anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Brak wpłaty od kupującego a ponowne wystawienie przedmiotu

Czerwo64
#7 Wielbiciel#

Dzień dobry,

Chciałbym zapytać co w sytuacji w której klient rozpoczął zakup i moje ogloszenie zostalo jakby zakonczone i mam informacje ze klient rozpoczal zakup przedmiotu....

wplaty jednak nie ma a po telefonicznym kontakcie klient twierdzi ze nie moze tego anulowac (niby)

Pytanie 1: Czy w tym przypadku mogę wystawić przedmiot jeszcze raz jako po prostu nowa aukcja jesli klient nie oplacil mi zakupu i wtedy np ktos inny kupi to sobie lub ponownie on i w koncu oplaci

2. Czy moge normalnie np prywatnie sprzedac ta wage komus innemu jesli mialbym kupca? (w sensie czy nie bede mial problemow jesli tu na allegro ktos rozpoczal zakup)

 

Zakladam ze klient nie wplaci mi tych pieniedzy a jesli nawet by wplacil a ja np postapie wg sytuacji z pytania 2 czyli sprzedam to odesle pieniadze spowrotem.

 

Co radzicie?

oznacz moderatorów
15 ODPOWIEDZI 15

Vryko
#18 Luminarz#

Allegro, czy Allegro Lokalnie? Jak Lokalnie - to niczym się nie przejmuj,  wystawiaj/sprzedawaj. Na AL dopiero wpłata jest uważana za zawarcie transakcji. Jeśli zaś zwykłe Allegro - też nie ma się czym przejmować, przecież klient nie chce, co już wiesz. I nie, nie będziesz miał żadnych problemów. 

______________
Sołtys Allegro
oznacz moderatorów

konto zamknięte
Nie dotyczy

TEQUILA! 🍹

oznacz moderatorów

Czerwo64
#7 Wielbiciel#

o umknęła mi Twoja odpowiedz

Dziekuję za ta informację, mam teraz pewnosc 🙂

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

Na Lokalnie po 5 dniach przy braku wpłaty oferta wznowi się sama. Wtedy przedmiot trzeba trzymać dla nowego kupca. Na zwykłym Allegro po 7 dniach bez wpłaty możesz wystąpić o zwrot prowizji i wystawić przedmiot ponownie lub sprzedać gdziekolwiek indziej.

oznacz moderatorów

Czerwo64
#7 Wielbiciel#

To mi np. mineło 4 dni od takiej sytuacji wiec np jesli ogłoszenie sie wznowi to moge je bez problemu zakonczyc lub np jesli dzis mialbym kupca prywatnie to moge mu to sprzedac a jak ogloszenie samo sie wznowi to je tez zakonczyc? Nie bedzie z tego powodu żadnego problemu czy jednak lepiej czekac?

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

Lepiej zaczekać 🙂 Nie znam dokładnie działania Lokalnie, ale kilka osób pisało tu, że nie da się zakończyć ogłoszenia za opcją Kup teraz lub z licytacją zanim czas oferty Kup teraz nie minie, albo w licytacji ktoś jej nie wygra. Czas do końca Kup teraz po wznowieniu będzie liczony tylko w ilości dni od nieudanej sprzedaż, czyli do końca pozostanie taki czas, jaki pozostałby, gdyby nie było oferty kupna.

oznacz moderatorów

zagajka86
#7 Wielbiciel#

Czy oferta faktycznie wznawia się sama? Czy coś się zmieniło w ostatnim czasie? Miałam sytuację miesiąc temu, zakup bez płatności, minęło 5 dni i aukcja została zakończona, bez samoczynnego wznowienia.

oznacz moderatorów

Vdowa
#8 Zapaleniec#

Witam.
Na 100% się wznowi, jak minie 5 dni. Sprzedający otrzyma informację na @, że kupujący nie zapłacił za przedmiot i oferta ponownie jest na liście sprzedaży.

oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#

Nagraj rozmowę z kupującym albo poproś o maila z rezygnacją z zakupu i sprzedawaj .....

oznacz moderatorów

konto zamknięte
Nie dotyczy

@mdrogeria, nagrywać teoretycznie nie można, lepiej niech kupujący napisze maila 🙂

oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#

Można , ale trzeba o tym pinformować rozmówcę

oznacz moderatorów

Czerwo64
#7 Wielbiciel#

Zakładałem ten temat i potwierdzam że się wznawia...dostałem email o tym i oferta samoczynnie się aktywowała 🙂

oznacz moderatorów

konto zamknięte
Nie dotyczy

huraaa 😄

oznacz moderatorów

jax1987
#10 Popularyzator#

Klient ma 7 dni na wpłatę od nieudanej płatności. Gdy wystąpisz o zwrot prowizji otrzymasz ją po 7 dniach od zakupu.

oznacz moderatorów

Vdowa
#8 Zapaleniec#

A na Allegro Lokalnie ma 5 dni. Po tym czasie "sprzedany", a nieopłacony przedmiot wraca automatycznie na aukcje.

oznacz moderatorów