anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Co jeśli kupujący wybrał paczkomat a paczka jest za duża?

Gtoys
#1 Nowicjusz#
  • Dzień dobry,

Co mogę zrobić w przypadku gdy kupujący wybrał przesyłkę paczkomatem , a paczka jest za duża do wysłania? Jest jakaś opcja zmiany dostawy w allegro smart czy można poprosić kupującego? Działany w modelu dropshiping prosto z hurtowni do klienta . Jedyna etykietę już omyłkowo przygotowaliśmy poprzez allegro , z resztą się wstrzymalismy czy możliwa jest edycja?

oznacz moderatorów
12 ODPOWIEDZI 12

xyz96
#21 Demiurg#

@Gtoys Kupujący wybrał, bo sprzedawca taką metodę dostawy udostępnił i nie sprawdził, czy paczka się zmieści. Teraz powinniście z klientem uzgodnić inną metodę dostawy, poza Smart, poza Allegro i wysłać mu towar bez żadnych dopłat z jego strony. Nie da się tego zmienić w systemie.

Druga opcja - niech klient anuluje zakup, zrobi zwrot i kupi ponownie, wybierając inną metodę wysyłki.

oznacz moderatorów

kolekcjoner608
#21 Demiurg#

@Gtoys Nawet jak ci się uda dogadać z klientem i wyślesz mu towar innym dostawcą bez dopłat w systemie allegro przesyłka będzie widniała jako nie wysłana w terminie a ty dostaniesz punkty karne które w przyszłości mogą ci zabrać smarta lub ograniczyć wystawianie dlatego pilnuj aby w aukcji mieć dobrze ustawione metody dostawy w zależności od gabarytów przedmiotów.

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

Nawet jak ci się uda dogadać z klientem i wyślesz mu towar innym dostawcą bez dopłat w systemie allegro, przesyłka będzie widniała jako niewysłana w terminie, a ty dostaniesz punkty karne, które w przyszłości mogą ci zabrać smarta lub ograniczyć wystawianie, dlatego pilnuj aby w aukcji mieć dobrze ustawione metody dostawy w zależności od gabarytów przedmiotów.

🙂

oznacz moderatorów

_Likos_
#21 Demiurg#

@xyz96  @kolekcjoner608  niekoniecznie. Przy własnej wysyłce dodaje sie numer przesyłki ręcznie i jest ona zaliczana do wysłanych.

Nie powoduje to żadnych spadków sprzedaży.

oznacz moderatorów

kolekcjoner608
#21 Demiurg#

@_Likos_ A nie będzie tak że po wprowadzeniu numeru ręcznie  nie spadnie mi statystyka na terminowym wprowadzaniu numerów nadania a spadnie w wysyłkach w terminie bo w systemie będzie ciągle że wybrany został paczkomat ? Pytam tak tylko dla pewności.

oznacz moderatorów

_Likos_
#21 Demiurg#

@kolekcjoner608  zdarzało mi sie kilkukrotnie zmieniac sposób wysyłki bo albo paczka była zbyt duża na paczkomat albo klient prosił. Zawsze wtedy nadawałem ręcznie przez system inpostu i potem ręcznie wklejałem numer przesyłki.

Nie zauważyłem nigdy spadku statystyk. Jelsi nuemwr bygł klejony system widzial przesyłke jako wysłaną.

oznacz moderatorów

kolekcjoner608
#21 Demiurg#

@_Likos_ A ja właśnie tak zrobiłem jak klientka zakupiła u mnie przedmiot i zależało jej na dostawie paczkomatem którego nie miałem udostępnionego .Dołożyłem na paczkomat ,wysłałem ,otrzymała numery nadania a mnie statystyki spadły .

oznacz moderatorów

_Likos_
#21 Demiurg#

@kolekcjoner608  a numer nadania wklejałeś w zamówienie allegro ?? Czy przesłałeś jej w wiadomosci?

oznacz moderatorów

kolekcjoner608
#21 Demiurg#

@_Likos_ Numery nadania sam wpisuje w zamówienia .

oznacz moderatorów

_Likos_
#21 Demiurg#

@kolekcjoner608  hmm no to nie wiem. Ja u siebi nie zauważyłem wpływu na jakość sprzedaży. 

oznacz moderatorów

kolekcjoner608
#21 Demiurg#

@_Likos_ Wiesz na koncie firmowym to ja na takie bzdety też nie zwracam uwagi ale na prywatnym gdzie sprzedaję czasem jakieś pojedyncze sztuki i to głównie charytatywnie to takie coś zaraz wpada w oko.

oznacz moderatorów

_Likos_
#21 Demiurg#

@Gtoys @  zgadzam sie z @xyz96 

Ja w takich sytuacjach dzwonie do klienta, przepraszam i jełsi jest taka możliwość wysyłam na swój koszt kurierem. Nic nie poradzisz

oznacz moderatorów