anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Co zrobić gdy wysłany sprzęt był sprawny lecz został uszkodzony?

MAMY ROZWIĄZANIE!
natia181
#7 Wielbiciel#

Witam, miałem na sprzedaż komputerek za 1200zł wszystko szło dobrze zapakowany elegancko został wysłany do kupującego, kupujący nie sprawdził od razu środka komputera dopiero po tygodniu i się okazało że wyrwany jest slot sata prawdopodobnie również karta graficzną bo wejście displayport nie działa, w takiej sytuacji nie wiem co mam robić i czekam na waszą pomoc 🙂


Przesyłka  też nie została ubezpieczona co było oczywiście błędem bo o tym zapomniałem
sprzęt był zapakowany w duży karton po bokach 2 styropiany które zabezpieczają tył i przód oraz folia bąbelkowa oraz zwykła folia.

 

received_597380191667386.jpeg

oznacz moderatorów
28 ODPOWIEDZI 28
br.
#21 Demiurg#

@natia181  Więc masz jakieś fotki i możesz je wykorzystać w dyskusji. To jest plus na twoją obronę.  Jeżeli był dysk HDD  to jeśli  był nieprzykręcony, mógł wtedy narobić szkód, bo on bywa ciężki.    Ale HDD można podłączyć do białego, wolniejszego gniazda SATA i pewnie będzie OK.  Gorzej z kartą graficzną.

oznacz moderatorów
natia181
#7 Wielbiciel#

@br.  to jest dysk hdd laptopowy malutki fujitsu :DDDD

 
 

 

 

oznacz moderatorów
natia181
#7 Wielbiciel#

@br.dyskusja jest założona także mam nadzieje że ta sprawa doczeka się szczęśliwego końca nie sądziłem że przytrafi mi się coś takiego, pierwszy raz w życiu do kogoś trafiła uszkodzona przesyłka po takiej sytuacji raczej będę pamiętał o ubezpieczeniu przesyłki oraz o robieniu masy różnych zdjęć na dowód 🙂

oznacz moderatorów
br.
#21 Demiurg#

@natia181  Obejrzałem fotki i odniosłem wrażenie że  sprzedałeś osobne części  komputera (tak widać na fotkach) a  klient reklamuje  złożony komputer.  Z zewnątrz wygląda OK, natomiast uszkodzenia są  w środku obudowy,  tak jakby coś  wewnątrz grzechotało w transporcie.  Mały dysk laptopowy też potrafi grzechotać zwłaszcza że nie zawsze jest do czego go przykrecić. Mogło też być coś innego, raczej  trudno podejrzewać kupującego że szalał z młotkiem wewnątrz komputera.

Czarno to widzę,  ja w tej sytuacji  poprosiłbym o zwrot komputera i samemu ratował co się da. Twoja decyzja.

oznacz moderatorów
natia181
#7 Wielbiciel#

@br.znaczy tam są zdjęcia również przed zamówieniem części i potem jest ten komputer złożony na zdjęciach pokazane są testy i gry jakie na nim chodziły, co do dysku jest przykręcony ten HDD na 4 śrubki tam samo SSD nie możliwe żeby to się ruszało 😕

oznacz moderatorów
natia181
#7 Wielbiciel#

@br.ewentualnie można przyjąć to uratować ale boje się że znowu coś się uszkodzi podczas transportu i tak mnie to zastanawia jak ten port sata został wygięty O_O bo logicznie myśląc ciężko to zrobić i pytanie dlaczego akurat ten wyrwało?

oznacz moderatorów
br.
#21 Demiurg#

@natia181  Obejrzałem ponownie twoje fotki i nadal niewiele z nich widać, owszem ładne zdjęcia monitora,  ale to nie o to przecież chodzi. Przy okazji, nie ujawniaj swoich danych na zdjęciach.

Obawiam się że zwrot komputera jest optymalnym rozwiązaniem,  można zlecić naprawę  u kupującego ale założę się ze wtedy tam wycenią naprawę drożej niż te 1200 zł.  Tam w serwisie wszystko będzie do wymiany, nawet Windows.

Aha, dlaczego ten port  wyrwało?  Mogło być gorzej mogło wyrwać obydwa. Takie pytanie zawsze ludzie sobie zadają: dlaczego mnie to spotkało?

Kończę, życzę pomyślnego zakończenia.

oznacz moderatorów
br.
#21 Demiurg#

Uzupełnienie, gdybyś zdecydował się na zwrot poproś kupującego o  zabezpieczenie wewnątrz komputera, niech napcha jakichć gazet,  toreb itp.

oznacz moderatorów
xyz96
#21 Demiurg#

@natia181 Jeżeli Dyskusja już założona, to lepiej załatw sprawę tak, aby kupujący był zadowolony. Po 14 dniach Allegro samo zaproponuje kupującemu skorzystanie z POK i być może będziesz musiał oddać pieniądze. Nie oddasz, na konto mogą zostać nałożone ograniczenia. To dodatkowy kłopot, bo blokada może być długotrwała.

oznacz moderatorów