anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Czemu moje oferty są usuwane.

Orc3DLaboratory
#8 Zapaleniec#

Witam, allegro usuwa mi co miesiąc aukcje. Dostaje taką informacje. W zgłoszeniu wykazano, że Twoje oferty naruszają prawa wyłączne (na przykład prawa do znaku towarowego bądź prawa autorskie do projektu przedmiotu) zgłaszającego. Próbowałem pisać do allegro jednak nie dostaje żadnych odpowiedzi. W zeszłym miesiącu napisałem od razu po zamknięciu mi aukcji i nadal nie otrzymałem odpowiedzi. Dziś sytuacja się powtórzyła znowu napisałem wiadomość ale tym razem zauważyłem, że nie dostałem potwierdzenia przyjęcia zgłoszenia, napisałem ponownie i również brak potwierdzenia jedynie "Twoje zapytanie zostało wysłane do doradcy" ale brak potwierdzenia mailowego i numeru zgłoszenia. Jeśli chodzi o znaki towarowe to jestem licencjonowanym sprzedawcą moich produktów i producent wymaga ode mnie używania ich zdjęć. Dodatkowo inni sprzedawcy mają te same produkty i nie widzę żeby mieli ciągle usuwane aukcje.

oznacz moderatorów
10 ODPOWIEDZI 10

la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@Orc3DLaboratory Twoje oferty zostały usunięte z powodu naruszenia praw autorskich.
Podstawą działania było zgłoszenie, które otrzymaliśmy od uprawnionego przedstawiciela marki Warhammer współpracującej z nami w ramach programu Współpraca w Ochronie Praw.

   Monika
   Moderatorka

   Dołącz do naszych licytacji charytatywnych dla powodzian.
   Razem możemy więcej!
oznacz moderatorów

Orc3DLaboratory
#8 Zapaleniec#

@la_nika Jaka są roszczenia firmy Warhammer w stosunku do naszych produktów, bo nie są to kopie ich produktów tylko modle fantasy zaprojektowane przez artystów których licencje na sprzedaż mamy. I jakim cudem tylko moja firma cierpi z tego tytułu roszczeń, a nie inne firmy posiadające również licencje na sprzedaż tych samych produktów? 

oznacz moderatorów

la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@Orc3DLaboratory skontaktuj się proszę w tej sprawie z przedstawicielem tej firmy.  
"Jeśli podobne oferty innych sprzedających są dostępne w serwisie, powód może być następujący:

  • opis Twojej oferty lub przedmiot sprzedaży różnił się od pozostałych ofert. Różnice były dla zgłaszającego na tyle istotne, że zdecydował nie zgłaszać ofert pozostałych sprzedających
  • zgłaszający nadal weryfikuje oferty pozostałych sprzedających, a ewentualną informację o naruszeniu praw wyślemy do nich w późniejszym terminie
  • pozostali sprzedający mogą posiadać licencję lub zgodę na korzystanie z własności intelektualnej należącej do innego podmiotu. W takim przypadku umieszczenie zdjęcia i logo danego producenta w opisie pozostałych ofert, czy też sprzedaż produktu kopiującego określony wzór przemysłowy nie musi stanowić naruszenia praw"
   Monika
   Moderatorka

   Dołącz do naszych licytacji charytatywnych dla powodzian.
   Razem możemy więcej!
oznacz moderatorów

Orc3DLaboratory
#8 Zapaleniec#

@la_nika Nie jest rozwiązaniem mojego problemu kliknołem nie chcący. Firma Warhammer powinna podać podstawe roszczenia do zamknięcia moich aukcji. Widzę że wystarczy zgłosić aukcje do zamknięcia w nie jest to w jakiś sposób weryfikowane. Na moich aukcjach nie ma użytych sformułowań odnoszących się do firmy warhammer ani ich logotypów, jedyną wspólną jest kategoria w której są wystawione moje aukcje. A to chyba nie oni są właścicielem kategorii na Państwa stronie. Ja posiadam Licencje na sprzedaż projektów artystycznych nawiązujących do świata fantasy, który jest szeroki i nie należy do firmy Warhammer mimo że bardzo by tego chcieli. W państwa odpowiedzi sugerowano mi skontaktowanie się z przedstawicielem firmy Warhammer jeśli jest taka możliwość prosił bym o wskazanie osoby z którą miał bym się skontaktować.

oznacz moderatorów

la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@Orc3DLaboratory poprosiłam o kontakt e-mailowy z Tobą w tej sprawie. Poczekaj proszę na wiadomość. 

   Monika
   Moderatorka

   Dołącz do naszych licytacji charytatywnych dla powodzian.
   Razem możemy więcej!
oznacz moderatorów

Orc3DLaboratory
#8 Zapaleniec#

@la_nikawkradła się chyba literówka, czy chodziło o to, że Warhammer się ze mną skontaktuje?

oznacz moderatorów

la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@Orc3DLaboratory nie, my się z Tobą skontaktujemy i podamy Ci dane firmy zgłaszającej. 
Przepraszam za literówkę. 

   Monika
   Moderatorka

   Dołącz do naszych licytacji charytatywnych dla powodzian.
   Razem możemy więcej!
oznacz moderatorów

Orc3DLaboratory
#8 Zapaleniec#

@la_nika dobrze dziękuję czekam na informację 
Pozdrawiam 

oznacz moderatorów

Orc3DLaboratory
#8 Zapaleniec#

@la_nika Nadal czekam...

 

oznacz moderatorów

Orc3DLaboratory
#8 Zapaleniec#

no już miesiąc ten mail coś dojść nie może.

 

oznacz moderatorów