anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Kupujący nie odebrał paczki prowizja smart

lk-28
#8 Zapaleniec#

Allegro lokalnie 

Cześć, sprzedałam przedmiot na Allegro lokalnie, kupujący nie odebrał paczki z paczkomatu. Co teraz? Rozumiem ze paczka do mnie wróci. Co z zapłacona przeze mnie prowizja za tą sprzedaż? Czy Allegro mi ją zwróci? Czy odzyskam tą 1 darmowa wysyłkę (z racji posiadania smarta) Czy muszę zwracać całość kupującemu? Jako osoba prywatna mam taki obowiązek? 

oznacz moderatorów
22 ODPOWIEDZI 22

az1rael
#21 Demiurg#

@lk-28 jak bylo opłacone i nie udostepniasz smarta to odbierz paczkę rzuc w kąt i do kupującego napisz że ma ci przysłać opłaconą etykietę na ponowną wysyłkę. Na zwrot nie musisz się godzić jako osoba prywatna jak nie chcesz czyli nic oddawać nie musisz. Jak udostepniłaś smarta i nie wypelnilaś pola zwroty to niestety ale przyjąć zwrot musisz z punktu widzenia allegro bo kc twierdzi co innego i ci mogą walnąć z ap na twoj rachunek za odmowę przyjęcia zwrotu. 

oznacz moderatorów

lk-28
#8 Zapaleniec#

kupujący kupił ze smartem, ale zwrotów nie mam ustawionych 

 

oznacz moderatorów

az1rael
#21 Demiurg#

Nastepnym razem wpisz tam ze zwrotow nie przyjmujesz

oznacz moderatorów

lk-28
#8 Zapaleniec#

a co z tym zapisem w regulaminie "Przedmioty z oznaczeniem Smart! na Allegro Lokalnie sprzedawane są przez osoby prywatne, dlatego nie podlegają prawu odstąpienia od umowy i nie są objęte darmowymi zwrotami. Jeśli chcesz zwrócić przedmiot, skontaktuj się ze sprzedającym, który może, ale nie musi, wyrazić zgodę na zwrot i ustalicie warunki zwrotu przedmiotu" ?

oznacz moderatorów

az1rael
#21 Demiurg#

@lk-28 tego wcześniej nie widziałem ale była tu na forum prawdziwa **piiip**oburza o tego smarta dlaczego jak kupił od osoby prywatnej ze smartem to mu system daje możliwość darmowego zwrotu i dokonał zwrotu i moderatorka stwierdziła że skoro nie wypełniona zakładka zwroty tzn domyślnie 14dni jak w ustawie konsumenckiej 

oznacz moderatorów

lk-28
#8 Zapaleniec#

Męczę już konsultantów ponad godzinę, odsyłają mnie pomiędzy sobą już 10 raz... dalej nie otrzymałam konkretnej odpowiedzi. Jak mi wyjaśnią to tu napiszę

oznacz moderatorów

lk-28
#8 Zapaleniec#

Wyszło 9 stron rozmowy a4, jeśli chce ktoś przeczytać to zapraszam do kontaktu. Jeden zaprzeczał drugiemu. Wg regulaminu nie mam obowiązku zwracać środków kupującemu, ale jeśli założy spór to nie gwarantują że nie staną po stronie kupującego (serio???) Opłata za transakcję którą zapłaciłam nie zostanie zwrócona. Straciłam darmową wysyłkę smart. Jeśli mam wykupionego smarta i chce wysłać paczkomatem, zostanie on oznaczony jako Smart (można to obejść jedynie generując sobie samemu etykietę do paczkomatu a nie przez allegro). Niestety oznaczenie SMART uprawnia do darmowego zwrotu, chociaż jako osoba prywatna nie mam obowiązku go przyjmować, ale kupujący mając SMARTA ma gwarancje zwrotu środków (masło maślane, jedno zaprzecza drugiemu). Straciłam 2 godziny i nie dowiedziałam się nic konkretnego. Jedyny wniosek to omijać sprzedaż na allegro i korzystać z innych dostępnych metod sprzedaży   

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

Możesz sobie pisać a kupujący nie zapłaci za zwrot ponieważ jest to paczkomat InPostu, teraz się dogadajcie .

oznacz moderatorów

komis-bell
#21 Demiurg#

@LEW433   👉  Jak działa Allegro Smart! na Allegro Lokalnie

"Co ze zwrotem przesyłek w ramach Smart!

Przedmioty z oznaczeniem Smart! na Allegro Lokalnie są sprzedawane przez osoby prywatne, dlatego sprzedający nie ma prawnego obowiązku przyjmowania zwrotu. To oznacza, że na Allegro Lokalnie w ogłoszeniach z oznaczeniem Smart! darmowy zwrot jest niedostępny."


@lk-28 Napisz kupującemu, że jego własność czeka na odbiór u Ciebie lub niech podeśle Ci opłaconą etykietę do nadania.
A konsultanci bredzą.

oznacz moderatorów

az1rael
#21 Demiurg#

W tym momencie napisz mu wiadomosc ze czekasz na etykiete do ponownej wysylki zebys mial zadek kryty i czekaj az sie obudzi a paczke odbierz 

oznacz moderatorów

lk-28
#8 Zapaleniec#

Ok, napisałam wiadomość kupującemu, ale dalej nie rozumiem. Wystawiając ogłoszenie zaznaczyłam możliwość wysyłki paczkomatem, ale nie zaznaczałam tego okienka z wysyłką smart. Jak patrzę na ogłoszenie to jest ono oznaczone ze smartem... To że mam wykupionego smarta automatycznie dodaje go do ogłoszeń?   

