anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Czy jest inna droga niż sądowa aby domagać się od allegro zadość uczynienia

KASHKA_R
#7 Wielbiciel#

Allegro zablokowało bezprawnie konto bez podania przyczyny, bez wcześniejszych sygnałów i uprzedzeń. Co za tym idzie anulowało wszystkie aukcje. Po zgłoszeniu reklamacji jak gdyby nigdy nic odblokowało konto bez jakichkolwiek wyjaśnień. Skutek jest taki że co najmniej kilkadziesiąt aukcji trzeba wystawiać od nowa co wiąże się gigantyczną ilością czasu. Pomiujam fakt braku możliwości sprzedaży w tym czasie.

Mam trochę dosyć bezczelności i bezkarności allegro ktore wykorzystuje bez pardonu pozycję monopolisty na rodzimym rynku.

Zamierzam dochodzić moich praw na drodze postępowania sądowego jeżeli allegro nie przywróci wszystkich legalnie i zgodnie z regulaminem  wystawionych aukcji

Proszę o poradę jak ominąć ten długi żmudny proces aby przywrócić stan sprzed blokady

oznacz moderatorów
6 ODPOWIEDZI 6

Client:44052296
#21 Demiurg#

@KASHKA_R wystosuje przedsadowe wezwanie

oznacz moderatorów

az1rael
#21 Demiurg#

@Client:44052296 spłynie jak po kaczce ale i tak musi na użytek postępowania sądowego że probował ugody a wredne allegro odrzuciło

oznacz moderatorów

Client:44052296
#21 Demiurg#

@az1rael spróbować warto.

@KASHKA_R nie znam dokładnie sprawy. Ale ja bez pomocy prawnika nawet bym nie próbował. Chyba, że posiadasz odpowiednią wiedzę.

oznacz moderatorów

KASHKA_R
#7 Wielbiciel#

Tak, mam prawników którzy specjalizują się w prawie handlowym. W innym wypadku to byłaby strata czasu i energii.

oznacz moderatorów

Client:44052296
#21 Demiurg#

@KASHKA_R jak uda Ci się coś ugrać wróć pochwal się. Może przetrzesz drogę innym.

oznacz moderatorów

pecela
#16 Inspirator#

Poza sprawą przed sądem powszechnym, masz jeszcze sądy polubowne. Jednakże na arbitraż przed sądem polubownym muszą się zgodzić obie strony. 
Wyrok sądu polubownego lub ugoda przed nim zawarta jest ostateczna (chyba że strony uzgodniły inaczej) i ma moc wyroku sądu powszechnego (po nadaniu klauzuli wykonywalności przez właściwy sąd apelacyjny, trzeba o nią wystąpić).

Poza tym jest jeszcze postępowanie mediacyjne, np. przed mediatorem sądowym. Ugodę zawartą przed mediatorem zatwierdza potem sąd, który byłby właściwy do rozpatrzenia danej sprawy.

oznacz moderatorów