anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Czy istnieje możliwość zablokowania zakupów od użytkowników bez rejestracji konta?

szejk-gmbh
#13 Ambasador#

Witam,

 

czy istnieje możliwość zablokowania zakupów od użytkowników bez rejestracji konta?

 

Pozdrawiam,

szejk

----------------------------------
Sprzedawca Twój wróg!
oznacz moderatorów
27 ODPOWIEDZI 27

xyz96
#21 Demiurg#

Nie ma takiej możliwości. Zarejestrowanego możesz wpisać na czarną listę. Client to użytkownik zarejestrowany.

Chociaż nie do końca, podobno można też zablokować niezarejestrowanego, który już u Ciebie kupował, ale metody nie znam.

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

Czarna lista to tylko blokada od danego sprzedającego.

oznacz moderatorów

konto zamknięte
Nie dotyczy

@szejk-gmbh a czym zawinili użytkownicy bez rejestracji?

oznacz moderatorów

szejk-gmbh
#13 Ambasador#

@konto zamknięte tym, że są nieweryfikowalni.

----------------------------------
Sprzedawca Twój wróg!
oznacz moderatorów

konto zamknięte
Nie dotyczy

@szejk-gmbh, nie wiem dlaczego musisz weryfikować klienta, ale mam często zamówienia od klientów niezarejestrowanych (mam na myśli tych z !gxxxx) i w zasadzie kupują, płacą, ja wysyłam i nie czuję potrzeby weryfikowania ich.

oznacz moderatorów

annas14-firma
#16 Inspirator#

Z punktu widzenia przeprowadzenia płatności przez system każdy zakup jest rejestrowany, a pośrednicy biorący udział w tak zwanym AF (operatorzy płatności) mają pełna informację o stronach każdej transakcji. Banki są zobligowane do udostępniania im wszystkich danych o właścicielach rachunków przez nie prowadzonych. Tak wiec tzw. rejestracja na portalu jest tylko na potrzeby prowadzącego portal a zasady określone jego regulaminem. Jeżeli dojdzie do naruszenia prawa nie związanego z płatnością, ale np nie wywiązaniem się z umowy to portal zawsze ma pełne dane o kupującym i może udzielić informacji stronom w sporze sądowym.

Co to czarnej listy, było ty wiele stwierdzeń mówiących jak można to obejść, więc chyba nie ma to większego sensu, nawet jeżeli ma służyć jako towarzyskie napiętnowanie.

oznacz moderatorów

ZimnyGniew
#8 Zapaleniec#

To jest wbrew konstytucji. Nie można z góry odmówić robienia zakupów osobie, która nic Ci nie zawiniła.

oznacz moderatorów

Knowhere
#21 Demiurg#

@ZimnyGniew Tak z ciekawości - który konkretnie artykuł konstytucji o tym mówi?

______________

"złote myśli" xyz96: "Sprzedawcy zawsze byli, są i będą moimi wrogami na AG."😄

oznacz moderatorów

RED
#21 Demiurg#

@ZimnyGniew przyłączam się do @Knowhere bo niszczysz system

a czy wiesz że na allegro może Kupić towar nawet dwulatek bez rejestracji i zapłacić karta dziadka

i allegro na to świadomie pozwala

a czy dwulatek jest zdolny do czynności prawnych?

na twarzoksiążce nic nie zrobisz bez rejestracji a tu możesz

oznacz moderatorów

szejk-gmbh
#13 Ambasador#

@RED

Zakupy bez rejestracji kompletnie rujnują idee czarnej listy. Chcesz dodać do niej kogoś z kim nie chcesz robić interesów a on i tak kupi bez rejestracji.

Oczywiście wcześniej też było do obejścia bo mógł założyć drugie konto lub poprosić o zakup kogoś innego. Ale jednak jakaś tam kontrola była, teraz nie ma nic.

----------------------------------
Sprzedawca Twój wróg!
oznacz moderatorów

konto zamknięte
Nie dotyczy

@szejk-gmbh

to ty jesteś jakiś potentat, skoro możesz tak przebierać w klientach Temu nie sprzedam, bo mi się tak podoba, a tamtemu zrobię łaskę i przyjmę jego pieniądze😁

oznacz moderatorów

szejk-gmbh
#13 Ambasador#

@konto zamknięte

taki ze mnie potentat jak z koziej .... trąbka. Po prostu jak nie chcę z kimś handlować to chciałbym mieć taką możliwość. Nie wiem co w tym dziwnego?

----------------------------------
Sprzedawca Twój wróg!
oznacz moderatorów

konto zamknięte
Nie dotyczy

@szejk-gmbh, nie wiem czy handlujesz prywatnie czy jako firma, ale jako firma nie możesz odmówić klientowi sprzedania towaru. Prywatnie, twoja sprawa.

oznacz moderatorów

Client:39437616
#9 Pomysłodawca#

Ale jak kupi u ciebie bez konta to chyba dobrze, dał ci zarobić a nie musisz się bać o negatyw.

oznacz moderatorów

szejk-gmbh
#13 Ambasador#

@ZimnyGniew a czy ja komuś zabraniam?

----------------------------------
Sprzedawca Twój wróg!
oznacz moderatorów

TATLOK
#15 Entuzjasta#

Niestety nie można zablokować klientów niezarejestrowanych, uważam, że nie było by to dla programistów Allegro zbyt skomplikowane. Jednakże w pogoni za prowizją od każdego kliknięcia, portal nie pójdzie na to, nie ma w tym interesu, a tylko ten moim zdaniem dla Allegro się liczy.

oznacz moderatorów

Client:79179573
#16 Inspirator#

Na szczęście sprzedawcy nie mają takiej możliwości. A jeśli chcą segregować klientów, to mogą to sobie robić we własnych sklepach, a i to nie bez ryzyka ukarania grzywną.

____________

Ty też masz dość CZARNEJ LISTY KUPUJĄCYCH? Poprzyj pomysł!

oznacz moderatorów

szejk-gmbh
#13 Ambasador#

A klienci robią co chcą bo wiedzą że są uprzywilejowani.

----------------------------------
Sprzedawca Twój wróg!
oznacz moderatorów

Client:79179573
#16 Inspirator#

@szejk-gmbh Tak, klienci mogą wysłać sprzedawcy swoje pieniądze i liczyć na to, że Pan i Władca w końcu wyśle towar. Rzeczywiście, są uprzywilejowani.

____________

Ty też masz dość CZARNEJ LISTY KUPUJĄCYCH? Poprzyj pomysł!

oznacz moderatorów