anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

CO zrobić jeżeli sprzedawany produkt nie posiada kodu EAN, a producent nie chce go nadać?

alfamedlublin
#9 Pomysłodawca#

cyt.: "Już teraz parametr EAN jest obowiązkowy dla produktów ze Stanem – Nowy w wybranych kategoriach"

Co w przypadku jeżeli produkt który jest sprzedawany nie posiada EAN a producent nie jest zainteresowany  nadaniem takiego kodu??? syfllegro zmusza mnie tym samym do zakończenia sprzedaży produktu

oznacz moderatorów
15 ODPOWIEDZI 15

mwmonety
#21 Demiurg#

Musisz sam mu nadać kod EAN lub sprzedawać produkty które go mają .Wszystkim sprzedawcą sprawia to kłopot no ale allegro to ostatnio już prawie same kłopoty.

oznacz moderatorów

_Likos_
#20 Guru#

@alfamedlublin oznaczasz produkt jako "inny niż nowy" i nie musisz pisać eanu. Co prawda pewnie wielu klientów to odstraszy ale zdaje sie wyjscia nie bedzie

Je już dzwoniłem do swoich dwóch dostawców że jeśłi nie zaczną nadawać eanów to bedziemy konczyc współprace.  Taki to efekt produktyzacji. Jeszcze żeby to chociaż poprawnie działało:((((

oznacz moderatorów

ZibiK30
#18 Luminarz#

@alfamedlublin Ten EAN też nadaje jakąś własność produktowi i eliminuje podróbki w większości. Z "bezpańskim" produktem sprzedawca w niektórych przypadkach może mieć sporo problemów. Takie problemy się pojawiają jak się wydarzy nieszczęśliwy wypadek przy jego użyciu i ktoś ucierpi. Producent raczej umyje ręce i powie, ze nie ma dowodu , ze to jest jego produkt więc będzie odpowiadał sprzedawca. Inni producenci po tych kodach mogą identyfikować własne produkty a tym samym kontrolować podróbki podszywające się pod jego produkty. 😉

Więc są tego dobre strony i te złe, ale do czasu aż taki kod się przyda w kłopotach 😉

Opinia na Allegro może być śmieszna ciekawa lub druzgocąca


Link do pomocy Allegro Kliknij i napisz

oznacz moderatorów

vonNogay
#16 Inspirator#

Ee, podróbki zostaną podpięte pod oryginał i potem sprzedawca oryginałów będzie miał opinię o produkcie: "uwaga - podróba!!!".

oznacz moderatorów

ZibiK30
#18 Luminarz#

Ale to wówczas będą dodatkowe dowody przestępstw jeśli ktoś podrobi dane firmy i będzie się pod nią podszywał 😉

Ja uważam, ze wprowadzenie EAN ma więcej pozytywów niż negatywów a większość niezadowolonych to sprzedawcy podróbek, którzy teraz mają problem. EAN powstał w latach 70tych i jest jak VIN dla samochodów czy też dowód osobisty dla człowieka, tyle ze dla danego produktu, nawet Chiny go stosują powszechnie dla swoich produktów.

Według mnie większość tych produktów, które nie posiadają tego nr to podróbki, podrobienie zaś jest przestępstwem działającym na niekorzyść producenta. Brak ich często wynika z małej lokalnej produkcji lub niechęci zlokalizowania producenta jak i skojarzenia go z produktem, czyli często czarny rynek.

Wielu producentów nie ma problemu z rejestracją EAN, wielu ma, ale dlaczego w czym tak naprawdę tkwi problem, skoro ponosi dziesiątki większych kosztów niż EAN, hmm🤔

Opinia na Allegro może być śmieszna ciekawa lub druzgocąca


Link do pomocy Allegro Kliknij i napisz

oznacz moderatorów

eightbitclone2
#13 Ambasador#

No , w teorii  może i tak. W praktyce allegrowej jest znowu totalny bajzel  😉 Tak samo jak z produkturyzacją czy jak to sie tam w/g nich nazywa  . Właśnie oglądam .. "inne oferty tego samego produktu"  , a tam ... mydło i powidło... Kasety, kable, interfejsy .

oznacz moderatorów

ZibiK30
#18 Luminarz#

@eightbitclone2 To już inna inkszość 😂 Niestety, problemów i błędów jest zdumiewająco wiele biorąc pod uwagę staż i wiek tego serwisu 😉

Opinia na Allegro może być śmieszna ciekawa lub druzgocąca


Link do pomocy Allegro Kliknij i napisz

oznacz moderatorów

eightbitclone2
#13 Ambasador#

Może właśnie dlatego.  Z jednej strony stare dziadki a z drugiej młode wilki w firmie. I jest jak jest. Toczy sie to jak każde przerośniete  korpo  siłą bezwładności 😉 Do tego młodzi w firmie  wiedzą  że i tak ich  za niedługo zwolnią.  Więc starym dziadom na zebraniu zarządu pokazują piękne słupki na slajdach i w power poincie. Same wzrosty 😉 Byle premia wpadła i było co do CV wpisać 😉  przed wylotem.

 

oznacz moderatorów

ZibiK30
#18 Luminarz#

@eightbitclone2 Tak to już bywa w takich korporacjach, prezesi i cała góra z pewnością nawet 30% nie ma pojęcia co i jak się dzieje na poziomie zwykłych pracowników a jedynie co im powiedzą ich dyrektorzy 😉

Opinia na Allegro może być śmieszna ciekawa lub druzgocąca


Link do pomocy Allegro Kliknij i napisz

oznacz moderatorów

eightbitclone2
#13 Ambasador#

No, więc wymyślili allegro gadane żeby kolejny problem mieć z głowy i zlikwidować dział reklamacji.  Na szczęście , mamy tu xyz96 😉  Na którą zawsze możemy liczyć. Pracuje ciężko i za darmo.  Kopiuje, wkleja..Nie dojada , nie dosypia... 😉

 

 

oznacz moderatorów

ZibiK30
#18 Luminarz#

@eightbitclone2 Tak, z reklamacjami to ma bardzo wiele wspólnego z mojego punktu widzenia, ale chyba nie tylko 😉  Dopatruje się jeszcze innych 😛

Opinia na Allegro może być śmieszna ciekawa lub druzgocąca


Link do pomocy Allegro Kliknij i napisz

oznacz moderatorów

alfamedlublin
#9 Pomysłodawca#

Bzdury piszesz. Nie mam żadnych podróbek (w ofercie), producent nie jest zainteresowany nadawaniem numeru EAN. Nie jest to mu do niczego potrzebne. 

oznacz moderatorów

ZibiK30
#18 Luminarz#

@alfamedlublin Z pewnością, ktoś mógłby się zorientować ile wyprodukował i wprowadził na rynek a potem porównać z rozliczeniami z fiskusem 😉

Opinia na Allegro może być śmieszna ciekawa lub druzgocąca


Link do pomocy Allegro Kliknij i napisz

oznacz moderatorów

RED
#21 Demiurg#

wpisz dowolny ean -oferta się wystawi

podkabluj sam siebie

a allegro ją potem odłączy od listy produktów

oznacz moderatorów

gemma22
#11 Animator#

Ja wiem ale nie powiem bo jestem przeciwna eanom:)

oznacz moderatorów