anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Czy jako osoba prywatna mogę sprzedawać próbki kosmetyków?

domkar04
#14 Krzewiciel#

czy jako osoba prywatna mogę sprzedawać próbki kosmetyków? powiedzmy że mam tonik do twarzy 200 ml i czy mogę stworzyć ofertę typu "próbka toniku 10 ml"? czy muszę poinformować, kto wyprodukował ten kosmetyk (firma), z jakiej serii on pochodzi etc., czy może on pozostać 'anonimowy' :))?

albo czy mogę sprzedawać jakąś część produktu z opakowania? powiedzmy że mam paczkę 500 g, nie wiem, płatków kukurydzianych i czy mogę utworzyć ofertę typu "50 g płatków kukurydzianych"? i czy również w tym przypadku muszę poinformować o producencie etc.?

  1. i czy mogę z takich 'próbek' zrobić miks i wystawić ofertę typu "0,5L trocin dla gryzoni + 10 chrupków dla gryzoni"? i chodzi o to że ja wyciągam oba te produkty z większego opakowania, a nie że je kupuję i sprzedaję na sztuki / gramy, ani nie sprzedaję kilku fabrycznie zamkniętych produktów w jednej ofercie, czy coś

no i czy przy takich rzeczach są jakieś kruczki prawne i paragrafy o których powinno się wiedzieć?

oznacz moderatorów
2 ODPOWIEDZI 2

konto zamknięte
Nie dotyczy

@domkar04 nie podam Ci kruczków prawnych ani paragrafów, ale jeśli chodzi o żywność i kosmetyki, to są spore obostrzenia ze strony Sanepidu. To co chcesz robić, to tak jak konfekcjonowanie. Z tego co wiem można to robić jako osoba prywatna i w warunkach domowych, ale trzeba spełnić szereg warunków. 

oznacz moderatorów

konto zamknięte
Nie dotyczy
oznacz moderatorów