oznacz moderatorów

az1rael
#21 Demiurg#

@lk-28 a nie mówiłem, dlatego na lokalnie sprzedajemy bez smarta bez polecenia promowania innych płatnych udziwnień bo nam nikt za to nie odda. Nagrywamy pakowanie i wkładanie do paczkomatu. Wtedy mamy potwierdzenie na nadanie paczki i według prawa nas nic nie obchodzi bo odpowiedzialność za paczkę nadaną przechodzi na kupującego, nie mamy smarta to nie musimy potem odbierać ani zwrotów ani paczek niedoręczonych mamy to w zadku niech kupujący sobie szuka potem u przewoźnika na magazynach paczek niedoręczalnych. Sprzedawcę interesuje jedno mieć dowody na spakowanie tego co trzeba towaru i działającego i dowód na nadanie reszta już sprzedawcy nie obchodzi. A i w treści oferty dobrze pisać wyłączam rękojmię. Wtedy po sprzedaży mamy święty spokój.

oznacz moderatorów

lk-28
#8 Zapaleniec#

Oj tak… już wyłączyłam wszędzie możliwość wysyłki przez Allegro, jak ktoś będzie chciał to kupi. Maskara. Regulaminy jedno a to co robią drugie. Allegro czy Allegro lokalnie jest dla kupujących,  bo dla sprzedawcy to nic dobrego 

oznacz moderatorów

az1rael
#21 Demiurg#

@lk-28 to co ci napisałem to jest wariant najbardziej chroniący zad sprzedawcy i wszystko co zrobisz poza tym to już twoja dobra wola czy będziesz chciał być pomocny czy mieć wyrąbane. Jedynie za złe spakowanie paczki cię można pociągnąć finansowo jak przewoźnik po 30 dnia odrzuci reklamację kupującemu z tego powodu więc polecam dobrze pakować i napchać tam wypełniacza etc będzie na filmie. Tak jak mówisz sprzeda się to się sprzeda nie to nie na lokalnie nie brakuje chamów co kupują i nie płacą a wyróżnienie przepada bo mają taki kaprys dla jaj albo mają podobny towar i ty masz taniej to cyk blokada ciebie na 5 dni aż nie zapłaci, a nie zapłaci i co mu zrobisz... niestety ale na lokalnie trza być chamem albo mieć twardą dupę. Ja wybieram wariant najpierw zabezpieczam się by mnie się nie dało ruszyć potem jak ktoś ma problem a nie zachowuje się jak ostatni cham to mogę mu pomóc np udzielić informacji co ma teraz sobie z paczką zrobić

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

Takie wpisy nie powinny mieć miejsca o kupującym, można to samo napisać o sprzedającym którzy nie wysyłają towaru, moderacja powinna usunąć takie wpisy: @w_kiwi @ko_alka @la_nika @nat_not @_HolaOla_  

oznacz moderatorów

lk-28
#8 Zapaleniec#

😵 o rety. Rozumiem, że powinnam wykonać rękodzieło na zamówienie (które nie zostanie odebrane a potem niekoniecznie sprzedane komuś innemu) zapłacić grzecznie prowizje od tej sprzedaży, mieć w plecy darmowa wysyłkę, zapakować, wydać na paliwo żeby wysłać paczkę i cieszyć się że miało się okazje skorzystać z cudownego serwisu. Oczywiście pomijając że nie ma się żadnych praw. Tak. Takie to podobne do naszego kochanego pisu. Nie zejdźcie mnie 😂

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

Tak towar nadal jest własnością kupującego, Oplata zostanie zwrócona (prowizja) jak nie dojdzie do transakcji, musisz pisać o zwrot jej, ale w takim przypadku to towar nadal jest własnością kupującego, masz z nim kontakt?

oznacz moderatorów

lk-28
#8 Zapaleniec#

Kupujący nie odpowiada. Chodziło o to, czy jako sprzedawca prywatny, też mam jakieś prawa… bo jeśli chodzi o politykę Allegro to wychodzi na to że nie 🤷🏼‍:płeć_żeńska:

oznacz moderatorów

az1rael
#21 Demiurg#

@lk-28 poznaj LWA to nasz forumowy kupującylower od kolonoskopii on zawsze za kupującym tak bardzo, że by cię jeszcze ze skóry obdarł mimo, że trafiłaś na kupującego cwaniaka i mu dał bo kupującym wszystko wolno. Tak się propaguje cwaniactwo, dziadostwo, rozpasanie i tumanizm, że tobie sprzedawco odpowiadać z wszystkich paragrafów a kupujący analfabeta może  nawet nie czytać co kupuje, rzucać w ciebie mięsem w dyskusji na co allegro po wielokrotnym upomnieniu prosi cichutko o spokój. Może cię kupujący pomawiać od oszustów, złodziei oraz straszyć sądem i policją, zrób to ty w drugą stronę to allegro wyciąga lśniącą tarczę AP i łaskawie na końcu ciebie sprzedawcy nie obciąży a zapłacą wszyscy w cenach. Tylko że allegro mimo że takie wspaniałe nic nie zrobi by ochronić kupującego potem z powództwa cywilnego w sądzie albo zgłoszenia 296kk czy innego art z kk na policję a potem aj waj biją za co wszak ja przyzwyczajony że mi było wolno na allegro wszystko...
3 2 1 zaraz poleci gadka że tu tylko sprzedawcy odpowiadają i oni zioną nienawiścią do kupujących... tylko że ja ani nie jestem sprzedawcą, a okropnie nie lubię cwaniactwa i tępię ile wlezie takie zachowania chamsko wymuszające i miganie się od odpowiedzialności na zasadzie mnie prawo nie dotyczy...

oznacz moderatorów