anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Całkowity koszt sprzedającego

STUDENCIK1974
#10 Popularyzator#

Sprzedałem pierwszy raz przedmiot na allegro za 39,99 zł z opcją paczkomatu allegro in post za 8,99 zł. Kalkulator wyliczył mi że moje koszty to 9,13% czyli 3,63 zł. Na koszcie przesyłki nie zarobiłem ani grosza. Potrącono mi 4,41 zł. Wychodzi na to, że za opcję tej przesyłki muszę dołożyć jeszcze 0,78 zł. Proszę o podpowiedź jak to działa [łączny koszt sprzedającego]. Mogłem czegoś nie doczytać.

Pozdrawiam i kłaniam się nisko.

Adam

oznacz moderatorów
8 ODPOWIEDZI 8

pinsplash
#21 Demiurg#

@STUDENCIK1974 Płacisz prowizję od przesyłki. Zgodnie z regulaminem.

_______
BRÓSLI
oznacz moderatorów

STUDENCIK1974
#10 Popularyzator#

Dziękuję za informację.

oznacz moderatorów

PHUABIB2
#12 Orędownik#

Ano drogi Panie nie doczytałeś, że prowizja od sprzedaży wyniesie tyle i tyle z przesyłką Allegro Smart za 0 zł. Natomiast w przypadku kiedy klient nie ma smarta ty ponosisz dodatkowy koszt tego, że on nie wykupił, i płacisz dodatkową prowizję od kosztów wysyłki taką, jaka obowiązuje w danej kategorii. Tak więc przy każdym takim nadaniu dokładasz do przesyłki koszt dodatkowej prowizji + różnicę którą musisz pokryć oraz koszty pakowania (nie wiem, koperta, taśma, tektura, itp.). Podobno jest to zgodne z prawem i stosowane też na innych portalach, tak twierdzi Allegro, natomiast ja sprzedaję na kilkunastu portalach i nigdzie nie płacę dodatkowej prowizji od kosztów wysyłki, tylko na Allegro 🙂

oznacz moderatorów

STUDENCIK1974
#10 Popularyzator#

Dziękuję za informację. Faktem jest że jako początkujący sprzedawca dałem opcję takiego odbioru nie mając PayU. Jak zmienię dostawę na list, paczkę poza allegro też będzie naliczana prowizja? bez względu jaką opcję dostawy wybiorę [mam nadzieję, że za odbiór osobisty nie zostanie mi naliczona] 🙂 też muszę zapłacić prowizję?

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

@STUDENCIK1974 Na Allegro płacisz prowizję od towaru + od kosztu wysyłki w takiej wysokości, jaką wysyłkę wybierze kupujący na Twojej aukcji. Nie ma to nic wspólnego z PayU. PayU to pośrednik, który przekazuje Twoją płatność i nie musisz go mieć. On jest zawsze dostępny dla kupującego, automatycznie. Jeżeli kupujący wybierze wysyłkę za zero zł, nie płacisz prowizji od wysyłki.

oznacz moderatorów

STUDENCIK1974
#10 Popularyzator#

Dziękuję za informację. Teraz jak coś wystawię będę  musiał dodać sobie około 1,00 zł kosztów. Im wyższa kwota za przesyłkę tym wyższa prowizja. Przemyślę sprawę czy mi się to będzie opłacało 🙂 Wygląda na to, że sprzedający z allegro smart mają jakieś widoki na jakiś zysk od prowizji, pozostali sprzedający niestety nie. Ale co ja tam nowicjusz wiem... 🙂

oznacz moderatorów

PHUABIB2
#12 Orędownik#

Też będziesz płacił prowizję od każdej wysyłki, tak to sobie wymyśliło Allegro. Przy odbiorze osobistych chyba nic nie zapłacisz, ale tego do końca nie wiem, może gdzieś tam jest podane, że przy osobistym nalicza dodatkowo 1 zł opłaty 😛

oznacz moderatorów

STUDENCIK1974
#10 Popularyzator#

Dziękuję Wszystkim użytkownikom za nową wiedzę 🙂

oznacz moderatorów