadzwoniłem że odesłał paczkę, no i czekałem, czekałem, nikt nie dzwoni, a ten dzban wysłał kurierem poczty polskiej, gdzie dopiero 2 avizo otrzymałem po 2 tygodniach a pierwszego nie było, pomimo że na stronie poczty sprawdzał i jest że pierwsze awizo też dostarczone, więc ta poczta polska też się nadaje do tarcia chrzanu.

oznacz moderatorów
TOPe-commerce
#13 Ambasador#

no to kupujacy zglosi POK dostanie pieniadze od allegro a allegro zarzada zwrotu od ciebie. @Pol_Sprzedawca @la_nika zerkniesz na szczegóły tematu?

oznacz moderatorów
xyz96
#21 Demiurg#

Jeśli to POK, klient otrzyma pieniądze od Allegro, a Ty będziesz musiał potem je do Allegro oddać.

oznacz moderatorów
Pol_Sprzedawca
#8 Zapaleniec#

To pozostaje czekać? Bo nie chce mi się jeździć po sądach, a jak ten odda sprawę to już za późno.

oznacz moderatorów
xyz96
#21 Demiurg#

Jeżeli chodzi o POK, to bez sądu Allegro odda klientowi pieniądze, a potem zwróci się do Ciebie, poda Ci numer konta i Ty oddasz do Allegro.

oznacz moderatorów
Pol_Sprzedawca
#8 Zapaleniec#

Ale mogą wołać % jakiś ? Czy kwota jaką tylko otrzymałemod kupującego?

oznacz moderatorów
maxr01
#17 Koryfeusz#

Pol_Sprzedawca - ciężko Cię zrozumieć. Piszesz, że zacząłeś działać w DS, że chciałeś legalnie prowadzić sprzedaż, ale nie masz jeszcze DG, a sprzedajesz nowe przedmioty.

Sprzedajesz nowy przedmiot za ponad 2 tys. - jak to sobie wyobrażasz nie prowadząc DG. Co na to US - z tym się musisz liczyć, jeśli to "wyłapią".

Jak nie podasz terminu do zwrotu - to poczytaj sobie ile on wynosi, powinieneś to wiedzieć, jeśli chciałeś legalnie handel prowadzić.

Odnośnie przesyłki PP - piszesz o 2-gim awizo (sytuacja niemożliwa w PP, nie te terminy). A w jaki sposób otrzymałeś to 2-gie awizo, skoro zapewne było dostarczone tak samo jak pierwsze? Sorry, ale a 100% nie w takim czasie jak podajesz. Zawsze możesz podać link do przesyłki, to sporo wyjaśni.

Odnośnie zwrotu - kupujący powinien Ci wysłać formularz odstąpienia od umowy - poprzez Allegro, na email, listownie, sms-em, telefonicznie, przed odesłaniem towaru lub załączyć takowy do zwracanego przedmiotu . We wszystkich przypadkach powinien podać

Wzory przykładowych pism odstąpienia od umowy są w internecie dostępne "na pęczki". Takie pismo powinno zawierać co najmniej min. informacji odnośnie potwierdzenia zawarcia transakcji, wyraźne i jednoznaczne oświadczenie kupującego, że odstępuje od zawartej umowy i dane do zwrotu wpłaconych środków. Samo info typu "rezygnuję z zakupu, proszę mi zwrócić kasę, to za mało".

Dodatkowo, masz dyskusję, piszesz kupującemu, że zwrot przez Allegro Finanse jest niemożliwy, prosisz go o podanie numeru konta do zwrotu. Allegro przyzna Ci słuszność i poprosi kupującego o numer konta. Jeśli All zwróci kupującemu kasę z tytułu POK - to myślę, że to już tyko Twoja wina.

I nie czekaj na sąd - wyjdzie na to, że prowadzisz DG nielegalnie, a to dopiero się wtedy zacznie....

 

 

--------------------------------------------------------------------------------
Rozumiem, że są ludzie, którzy za 20 gr. będą gnać pchłę przez 20km, lecz nie potrafię ich zrozumieć.
oznacz moderatorów
xyz96
#21 Demiurg#

Bez procentów.

oznacz moderatorów