anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

czas na fizyczny zwrot od zgłoszenia woli zwrotu

Brecko
#8 Zapaleniec#

Witam. 7 maja klienta zakupił książkę. 7 maja wysłałem zamówienie. 13 maja klient odebrał zamówienie. 16 maja klient wyraził wole zwrotu tj wysłał oświadczenie o zwrocie. Dzisiaj jest 04 czerwca. Czy w tej sytuacji mam obowiązek przyjęcia zwrotu gdy zostanie do mnie wysłany? Jaki jest fizyczny czas pomiędzy oświadczeniem kupującego o zwrocie  a wysłaniem go do sprzedającego. 

 

oznacz moderatorów
2 ODPOWIEDZI 2

kostas11
#21 Demiurg#

@Brecko na odstąpienie ma 14 dni od odebrania i 14 dni na nadanie ( nie otrzymanie przez Ciebie ) od odstąpienia, czyli ma jakieś 28 dni żeby nadać od odebrania jak sprytnie przeciągnie 😄

Jak odeśle później, ( pewnie już płatnie bo darmowe kody mina ) też musisz przyjąć tyle że kupujący odpowiada za zwłokę, czyli bezumowne posiadania Twojej rzeczy za co możesz liczyć jak za wynajem czy inne utraty wartości jak wahania rynkowe produktów, sezonowość itp.

________
Κώστας
oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

@Brecko Od chwili zgłoszenia zwrotu, odstąpienia od umowy zakupu jest 14dni na nadanie przesyłki- odesłanie. Jeżeli masz informacje że przesyłka w drodze - zwróć, nie masz możesz poczekać.

oznacz moderatorów