anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Czy Allegro może żadać opłaty prowizji po 13 latach? Potrzebuję pomocy od znających się.

DevilBad
#7 Wielbiciel#

Chciałbym się dowiedzieć czy Allegro może po 12-13 latach żądać prowizji za wystawione towary których ja nie wystawiałem a konto ktoś inny musiał założyć na moje dane. Nie miałem problemu z tym do tej pory. Nawet policja nie była do mnie o te konta. Wstępnie próbując się zalogować na loginy które podało mi Allegro w e-mailu nawet nigdy takiego numeru telefonu i e-mail nie miałem. Obecne konto mam ponad 5 lat i regularnie opłacam. Dopiero teraz Allegro się budzi żebym opłacił nie swoje konta z lat 2008-2009. Po czym żąda skanu dowodu osobistego "Dlatego proszę, aby podał Pan:
- aktualny numer telefonu;
- wyraźne zdjęcie (nie skan) Pana dokumentu tożsamości z widocznymi narożnikami.

Dane takie jak PESEL, numer i seria dokumentu, a także zdjęcie nie są potrzebne, więc może Pan je zasłonić małymi karteczkami (zdjęcie nie powinno być edytowane w programie graficznym). Proszę, aby odsłonił Pan jedynie:
- imię i nazwisko,
- datę urodzenia,
- datę ważności dokumentu.
"

W dodatku grożą mi zawieszeniem obecnego konta za jakieś starocie. Proszę o pomoc czy coś to jest do załatwienia.

 

oznacz moderatorów
5 ODPOWIEDZI 5

krejzole
#14 Krzewiciel#

To niech zawieszają, bez allegro też można żyć. Ja od roku już nie kupuję na allegro bo wszystko jest strasznie drogie a telefony w większości są z wadą prawną, kupisz to później przyjeżdża policja bo telefony należą do operatorów i trzeba raty spłacać za kogoś. Ogólnie strach kupować i strach sprzedawać bo czepiają się do wszystkiego.

oznacz moderatorów

kolekcjoner608
#21 Demiurg#

Chcą mieć pewność że ty nie jesteś tym który narobił długu kilkanaście lat temu ,dlatego te wymagania ze skanem dowodu.

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

Nie ma reguły kiedy i dlaczego zażądają ponownej weryfikacji konta, były tu opisane różne przypadki.

oznacz moderatorów

DevilBad
#7 Wielbiciel#

"Chętnie pomogę w odzyskaniu dostępu do konta, jednak potrzebuję kilku informacji, aby potwierdzić Pana tożsamość. Jako Allegro dbamy o bezpieczeństwo naszych Partnerów, dlatego pilnujemy, aby dane Pana konta nie trafiły do osoby do tego niepowołanej."

 

Odzyskiwanie nie swojego konta?

oznacz moderatorów

Client:94057046
#14 Krzewiciel#

@DevilBad Upewnij się, czy mail pochodzi od Allegro. Treść jest bardzo podejrzana, a skoro dane się nie zgadzają to może to być próba wyłudzenia wrażliwych danych osobowych.

oznacz moderatorów