anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Czy środkami dostępnymi w Allegro Finanse mogę opłacić zakup na Allegro?

MAMY ROZWIĄZANIE!
Armenek1989
#9 Pomysłodawca#

Witam mam takie pytanie sprzedałem jedną rzecz i mam na koncie allegro 380 zł które nie mogę wypłacić na swoje konto  do 16 grudnia , chciałbym się zapytać czy mogę tymi środkami zapłacić za inny produkt na allegro ?

oznacz moderatorów
15 ODPOWIEDZI 15
Halfrunt
#18 Luminarz#

Niestety nie.

oznacz moderatorów
Client:80340374
#14 Krzewiciel#

a dlaczego nie mozesz ich wyplacic do 16 grudnia ?

oznacz moderatorów
Armenek1989
#9 Pomysłodawca#

Miałem podpięte wypłaty pod stary numer konta bankowego więc zmieniłem podałem wszystkie dane + zrobiłem przelew autoryzujący nowy rachunek po dwóch dniach dostałem wiadomość że zmiana została wykonana pomyślnie a środki na konto będę mógł przelać dopiero 16 grudnia 

oznacz moderatorów
xyz96
#21 Demiurg#

@Armenek1989 

zmiana została wykonana pomyślnie a środki na konto będę mógł przelać dopiero 16 grudnia 

A to ciekawe, jakaś nowa metoda na przetrzymywanie pieniędzy przez Allegro Finanse? Zapytaj przez formularz kontaktowy o podstawę regulaminową. 

oznacz moderatorów
Armenek1989
#9 Pomysłodawca#

Dziękuję za odpowiedź 

oznacz moderatorów
LEW433
#21 Demiurg#

A kto taką decyzję podjął? zrobił sobie z twoich środków pożyczkę, pisz do Allegro niech wyjaśnią.

oznacz moderatorów
la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@xyz96 @LEW433 nie jest to nowa zasada, jest związana z bezpieczeństwem konta. Po anulowaniu wypłaty automatycznie jest nakładana blokada, którą może zdjąć tylko pracownik Allegro po weryfikacji. 
@Armenek1989  poprosiłam o szybką weryfikację Twojego konta i już możesz wypłacić środki na Twoje konto bankowe 🙂  

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów
LEW433
#21 Demiurg#

Byla 1-dniowa blokada ale 30-dniowa?🤔

oznacz moderatorów
Halfrunt
#18 Luminarz#

A jak można anulować swoją wypłatę? 

oznacz moderatorów
la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@Halfrunt trzeba napisać do nas wybierając kanał kontaktu tutaj, a my kontaktujemy się w tej sprawie z operatorem płatności. 

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów
xyz96
#21 Demiurg#

@la_nika Możesz doprecyzować? Po jakim anulowaniu wypłaty? Kto anuluje wypłatę? Gdzie w regulaminie napisano o 30 - dniowej blokadzie wypłat? Użytkownicy akceptują regulamin, nic innego. 

oznacz moderatorów
la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@xyz96 oczywiście, już podaję. W regulaminie tutaj:

la_nika_0-1637239087279.png
i później 

5.19. Blokada narzędzia rozliczeniowego następuje w przypadku powzięcia przez PayU uzasadnionego podejrzenia lub informacji co do naruszenia bezpieczeństwa Konta lub Transakcji, dotyczących w szczególności:
[...]

5.20. Informację o zastosowaniu blokady narzędzia rozliczeniowego udostępnionego w ramach Konta, PayU przekazuje Użytkownikowi za pośrednictwem Allegro.pl na adres e-mail wskazany zgodnie z postanowieniami art. 2 Regulaminu Allegro. W informacji przekazywanej Sprzedającemu podana jest podstawa zastosowania blokady, minimalny okres na jaki blokada zostanie zastosowana, a także informacja o możliwości złożenia wyjaśnień w związku z zastosowaną blokadą.

Okres zastosowania blokady

5.21. Blokada narzędzia rozliczeniowego następuje na okres wskazany w informacji przekazywanej Użytkownikowi, nie dłuższy jednak niż 45 dni. Okres, o którym mowa powyżej może ulec przedłużeniu na dalsze 15 dni, w przypadku wystąpienia konieczności dokonania przez PayU dodatkowych czynności sprawdzających lub wyjaśniających.

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów
xyz96
#21 Demiurg#

@la_nika Dziękuję. Napisałaś wyżej o automatycznej blokadzie na 30 dni. Tego nie ma w regulaminie. Poza tym w tym artykule; https://allegro.pl/pomoc/dla-sprzedajacych/konfiguracja-konta-do-wyplat/jak-zmienic-dane-do-wyplat-o... jest mowa o jednodniowej blokadzie po zmianie numeru konta. Autor wątku nie wspomniał o wypłacie na zamknięty rachunek bankowy. 

Ponadto, w regulaminie o powodach blokady napisano;

Kryteria stosowane przy blokowaniu narzędzia rozliczeniowego

5.19. Blokada narzędzia rozliczeniowego następuje w przypadku powzięcia przez PayU uzasadnionego podejrzenia lub informacji co do naruszenia bezpieczeństwa Konta lub Transakcji, dotyczących w szczególności:

a. gromadzenia środków pochodzących z Transakcji naruszających zasady określone w Regulaminie Allegro lub Regulaminie Usługi PayU, lub budzących uzasadnione podejrzenia naruszenia obowiązujących przepisów prawa dot. przeciwdziałania praniu pieniędzy, z wykorzystaniem metod płatności, w szczególności karty płatniczej oraz usług kredytowych;

b. realizacji sprzedaży z wykorzystaniem tożsamości osób trzecich;

c. wejścia Użytkownika w relację biznesową z osobą naruszającą zasady określone w Regulaminie Allegro lub Regulaminie Usługi PayU, lub realizujących Transakcje budzące uzasadnione podejrzenia naruszenia obowiązujących przepisów prawa dot. przeciwdziałania praniu pieniędzy;

d. przejęcia Konta przez nieupoważnioną osobę trzecią.

Jest wiele niejasności. 

oznacz moderatorów
Armenek1989
#9 Pomysłodawca#

W moim przypadku wyglądało to tak że chciałem wypłacić środki z mojego konta więc dałem zlecenie myśląc że będę musiał tam podać dane a to był automatyczny przelew na moje stare konto bankowe zobaczyłem to dopiero po wiadomości mailowej z potwierdzeniem , więc napisałem na support bo nigdzie nie można było cofnąć zlecenia .Napisałem kilka minut po zleceniu i chyba dlatego udało się to jeszcze cofnąć bo z tego co wyczytałem puszczają tylko o jednej porze dnia wszystkie takie przelewy . 

oznacz moderatorów
Armenek1989
#9 Pomysłodawca#

Dziękuję za pomoc bardzo się ucieszyłem dzisiaj jak zobaczyłem możliwość wypłaty na swoje konto tych środków 🙂 

oznacz moderatorów