anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Chcąc wystawić przedmiot na "normalnym" allegro, przekierowuje mnie na lokalne, jak to zmienić?

NawadnianieTrawy
#1 Nowicjusz#

Cześć, mam problem - chcąc wystawić przedmiot na "normalnym" allegro, przekierowuje mnie na lokalne

oznacz moderatorów
8 ODPOWIEDZI 8

pinsplash
#21 Demiurg#

@NawadnianieTrawy Uzyj tego linka a wystawisz na Allegro, nie na Lokalnie :

Wystaw przedmiot - Allegro Lokalnie.jpeg

_______
BRÓSLI
oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

@NawadnianieTrawy Kliknij w link zaznaczony na czerwono na zdjęciu - prawy dolny róg - wystawisz wtedy na zwykłym Allegro;

AAAA.JPG

oznacz moderatorów

40464083
#1 Nowicjusz#

Czym sie rozni alllegro od allegro lokalnego? Nie dziala mi alllegro należycie dlaczego?

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@40464083 prowizją, narzędziami, allegro dla firm allegro lokalnie dla sprzedaży okazjonalnej 🙂

https://allegro.pl/pomoc/dla-sprzedajacych/wystawianie-ogloszen-na-allegro-lokalnie/czym-rozni-sie-s...

a zawsze możesz wystawiac na zwykłym 

dddd.jpg

________
Κώστας
oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

@40464083 Nie wystawiaj na Lokalnie, to zazwyczaj większe problemy, na przykład ze zwrotem prowizji.  Wystawiaj na zwykłym Allegro, tam kupujący ma obowiązek zapłaty. Klikasz "wystaw przedmiot', potem zaznaczasz link wskazany na zdjęciu;

AAAA.JPG

oznacz moderatorów

vonNogay
#16 Inspirator#

Nie zgodzę się. W większości przypadków okazjonalnemu sprzedawcy bardziej się opłaca wystawiać na allegro lokalnie.

1. aby uniknąć problemów ze zwrotem prowizji wystarczy nie udostępniać pobrań i odbiorów osobistych z płatnością przy odbiorze

2. na zwykłym allegro jest zazwyczaj dużo wyższa prowizja, liczona również od kosztów wysyłki

3. na zwykłym allegro jest sortowanie wg trafności i w kategorii, w której jest 500000 przedmiotów jedna oferta prywatnej osoby będzie niezauważona, na lokalnie po wystawieniu jest widoczna jako pierwsza.

4. łatwiejsze i szybsze wystawianie

5. łatwiejsze i szybsze generowanie druków inpostu

6. nie trzeba myśleć o białych tłach na miniaturkach, niedozwolonych słowach w opisach, EANach itp. itd.

oznacz moderatorów

marc13
#9 Pomysłodawca#

Ale kupującym bardziej się opłaca, aby to było normalne Allegro. Na lokalnym z 3 ostatnich transakcji 2 nie doszły do skutku, bo sprzedający po zakończeniu się wycofał, a raz usłyszałem przekleństwa.

Warto się zastanowić, czy trzeba dołączać do tego towarzystwa.

oznacz moderatorów

vonNogay
#16 Inspirator#

@marc13 Wystawianie na zwykłym allegro często nie ma żadnego sensu, przykładowo sprzedając używaną książkę za symboliczne 5 zł. zapłacę ponad 2 zł. prowizji.

 

oznacz moderatorów