anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Co wpisać w ID Produktu przy wystawianiu z pliku??

rimbo-pl
#9 Pomysłodawca#

Witam, 

Wystawiliśmy ponad 1700 aukcji z pliku allegro przez program Excel z wpisanym kodem EAN w rubrykę ID PRODUKTU. Edytowaliśmy je także wielokrotnie z plików, po czym po miesiącu przystępując do kolejnej edycji aukcji, nie jesteśmy w stanie nic zrobić - ponieważ wyskakuje komunikat ,, Niepoprawne ID PRODUKTU" - choć jest dokładnie takie samo jak przy poprzednich edycjach. 

Bardzo proszę o pomoc... 

Pozdrawiamy, 

Zespół RIMBO 

oznacz moderatorów
8 ODPOWIEDZI 8

nat_not
Moderatorka
Moderatorka

@rimbo-pl W jakiej kategorii wystawione są przedmioty? Czy na pewno podajecie prawidłowe kody EAN?

   Natalia
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie!
oznacz moderatorów

rimbo-pl
#9 Pomysłodawca#

Produkty wystawiane są w kategorii Dom i Ogród > Wyposażenie > Wystój Okien > Rolety , handlujemy wyłącznie roletami. 

@nat_not Może Mi Pani dokładnie przybliżyć temat związany z całą sekcją ID PRODUKTU przy wystawianiu z pliku? Działamy w opcji dropshippingu, czy jeśli dostaniemy kody EAN od producenta i wpiszemy je w arkusz Excel - to Allegro zweryfikuje je poprawnie? Czy to ma związek z produktyzacją? 

 

 

oznacz moderatorów

nat_not
Moderatorka
Moderatorka

@rimbo-pl Tak, ma to związek z produktyzacją. Identyfikator produktu  pozwala powiązać ofertę z konkretnym produktem z naszego katalogu.

Możliwe jednak, że przyczyna Twojego problemu jest inna i dotyczy parametrów obowiązkowych. Jeśli ich nie uzupełniasz, oferty się nie wystawiają. Sprawdź to proszę.

 

   Natalia
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie!
oznacz moderatorów

rimbo-pl
#9 Pomysłodawca#

@nat_not Chodzi o pole ,,MARKA" ? Jeśli tak, to w każdym pliku mieliśmy je uzupełnione.

Nierozumiem kwestii, że przez cały miesiąc wystawialiśmy aukcje bez żadnego problemu a od 2 dni nie jesteśmy w stanie niczego zmienić, ponieważ z każdym razem pojawia się ten komunikat, wystawiamy jeden produkt ,, Roleta Dzień i Noc" w wariantach co 1 cm szerokości. 

Zrzut ekranu 2021-04-19 o 19.40.33.png

oznacz moderatorów

nat_not
Moderatorka
Moderatorka

@rimbo-pl Sprawdziłam to ponownie i parametry nie będą tu problemem. 

Podaj mi pełną wartość kodu EAN. Doprecyzuj też czy próbujesz wystawić różne produkty z tym samym kodem.

   Natalia
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie!
oznacz moderatorów

rimbo-pl
#9 Pomysłodawca#

@nat_not Wystawiamy jeden produkt ,,Roleta Dzień i Noc" ale w ilości 190 aukcji ponieważ wystawiona jest co 1 cm, póżniej połączona w wielowariantowość. 

Nie dostaliśmy od producenta kodów EAN - więc zostały wygenerowane, aby móc wystawić aukcje z pliku. Podejrzewam, że problem leży w błędnym kodzie - tylko pytanie co w takiej sytuacji można zrobić? 

Czy można w jakiś sposób skorzystać z identyfikatora produktów Allegro?

oznacz moderatorów

nat_not
Moderatorka
Moderatorka

@rimbo-pl Tak, ale wystawiając przez formularz, a nie z pliku. Spróbuj tak wystawić jedną ofertę. Po wpisaniu tytułu podpowiedzą Ci się produkty z kodami EAN. 

   Natalia
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie!
oznacz moderatorów

rimbo-pl
#9 Pomysłodawca#

@nat_not Jeśli działo wszystko wcześniej a teraz z jakiegoś powodu niestety nie, to czy mogę liczyć na jakąś podpowiedź jak zrobić to najlepiej? Skoro aukcje są już wystawione, ale niestety nie jestem w stanie w żaden sposób ich edytować? Będę bardzo wdzięczny za podpowiedzi. 

oznacz moderatorów